همه چیز در مورد تری گلیسرید و چربی خون همه چیز در مورد LDL وHDL

در این مقاله پس از شرح چکیدهای درباره کلسترول، به تفصیل درباره نقش غذاها در کنترل کلسترول خون میپردازیم. در این مطلب، اطلاعات بیشتری درباره چربی ترانس و جلوگیری از مصرف آن ارائه خواهیم کرد.برخی گوشتها و محصولات لبنی حاوی مقدار کمی چربی ترانس بهصورت طبیعی هستند. در نوزادان این مقدار کمی بیشتر است. پنیر موزارلا چربی و کالری نسبتا کمی دارد که باعث می شود به گزینه سالم تری نسبت به پنیرهای دیگر تبدیل شود.

از طرفی، ویتامین های محلول در چربی عمدتا در این دسته از چربی ها قرار می گیرند. در این آزمایش حجم پلاکتها در خون مورد بررسی قرار میگیرد. محققان دریافتند که سطوح بالای چربی اشباع موجود در غذاهای چرب مثل پیتزا، به سرعت عملکرد کبد را تحت تاثیر قرار می دهد و احتمالا بدن را برای ابتلا به بیماری های جدی آماده می کند. پیش از این به ALT ، سرم گلوتامیک پیروویک ترانس آمیناز (SGPT) گفته می شد. در آمریکا اگر محصولی حاوی نیمگرم چربی ترانس باشد، معمولا بر روی برچسب اطلاعات آن محصول، عدد صفر را نشان میدهند که خوردن مکرر این محصولات با چربی ترانس مخفی بهشدت زیانآور است.

مقدار زیاد چربی های امگا 6 که روغن بادام زمینی در آن وجود دارد ممکن است چیز خوبی نباشد. HDL به ” کلسترول خوب ” معروف است، زیرا وظیفه آن برداشت کلسترول اضافی از دیواره رگ ها و انتقال آن به کبد برای دفع کلسترول می باشد. چربی موجود در پنیر پیتزا از نوع چربی اشباع شده و ترانس است که موجب تخریب رگ های خونی می شود. روغن دنبه دارای خواص و مضراتی در طب سنتی است که در این مطلب قصد بررسی آن را داریم. تولید کنندگان آن را “سالم ترین روغن پخت و پز جهان” نامیده اند – گرچه بعضی از متخصصان مخالف هستند.

متخصصان معتقدند چربی ترانس بدترین نوع چربی است که شما میتوانید مصرف کنید. امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا تزریق های مختلف مانند تزریق چربی را جایگزین عمل های جراحی کنند که ممکن است عوارض زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد. سپس آنها را درون قفس های بسیار کوچک قرار می دهند و آنها را مجبور می کنند که در یک حالت ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف نکنند. همچنین داشتن اضافه وزن می تواند سبب مشکلات تنفسی در هنگام خواب شود (آپنه)، که همین موضوع نیز فشار خون را بالاتر می برد. خامههای تزیینی کیکها نیز حاوی چربی ترانس هستند.

چربی ترانس خصوصا آن نوعی که در روغن سبزیجات هیدروژنه یافت میشود، هیچ خاصیتی برای بدن ندارد. تری گلیسیرید نوعی چربی است که از هرگونه کالری اضافی که ما بلافاصله استفاده نمی کنیم، ساخته شده است که به طور عمده از چربی ها و کربوهیدرات ها می باشد. هدف از تنفس عمیق این است که آگاهی شما بر تنفستان متمرکز شود، که به آهسته تر شدن و عمیق تر شدن تنفس شما می انجامد. پنیر فرآوری شده برای کبد شما مضر است چون در دسته غذاهای فرآوری شده قرار می گیرد و دارای محتوای سدیم بالا و چربی های اشباع شده است.

شوره سر در حال حاضر فرم غیر التهابی و خفیف SD است. این رژیم غذایی در مورد بیماران قلبی یا کسانی که عمل جراحی دارند توصیه می شود تا وزن آنها کمتر شود و خوشبختانه برعکس برخی رژیم های لاغری هیچ ریسکی در برنخواهد داشت. مثلا ترکیب موزارلا و چدار ممکن است در مقایسه با سایر ترکیبات در هنگام پخت کمتر پوک شود، چون چدار خاصیت ارتجاعی کمتری دارد، در حالی که موزارلا و پروولون در مقایسه با سایر ترکیبات کمتر قهوه ای و طلایی می شوند.

علاوه بر این پنیر موزارلا از شیر پرچرب و مایه پنیر درست می شود و چرب تر است. اونم اینه که روی تری اسیل گلیسرول هایی با زنجیره اسیدچربی کوتاه (مثل شیر، کره، روغن) اثر می گذارد. تمام اتمهای کربن موجود در زنجیره اسیدهای چرب پیوندهای واحدی بین آنها دارند. از آنجا که ویسکوزیته و دمای ذوب یک اسید چرب با کاهش تعداد پیوندهای دو برابر افزایش می یابد ، چربیهای اشباع نشده در مقایسه با سایر اسیدهای چرب دارای ویسکوزیته و دمای ذوب بالاتری هستند. علاوه بر این بهتر ذوب می شود و کمتر فاسد خواهد شد.

در حالی که در پنیر پروسس، چربی شیر با مایه پنیر و مقداری نمک و طی فرآیند گرما، مخلوط و پاستوریزه می شود. چدار و پارمزان هم گاهی اوقات با پنیر پیتزا مخلوط می شوند. از آنجا که چوست سر ما روغنها و چربیهای خود را به طور طبیعی میسازد، اضافه کردن هر روغن دیگری به این مخلوط میتواند باعث ایجاد یک تجمع اضافی چربی و در نتیجه چربی مو یا پوست شود. به عنوان یک تسکین طبیعی فوری برای سوء هاضمه و اسیدی شدن معده به کار می رود. بر اساس نظرسنجی های انجام شده، استفاده از این عمل زیبایی، کاملاً طبیعی تر از از جایگذاری ایمپلنت است.

انجیر میوهای است که به کالریسوزی کمک میکند و میتواند مقدار مناسبی از فیبر را وارد معدهی شما کند. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از خوردن پنیر پیتزا، قند موجود در آن وارد خون خواهد شد. چربی پنیر پیتزا، سرعت پخش شدن قند خون را افزایش خواهد داد. کلسترول بد: این کلسترول در رگهای اصلی رسوب میکند و موجب گرفتگیو محکم شدن آنها میشود. یون سدیم، کاتیون اصلی و یون کلر، آنیون اصلی پلاسما است و در صورتی که غلظتها را بر حسب میلی اکی والان در لیتر مشخص کنیم کاتیونها و آنیونهای خوناب کاملاً متعادل هستند. اهمیت مراقبت بعد از تزریق چربی به قدری زیاد است که اگر تمامی مراحل انجام کار به درستی و توسط تیم درمانی قوی انجام شود نمیتوان بدون توجه به توصیههای پزشک انتظار رسیدن به نتیجه ایدهآل و مطلوب را داشت.

اگر به پنیر پیتزا یا گلوتن موجود در خمیر پیتزا حساسیت داشته باشید، بدن برای هضم پنیر و مواد موجود در آن، با مشکل مواجه خواهد شد. تولیدکنندگان مواد غذایی سعی دارند چربی ترانس را با سایر افزودنیها جایگزین کنند. خمیرفریزشده: محصولاتی مثل بیسکوییتها، کیکهای بستهبندی و پیتزاهای آماده فریزشده حاوی چربی ترانس هستند. همه افراد دارای مقداری از این چربی «ساختاری»اند. برای کم کردن کلسترول خون، روغنی را انتخاب نمایید که چربی اشباع شده آن کم بوده و چربی اشباع نشده مونوی آن زیاد باشد.در جدول روبرو فهرستی از روغن ها و میزان چربی اشباع نشده مونوی آنها آورده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید