چگونه می توان کلسترول خون را پایین آورد؟

به چربیهای غیراشباعی مثل روغن کانولا یا روغن زیتون روی بیاورید. می توانید با خیال راحت این مواد را کم و زیاد کنید تا شیک دلخواهتان را بدست بیاورید. همچنین با دارا بودن ویتامین های بی و سی و همینطور پتاسیم و منیزیم گزینه بسیار خوبی برای رژیم های کم چربی هستند. یک رژیم غذایی با چربی اشباع ناکافی، میتواند باعث ارتباط ضعیف بین سلولهای بدن شده و منجر به مشکلات فاجعهآمیز شود.

موز سرشار از پتاسیم است و همین امر باعث میشود در بیشتر رژیمهای غذایی گنجانده شود. در نتیجه سرکه سیب نیز یک نوشیدنی برای لاغری شکم محسوب میشود. خوردن با ذهن به حفظ سلامت جسمی و روحی شما کمک کرده و یک روش موثر برای کاهش وزن محسوب می شود. پس آب سرد یک نوشیدنی لاغری قبل از خواب نیز محسوب میشود. همچنین باعث چربی شکمی میشود. روش های بسیاری وجود دارد که می توانند در درمان غده ها و کیست های چربی موثر باشند.

از آنطرف مقدار کالری دریافتیتان کمتر از آن چیزی است که از دست دادهاید. بدن شما می تواند مقدار کمی از ALA را به DHA و EPA تبدیل کند اما این مقدار کافی نخواهد بود. به افرادی که میزان کلسترول بد آنها بالاست معمولا توصیه میشود از رژیمهای کم چربی، کم کلسترول و سرشار از فیبر پیروی کنند که ثابت شده است باعث کاهش میزان کلسترول میشود، اما فقط به مقدار خیلی کم. ولی کبدی که بیمار است و به درستی کار نمیکند، باعث احساس خستگی، سردرد، اشکال در تنفس، حساسیت و عدم تحمل بعضی مواد غذایی، مشکلات پوستی و افزایش وزن میشود.

برخلاف چربیهای زیرپوستی که میتوانیم آنها را محکم در دست بگیریم و تکان دهیم، این چربیها را نمیتوان احساس کرد. تحقیقات نشان میدهد که افزایش مصرف پروتئین (به میزان اصولی) میتواند در کاهش وزن، چربی سوزی شکم و تقویت عضلات بدن از جمله عضلات شکم نقش داشته باشد. تمشک، هندوانه، انگور، انواع مرکبات مثل پرتقال و لیمو، مغزهای آجیل مثل بادام و بسیاری دیگر از خوراکهای تهیه شده از موادغذایی فیبردار مثل دانه چیا برای لاغری شکم و پهلو بسیار موثر خواهند بود. حالا که با ویتامین های موجود در سیرابی آشنا شدید در صورتی که قصد پخت آن را دارید می توانید به مقاله طرز تهیه سیرابی مراجعه کنید.

محلولهای حاوی آلبومین در درمان فوری کم حجمی خون همراه یا بدون شوک، کمی پروتئین خون در بیمارانی که دچار سوختگیهای شدید شدهاند، به منظور حفظ حجم پلاسما و غلظت پروتئین و جلوگیری از غلیظ شدن خون، به عنوان داروی کمکی برای رقیق نمودن خون در اعمال جراحی بای پس قلب استفاده میشوند. افرادی که منزوی هستند و کمتر در روابط اجتماعی شرکت می کنند، بیشتر دچار پُِرفشاری خون می شوند. خیلی از ما احتمالا یک بار هم که شده به فکر قرص چربی سوز یا دمنوشهای لاغری بودهایم، اما حقیقت این است که کاهش چربی فرمولی جز ورزش و تغذیه ندارد.

فیبر یک ماده غذایی مفید است که باعث کاهش چربی و لاغری میشود. کربوهیدراتها نیاز بدن هستند، اما اگر در مصرف آن زیادهروی شود باعث چاقی میشود. البته مصرف فیبر را بیشتر کنید. البته این امر کاملا علمی بوده و تحقیقات بسیاری نشان دادهاند که نوشیدن چای سبز باعث کاهش وزن و چربی بدن میشود. علاوه بر این، آهن موجود در گروه هِم نیز برای تولید مجدد هموگلوبین بازیافت میشود. زیره با خواص خود این میل را کاهش داده و با افزایش بزاقدهان، روند هضم و جذب غذا را نیز تسریع میکند.

چای سبز به خاطر خواص سلامتی و درمانیاش بسیار معروف است. 2. نوشیدنیهای خوب و بدونِ کالری شامل: آب، قهوه و چای سبز. کافئین موجود در قهوه باعث میشود که سوخت و ساز بدنتان بیشتر شود و در نتیجه چربی سوزی بیشتری داشته باشید. مطالعات نشان میدهد در این روش دو مرتبه بدن برای کاهش چربی آماده میشود. اگر بتوانید از ماهی ها دو بار در هفته استفاده کنید می توانید به کاهش کلسترول بد در خون کمک کرده و چربی خون خود را به میزان چشمگیری کاهش دهید.

کبد به دو منبع خون مجزا متصل است. هر دو چربی اشباع و غیر اشباع میتوانند فوایدی داشته باشند، اما اگر در مصرف آنها زیادهروی شود، ممکن است برای سلامت کلی شما مضر باشند. توجه داشته باشید کرهی بادامزمینی چربی زیادی دارد، پس روزانه بیشتر از دو قاشق غذاخوری ار آن نخورید. وقتی که هر روز تمریناتی انجام میدهید که کالری زیادی میسوزاند. قهوه میتواند میزان دریافت انرژی را کاهش داده و متابولیسم را تقویت کند که این امر به شما در کاهش وزن کمک میکند.

چربیهای سالم در بدن برای انجام فعالیتهای بدن نیاز است و نمیتوان به طور کامل آن را حذف کرد؛ چرا که متابولیسم بدن را افزایش میدهد. بدن برای انجام فعالیتهای مختلف به انواع ریزمغذیها نیاز دارد. از گذشته تاکنون محققان و افراد مختلف در پی راهی برای چربی سوزی و رسیدن به سلامت بدن هستند. توده های چربی که اصولا در قسمت های مختلف بدن همچون شانه، سینه، گردن، ران، بازو و … برای مثال در مطالعاتی مشخص شد افرادی که به مدت 12 هفته چای سبز با غلظت بالا نوشیدند، به طور متوسط 0.4 تا 3.5 کیلوگرم بیشتر از افرادی که چای سبز نمینوشیدند، وزن کم کردند.

پس از یک دوره 12 ماهه هر فرد به طور متوسط 3 کیلوگرم چربی کم کرده بود. همچنین یک مطالعه روی 33 بزرگسالی که دارای اضافه وزن بودند، نشان داد افرادی که قهوه مینوشند دارای 6 میلیگرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خود هستند و این یعنی کالری کلی کمتری نسبت به کسانی که کافئین کمتری نوشیدهاند و یا به هیچ وجه کافئین نمیخورند، دارند. به عنوان مثال، یک مطالعه در 21 کودک دارای اضافه وزن نشان داد که کالری سوزانده شده آنها به مدت 40 دقیقه پس از نوشیدن 10 میلی لیتر آب سرد به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تا 25 درصد افزایش یافته است.

غلات تصفیهنشده با سبوس و دانه (کربوهیدرات پیچیده)، نان جو، برنج قهوهای، کینوآ، نان سنگک، برنج سفید، پاستا و ماکارونی دم نکشیده، سیبزمینی تنوری یا آبپز از مواد غذایی دارای کربوهیدرات هستند. از مصرف محصولات تهیهشده از غلات کاملی که بر روی برچسبشان عبارت «غنیشده» نوشته شده است، خودداری کنید. مطالعات نشان داده که تمرینات HIIT میتواند به طرز باورنکردنیای در افزایش چربی سوزی و کاهش وزن موثر باشد. کاهش سریع وزن می تواند این عارضه را در پی داشته باشد .

پروتئین یک راه مؤثر برای کاهش وزن اصولی و تقریبا به دور از گرسنگی است. جالب اینجاست که در تمام موارد تاکید روی تغدیه سالم، ورزش کافی و بهداشت روان بود؛ چرا که این موارد بهطور مستقیم روی وزن و اندام تاثیرگذار است. چرا که ۳ کیلو عضله ساختهاید و ۳ کیلو چربی سوزاندهاید. من یک دوشیزه سی و چهار ساله داشتم که سن او را 50 سال تخمین زدم که ایشان بسیار ناراحت شد ، گفتم اگر سی و چهار سال داری چرا این قدر شکسته و صورتت چین و چروک دارد ؟

همانطور که گفتیم بهترین روش برای درمان کبد چرب، داشتن سبک زندگی سالم است. کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن کار دشواری است مگر اینکه سبک زندگی خود را تغییر دهید. این کاهش چربی، بدون تغییری در رژیم غذایی یا سبک زندگی آنها رخ دادهبود. هیچ لیستی بدون وجود آب کامل نخواهد بود. برای این که بتوانید بدون استرس و نگرانی چربی بسوزانید و عضله بیاورید، مقیاسهای اندازهگیری را رها کنید. زیرا مشخصا شما غذاهای گیاهی میخورید که همگی کالری کمی دارند و به سرعت موجب سیری هم می شوند. در صورت افزایش وزن ممکن است اندازه لیپوم کمی بزرگتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید