چربی پوست سر را با این راه های طبیعی از بین ببرید

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، حال اگر فقط دو تا از اتم های کربن موجود در ملکول روغن هر کدام یک هیدروژن از دست بدهند و بینشان یک پیوند دوگانه ایجاد شود چربی اشباع نشده تک پیوندی حاصل میشود و اگردر ملکول چربی بیش از دو اتم کربن هیدروژن هایشان را از دست بدهند و بینشان پیوند دوگانه ایجاد شود چربی ایجاد شده چربی اشباع نشده چند پیوندی خواهد بود .

۷- برای کاهش فشار خون از مصرف غذاهای سرخ کرده یا غذاهایی که در درجه حرارت بسیار بالا یا با مدت زمان طولانی تهیه میشوند، خودداری کنید و به خاطر داشته باشید، استفاده چند باره از روغنهای آشپزی عاملی مهم و تاثیرگذار در بالا بردن فشار خون است. چون لیپوپروتئین اچدیال با برداشتن دیواره کلسترول از شریان و بردن آن به کبد از تشکیل پلاک جلوگیری میکند، «کلسترول خوب» نامیده میشود. ضمن اینکه امروزه انواع مختلفی از مارگارین با درصدهای مختلف چربی تهیه می شود و انواع مارگارین کم چرب (با حدود ۲۰ درصد چربی) هم در دسترس قرار دارند .

اسیدهای چرب ترانس در دمایی حدود ۴۴ درجه سانتیگراد ذوب می شوند، در حالی که اسیدهای چرب سیس نقطه ذوبی حدود ۱۳ درجه سانتیگراد دارند و در دمای محیط مایع هستند. بیشترین نوع چربی که در خون جابجا می شود تری گلیسرید می باشد که در شبانه روز در حدود ۷۰ تا ۱۵۰ گرم از آن وارد پلاسما شده و خارج می شود. همچنین در بحث پروتئین ها خواهید دید که پروتئین ماهی نیز از بهترین انواع پروتئین میباشد . برنامه درمان شما بستگی به سن شما در تشخیص، میزان چربی خونتون و سایر علائم داره!

توجه به این نکته ضروری است که هرچه میزان اسیدهای چرب اشباع در روغن بالاتر باشد روغن سفت تر است . در روغن های نباتی نیمه جامد مقدار اسید های چرب اشباع و ترانس حتی المقدور کاهش یافته است . در مرحله بی بو کردن این روغن ها نیز مقداری اسید چرب ترانس ایجاد می شود که این مقدار بسته به نوع روغن ، شرایط بی بو کردن و دستگاه مورد استفاده متفاوت است و به کلی در مقایسه با روغن های جامد بسیار کمتر است .

مطالعات انسانی نشان می دهد که خوردن مقادیر بالاتری از اسید پالمتیک، مقدار کالری سوخته را در مقایسه با خوردن چربی های اشباع نشده تر، مانند اسید اولئیک کاهش می دهد. برخی از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان دادهاند که جینسنگ دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و میتواند به محافظت در مقابل آسیبهای کبدی ناشی از ویروسها، سموم و الکل کمک کند. مانند مصرف الکل ، دیابت کنترل نشده ، مشکلات کبدی و مصرف داروها ( مانند استروژنها ، قرص های پیشگیری از بارداری ، رتینوئیدها ، تیازیدها و کورتون) . آکاایران: هرکسی که تجربهٔ رژیم گرفتن را دارد خوب می داند که اصلی ترین مشکل کاهش کالری دریافتی از دست دادن احتمالی بافت عضلاننی است.

کلسترول بر اساس چگالی به انواع کلسترول خوب یا HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) ، کلسترول بد یا LDL (لیپوپروتئین با چگالی پایین) و مجموع آنها به کلسترول کل تقسیم می شود . لیپوپروتئین با چگالی پایین (LDL)، که به آن کلسترول بد هم میگویند؛ چراکه در صورت افزایش، در دیواره شریانها رسوب میکند. اسید های چرب غیر ضروری در بدن تولید میشوند ولی بدن قادر به تولید اسیدهای چرب ضروری نیست و بایستی توسط غذاها به بدن برسند ( مثل امگا ۳ و امگا ۶ ) .اسیدهای چرب با هم ترکیب شده و چربیها را میسازند . پروستاگلندین مواد مهمی هستند در بدن ما که این مواد از اسید های چرب غیر اشباع ساخته می شوند .

افرادی که داروهای ضداسید مصرف میکنند باید قبل از مصرف میزان زیادی آب لیموترش، نظر پزشک خود را در این خصوص جویا شوند. برای اندازهگیری دقیق چربیهای خون باید ۹ تا ۱۲ ساعت پیش از خون گرفتن چیزی به جز آب نخورید و ننوشید. البته قابل شرح دادن است که میزان ماندگاری این عمل از هر فرد به فرد دیگر متفاوت 100% متفاوت میباشد. زمانی که در یک وضعیت استرس مزمن قرار داریم، از دست دادن چربی برای بدن ما دشوارتر است.

چای سبز یکی از نوشیدنی هایی است که برای چربی سوزی بدن بسیار مفید می باشد. شما میتوانید چای سبز را با خوراکی هایی چون دارچین، زنجبیل،هل و یا لیموترش میل کنید. سرخ کردنی و روغن را به مدت ۶ هفته فراموش کنید. آسان است که اجازه بدهیم ابرهای تیره جلوی قضاوتمان را بگیرد. این نوع چربی افسردگی و آلزایمر و سرطان سینه را دور می كند، جلوی تنگی تنفس را می گیرد، عوارض خونی در دیابتی ها را كم كرده، باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و با بیماری ها می جنگد.

جراحی باعث وارد شدن استرسهای شدیدی به فرد میشود و این استرسها باعث کاهش میزان هورمونهای تیروئیدی میشوند؛ بنابراین توصیه میشود تا دو هفته بعد از جراحی، آزمایشهای تیروئید را انجام ندهید. قیمت مدل زیرسینکی از 13 میلیون ریال برای ظرفیت 100 لیتری فایبرگلاس آغاز و تا 240 میلیون ریال برای ظرفیت 200 لیتری استیل ادامه دارد. تا ۶ هفته قبل از عمل تزریق از کشیدن سیگار و قلیان جدا خودداری کنید تا پوست شما آمده جراحی شود. لیپیدها ترکیبات مختلف و نامتجانسی هستند که بیشتر از نظر خواص فیزیکی بویژه نامحلول بودن با هم مشابهت دارند.خاصیت اصلی آنها نامحلول بودنشان در آب است.

بالا بودن تری گلیسیرید میتواند احتمال ابتلا به سکته قلبی یا سکته مغزی را افزایش دهد، به خصوص هنگامی که سطح HDL خون شما پایین باشد. چربی اشباع شده یا جامد بدترین نوع چربی میباشد زیرا باعث بالا رفتن کلسترول خون شده و ایجاد گرفتگی عروق ومشکلات قلبی فراوان میکند .از طرفی مصرف چربیهای اشباع شده باعث سنگینی ، رخوت و سستی در بدن میشوند . از این رو در دمای بدن شکل خود را حفظ می کنند و برای سلامتی مضر نیستند اما اسیدهای چرب ترانس به دلیل جامد بودن در دمای محیط و بدن خطراتی چون گرفتگی رگ ها و امراض قلبی را به دنبال دارند .

وجود این اسید چرب در روغن و چربی نامطلوب و برای سلامتی مضر است ، از همین رو تنها روغن هایی برای مصرف مناسبند که میزان اسید چرب ترانس آنها کمتر از ۱۰ درصد باشد . چربیها، مانند پروتئین و کربوهیدرات بخشی از درشتمغذیها محسوب می شوند. اگر در هنگام دوچرخه سواری تغذیه مناسب داشته باشید و از کربوهیدرات های آهسته سوز مثل پاستا و نان سبوس دار استفاده کنید و از خوردن چربی اشباع مثل پنیر و کره و یا شیرینی ها خودداری کنید کالری مناسبی دریافت خواهید کرد.

لیپوپروتئین های اصلی عبارت است از : شیلومیکرون ، VLDL, LDL. بالا بودن میزان لیپوپروتئین (a). میزان پایین کلسترول خوب یا HDL. چربی های اشباع نشده در واقع چربی های خوب یا کم ضرر هستندکه بایستی ۲۰-۳۰ % کالری مورد نیاز شبانه روزی ما را تشکیل دهند . HDL) که کلسترول اضافی را از بافت ها برداشته و به کبد می رساند و لذا به آن کلسترول خوب اطلاق می شود. ماده مفید دیگری که در گوشت ماهی و آبزیان یافت میشود ماده ای است به نام DMAE که یک آنتی اکسیدان قوی است و از سلولها در برابر عوامل سرطانزا جلوگیری میکند ، نقش مهمی در تقویت حافظه دارد همچنین از زوال و پیری مغز جلوگیری می کند .

همچنین علاوه بر حفظ طعم و بوی مورد انتظار مواد غذایی طعم مطبوع تری به غذا دهند و از نظر وجود یا عدم وجود بعضی از اسیدهای چرب ، از ارزش تغذیه ای بالا برخوردار باشند . این میزانهای در برخی از کشورها این میزان به میلیمول در لیتر اندازهگیری میشود. امگا ۳ به مقدار زیاد در گوشت ماهی و آبزیان یافت میشود . ایزومر ترانس طی فرآیند هیدروژناسیون برای تولید روغن نباتی جامد و نیز مقدار کمی طی عملیات بی بو کردن روغن های مایع به وجود می آید و همچنین در بعضی مواد غذایی طبیعی مانند شیر به میزان کم وجود دارد .

دیدگاهتان را بنویسید