پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور – سیمای منابع طبیعی

با توجه به انتشار نشریات تخصصی با موضوعات حمایت و حفاظت جنگل، ژنتیک و فیزیولوژی جنگل و ردهبندی گونههای جنگلی در مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور، مقالاتی که با موضوعات فوق برای این نشریه ارسال شوند، فقط در صورت تأیید هیئت تحریریه بررسی خواهند شد. معمولا برای از بین بردن قسمت های زنبور عسل و سایر بقایای بزرگ قبل از خوردن و در عین حال حفظ گرده و سایر ویژگی های مفید عسل انجام می شود. عسل طبیعی فقط از شهد گیاهان بوجود می آید. خرید عسل ارگانیک تضمین می کند که از تماس با آفت کش هایی که ممکن است بر روی گیاهان زنبور عسل یا در نزدیکی آنها سم پاشی شود، اجتناب کنید.

عسل طبیعی توسط زنبور و از شهد گیاهان موجود در طبیعت بوجود آمده است. عسلی که در نهایت به دست می آید را که به صورت کاملا طبیعی برداشت شده است را عسل جنگلی و یا عسل وحشی می نامند. از سوی دیگر آیا طرح باغ خودپایدار با محوریت باغ ایرانی که مورد توجه شورای شهر است در بیشهزار ناژان موضوعیت و سنخیت دارد یا میتواند تیری خلاص بر پیکر ناژوان باشد!

وقتی او بمقابل برادرخود طغیان نموده و بعدا اعلام شاهی میکند شاید باین فکربوده باشد فقط وقتی میتواند این مقام را بمقابل پارسیان پیشتاز(که کامبوجیه را تا مصرهمراهی کردند) حفظ کند که بنیاد قدرت دیگری برای پشتیبانی رژیم خود ایجاد نماید. عسل ارگانیک به دلیل نداشتن آفت کش ها و مواد شیمیایی برای بدن بسیار مفید است. عرض کردم همان ناشناسی من دلیل بیغرض من است.. در وجه تسمیهٔ آن باید گفت که ریشهٔ جوند بادغیس اساسآ همان واژهٔ جوین است که بعدآ شکل جوند را به خود گرفتهاست و بعضآ گفتهاند گویان بادغیس کهن که بعدآ تبدیل به جوین و جوند شدهاست اساسآ نامی بودهاست منسوب به نام یکی از حکمرانان آن ناحیه.

همان منطقه بحر که تحت زون ایوفوتیک (Euphotic) قرار دارد به نام زون بیتال یاد میشود. اما مغازهها و یا دکههایی در این منطقه وجود دارند که میتوانند بخشی نیازهای شما را به صورت محدود تامین کنند. این نوع عسل همراه با موم آن بر روی تنه ی درخت و یا شکاف سنگ ها و صخره ها تولید می شود. همچنین منطقه و مراتعی که زنبور در آن جا قرار دارد در رنگ عسل تاثیر دارند. روستای مون منطقه ای دیدنی و تاریخی به شمار میرود و برای بازدید از این روستا همانند اکثر جاهای دیدنی آمل، می بایست به بخش لاریجان شهرستان آمل مراجعه کنید.

این سموم با عسل ترکیب می شود و وارد بدن انسان می شود. البته که اگر عسل طبیعی باشد مصرف این نوع سموم مانعی ندارد. پوست تیره ای که این کیمن ها دارند، به آن ها کمک می کند که در هنگام شکار به خوبی مخفی شوند. زنبورداران برای این که کندو از حمله حشرات و آفت در امان باشد آن ها را سم پاشی می کنند. برداشت عسل وحشی به دلیل صعب العبور بودن بسیار سخت می باشد. به دلیل انکه کوهای افغانستان به خط های استراتیژیکی جنگ مبدل شده بود. «بلی لازم بود که معارف روسی لغتی از خودشان تألیف نمایند و لغات خارجه را ضمیمه کنند، چون در زبان روس کتب لغت کیمیا، لغت فیزیکا، لغت هندسه، لغت طب، لغت قانون، لغت مکانیک، لغت جغرافیا، و غیره و غیره نداریم که از آنها یک کتاب جامعاللغات ترتیب و تألیف نماییم، فقط حرص وطن ستایی کفایت نمیکند کتاب لغت مخصوص روس داشته باشیم، تا که اسباب بزرگی همه آماده شود…

عسل کوهی به عسل هایی گفته می شود که زنبور عسل آن را در داخل کندو هایی که دست ساز می باشند تولید نکرده است. بنابراین، عسل بدون فیلتر لزوما خام نیست مگر اینکه برچسب آن زده شود. آقای قادسی با بیان اینکه حاصلات پسته برای طالبان منبع درآمد است، افزود که طالبان از فروش حاصلات پسته تجهیزات نظامی خریداری میکنند. عسل کوهی به دلیل اینکه به صورت خودجوش در کوهستان ها تولید می شود، مقدار بسیار کمی در بازار وجود دارد به همین دلیل نباید به هر فردی که عسل کوهی دارد و به فروش می رساند اعتماد کرد.

افکار مولر طرداران سرسخت و مخالفین تندرویی را به دنبال داشت، متأسفانه افکار وی در دولت رایش سوم مورد استفاده سیاسی قرار گرفت و خیلی از جنگلبانان بدین دلیل از اجرای این روش کناره گیری کردند بعد از جنگ جهانی دوم دو مرتبه افکار مولر قوت گرفت و در سال 1951 جمعی از استادان و جنگلداران معروف آلمان جمیتی به نام جمعیت طرفداران جنگلداری نزدیک به طبیعت راه انداختند که امروزه بیش از 2 هزار نفر از جنگلبانان آلمان عصو این جمعیت هستند و در حال حاضر جمعیت حالت اروپایی و بین المللی به خود گرفته است و تحت نام Pro sylva فعالیت می کند.

عسل جنگلی به دو روش تهیه می شود. به همین دلیل است که جدای از عسل جنگلی به این عسل “عسل وحشی” هم می گویند. به همین دلیل عسل وحشی قیمت بسیار بالایی هم دارد. جنگل ابر شاهرود، یکی از قدیمیترین جنگلهای دنیاست که قدمت آن به چهل میلیون سال قبل برمیگردد و متعلق دوران سوم زمینشناسی میباشد. این ارتفاع و قرارگرفتن آن در رشته کوههای البرز باعث شده است در سال، 400 تا 500 میلیمتر بارندگی داشته باشد.

گسترش آنـها بطرف غرب وبداخل کوهها تاریخ نسبتا جدید دارد، زیرا درحوالی 1800، باشندگان غزنی و اطراف آن تاجکان و هزاره ها بودند کـه درواقعیت قسمت بزرگ آن هنوزهم چنین است. از لحاظ طعم و مزه اصلا نمی توانیم آن را با هیچ نوع عسل دیگری مقایسه کنیم. در عسل طبیعی هیچ گونه شکر و قند مصنوعی وجود ندارد. به نحوی که زنبور ها در جنگل پرواز کنند و از گل هایی که در جنگل وجود دارد تغذیه کنند.

به همین دلیل طعم و مزه ی بسیار خوشمزه و بی نظیری دارد. دلیل تمایز عسل کوهی با سایر عسل های موجود در بازار محل رشد آن یعنی کوهستان ها می باشد. عسل وحشی به دلیل خالص بودن و روند طبیعی تولید عسل برای افراد دیابتی بسیار مناسب می باشد. راش یکی از بزرگترین جنگل ها در ایران محسوب می شود و مسافران و گردشگران بسیاری به این مکان سر می زنند. پارک جنگلی دکتر درستکار در واقع قسمتی از جنگل گیسوم محسوب می­ شود.

با قدم زدن در هر قسمتی از این جنگل تاریخی، میتوانید اثری از یکی از دورههای تاریخی را مشاهده کنید. یکی از این عوامل به نوع گیاهانی بستگی دارد که زنبور از آن ها تغذیه کرده است. به همین ترتیب عسل به دست آمده در این زمینه ارگانیک باید دارای گواهینامه مربوطه باشد که آن را تضمین می کند. در روش دوم افرادی که زنبور داری دارند و در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند، کندو های خود را در دل جنگل قرار می دهند.

انتخاب عسل بدون فیلتر خام، بیشترین خواص را حفظ می کند. عسل ارگانیک سرشار از آنتی اکسیدان هستند و خواص ضد باکتریایی نیز دارند. عسل ارگانیک سرشار از ویتامین هایی مانند و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن و مس می باشد. اما با تولید شهد در طول سال در فصل های مختلف شهد خاصی را تولید می کنند که در نتیجه از آن شهد عسل جنگلی تولید می شود. طعم عسل کوهی به حدی خوشمزه می باشد که تا آن را نچشید نمی توانید به صورت کامل متوجه این موضوع شوید.

به نحوی که در تهیه عسل کوهی بدون دخالت انسان و اضافه کردن ماده ی خاصی بوجود می آید. ۲- بعد از ثبت کتاب توسط شما و سپس بررسی کارشناسان، کتاب به لیست زیر اضافه شده و به رایگیری گذاشته میشود. این مثال ها فقط پوشش جغرافیایی و منشا اصلی یک سیستم را نشان می دهد ، حال به سیستم آگروفاستری می پردازیم . بزرگترین جنگل بارانی دنیا می باشد که بخش چشمگیری از آمریکای جنوبی را شامل می شود. درون ایران شرقی، فرهنگ و رسوم محلی بسیـار زنده باقی مانده و از اوایل سده نـهم بدینسو سرزمـین های ایران شرقی شامل یک دورۀ احیـای عمومـی مـیگردد کـه غالبا بنام رنسانس (تجدد ادبی و فرهنگی) ایرانیـان نامـیده مـیشود.

در550 ق م یک شـهزادۀ پارسی کـه دردنیـای قدیم بنام کوروش شـهرت دارد، آقای خویش، استیـاگیس (ایشتوویگو) شاه ماد ها را شکست مـیدهد. نام اودرمتنهای پارسی باستان دورۀ هخامنشی، پدر داریوش (522 – 486 ق م) ویکتعداد زیاد مردمان درجه دارذکراست که بطور رسمی با بکتریا رابطه داشتند یا نداشتند. برو گران میافتاد که نام قانون یا دارالشوری شنود، و یا توده را دلبسته کارهای کشوری بیند. این استانداردها بیان می کنند که کندوها باید عاری از مواد شیمیایی باشند یا در مکان های دور از هرگونه مکانی قرار داشته باشند. اما مستقیم از کندو به حالت خود نزدیک می شود تا عسلی که فیلتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید