همه چیز درباره افزایش و کاهش چربی خون و درمان آن

در گلومرولونفریت،آندوکاردیت تحت حاد باکتریایی، انفارکتوس کلیه، سندرم گودپاسچر، واسکولیت، کم خونی داسی شکل، هیپرتانسیون بدخیم و لوپوس اریتماتوز سیستمیک چنانچه خونریزی کلیوی همراه با کاهش جریان ادرار درون کلیه باشد، با تشکیل سیلندر RBC توأم می گردد. در سندروم نفروتیک،گلومرولونفریت، هیپرتانسیون بدخیم،گلومرولو اسکلروز دیابتی ، بیماری پلی کیستیک، لوپوس اریتماتوز، سندروم گودپاسچر، مسمومیت با فلزات سنگین، پیلونفریت باکتریایی، درمان با داروهای نفروتوکسیک، به علت آسیب گلومرول ها پروتئینوری مشاهده می شود.

در آلکالمی ( افزایش PH خون) کلیه ها در جهت تصحیح تعادل اسید- باز و هومئوستاز در بدن سعی بر دفع مازاد باز خون داشته و باعث افزایش PH ادرار می گردد. مازاد بیلیروبین در روده دفع می گردد که منجر به ساخت اوروبیلینوژن بیشتری در روده گردیده و مقدار اوروبیلینوژن بیشتری از روده بازجذب می گردد. آنتی بیوتیک ها از فلور روده می کاهند که این امر موجب کاهش سطح اوروبیلینوژن می شوند. در اسیدوز تنفسی و بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) برای جبران احتباس Co2 ، یون های هیدروژن از کلیه ها دفع می شوند و ادرار اسیدی می گردد.

در کلستاز دارویی بعضی از داروها پس از کونژوگه شدن با گلوکورونوئید بر روی متابولیسم و دفع بیلیروبین اثر می گذارند. چنانچه بسیاری از داروها در محیط مساعدی قرار گیرند، می توانند رنگ ادرار را تغییر دهند. چای سبز و ترکیب پلی فنل اصلی آن یعنی اپی گالوکتشین گالات، اغلب در مطالعات مربوط به داروهای گیاهی برای بیماریهای کبد، مورد بررسی قرار گرفته است. در برابر ریسکهای سلامتی قلبی،HDL (لیپوپروتئین پرحجم) قرار دارد که به عنوان چربیخوب در بدن شناخته میشود. همانطور که اشاره شد انواع آش و سوپ اگر حاوی غلات، حبوبات و سبزیجات باشند برای کبد چرب مناسب هستند.

در این بررسی سوابق پزشکی ۱۰۳۷ زن و مرد میانسال بازبینی شد. این هورمون در واقع یک هورمون مردانه ضعیف است که در مردان و زنان تولید میشود. شیلومیکرون ذراتی است حاوی پروتئین و چربی که در واقع چربی های غذایی را از روده به کبد و عضلات و قلب منتقل میکند و عمدتا حاوی تریگلیسرید میباشند. استفاده طولانی مدت از لوله های روده ای برای تغذیه که معمولا پس از عمل جراحی استفاده می شوند. جراحی پلکها بیشاز آنچه تصور میکنید شایع بوده و بنا بر گزارشات سال ۲۰۱۱، نزدیک به ۲۴۱،۰۰۰ آمریکایی اقدام به این عمل نمودهاند. مانند انجام هر روش زیبایی و جوانسازی تزریق چربی نیز ممکن است عوارض داشته باشد که گزارشات آن بسیار معدود بوده است.

در میان پستانداران کوچک مانند مارموتها، خواب زمستانی رایج است. کریستال های کوچک پاتوژیک نمی باشند.کریستالها وجود بیماریهای متابولیکی (نقرس، هیپرتیروئیدی) و سایر نقایص مادر زادی متابولیسم پروتئین را نمایان می سازند. آمیلویدوز کلیه معمولاً به علت سایر بیماری های شدید زمینه ای در بدن می باشد. مهمترین عامل گرفتگی رگهای قلب و سایر عروق، بالا بودن چربی خون است. سنگ های صفراوی، انسداد مجرای خارج کبدی (مانند تومور، التهاب، سنگ صفراوی، اسکار یا ترومای خارجی) متاستاز وسیع کبدی، انسداد مستقیم فیزیکی جریان صفرا در مجاری صفراوی سبب افزایش سطح بیلی روبین کونژوگه (مستقیم) می شوند که آن نیز به نوبه خود موجب بالا رفتن سطح ادراری بیلی روبین می گردد.

زیرا یکی از عوامل بالا بردن فشار خون که بسیار سریع هم عمل می کند، استرس و عصبانیت است.مطالعات مختلف نشان داده اند که تکنیک های کاهش استرس مانند مدیتیشن، یوگا، شل کردن عضلات و حتی گوش دادن به موسیقی آرامش بخش برای 30 دقیقه در روز می توانند در کاهش فشار خون بالا نقش داشته باشد. هموگلوبینوری، میوگلوبینوری، پورفیریا موجب می گردد ادرار به رنگ شرابی و یا حتی قهوه ای تیره در آید.

رژیم سرشار از پروتئین می تواند موجب پروتئینوری گردد. پروتئینوری گذار ممکن است در ارتباط با استرس های شدید روحی، ورزش شدید و استحمام در آب سرد باشد. در پروتئینوری اُرتواستاتیک، تب، ورزش شدید و استرس معمولاً با یک پروتئینوری زودگذر و کاهش جریان ادراری در سیستم جمع کننده ادرار همراه می باشند. نئوپلاسم های کلیوی شکننده و پر عروق می باشند، از این رو معمولاً در سرطان های کلیه RBC مشاهده می شود. در کم آبی بدن کلیه تمامی آب آزاد موجود را بازجذب می نماید، از این رو ادرار دفعی غلیظ است.

قبل از اینکه کاهش چربی خود را در ناحیه شکم آغاز کنید باید یک نکته را بدانید و آن هم این است که هیچ روشی برای آب کردن چربی در یک منطقه خاص از بدن وجود ندارد (لاغری موضعی وجود ندارد). اگر شما در خانواده خود (مخصوصا اعضای درجه یک خانواده) شخصی را دارید که به کلسترول بالا مبتلا بوده و یا در خانواده خود سابقه بیماری قلبی دارید ممکن است پزشک بخواهد فاکتورهای خطر دیگری همچون لیپو پروتئین که در آزمایش های معمولی لحاظ نمی شود را نیز اندازه گیری کند. یکی از نگرانی هایی که همیشه درباره فشار خون وجود دارد این است که آن را حس نمی کنید و ممکن است اصلا متوجه نباشید که مبتلا به فشار خون هستید.

بیماری های عفونی یا التهابی مبتلا کننده کلیه مانند پیلونفریت حاد، گلومرولونفریت یا نفریت لوپوسی می توانند با تشکیل سیلندر WBC همراه باشند. نمونهگیری آن هم پیچیدگی خاصی ندارد و مانند هر نمونهگیری معمولی خون انجام میشود. ورزش هوازی باعث افزایش ضربان قلب و تنفس میشود. داروهایی که ممکن است سبب افزایش وزن مخصوص شوند عبارتند از: دکستران و سوکروز. داروهایی که امکان دارد سبب نتایج مثبت کاذب گردند عبارتند از: برموسولفوفتالئین، ایزونیازید، ایزوپروپانل، لوودوپا، پارآلدیید ، فنازوپیریدین و فنل سولفون فتالئین( فنل رد).

ترکیبات حاجب رادیوگرافی ممکن است سبب رسوب کریستال های ادراری گردند. ادراری که بیشتر از یک ساعت در یخچال نگاه داشته شده ممکن است کدر باشد. دیورتیک ها سبب ایجاد یک جریان پرحجم و رقیق ادراری می شوند. بیشتر سیرابی های تازه ای که در فروشگاه ها فروخته می شود، سفید رنگ است. به طور غیرمنتظره، گروه مردانی که فعالیت چربی قهوه ای بالایی داشتند، سطح ترکیبهایی به نام اسیدهای آمینه شاخهدار (BCAA) را در جریان خون خود کاهش دادند.

اسید های چرب تالو مخلوطی از اسیدهای چرب اشباع شده (به عنوان میریستیک، پالمتیک و استئاریک) و غیر اشباع (مانند پالمیتولیک، اولئیک و لینولئیک) می باشد. در دیابت قندی، روزه داری و یا گرسنگی طولانی مدت، اسیدهای کتونی تولید شده سبب اسیدی شدن ادرار میگردند. در پرآبی بدن، دیابت بی مزه، درمان با دیورتیک ها، گلیکوزوری ادرار تقریباً بی رنگ می باشد. غالبا هماتوری واضح می باشد (یعنی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است).

سیروز: به این علت که سیروز تخریب دائمی کبد است درمانی برای آن وجود ندارد اما علت زمینهای تخریب کبد اغلب قابل درمان است. این تکنیک برای تحریک رشد عضلات مناسب نیست اما منجر به افزایش ضربان قلب ، بهبود متابولیسم ( سوخت و ساز بدن ) و ترشح هورمون طبیعی GH می گردد. اما غذاهایی وجود دارند و مکمل هایی که از مواد غذایی به دست می آیند که می توانند کلسترول شما را نیز کاهش دهند. این مواد غذایی و مواد غذایی سرشار از فیبر و چربی به افرادی که قند خون بالایی دارند توصیه می شود. پیروی از راهکارهای زیر بیشترین مواد مغذی را با کمترین میزان کالری ، قند و چربی برای شما فراهم می کند.

ساکشن معده، استفراغ، اسیدوز توبولار کلیوی که با کاهش دفع یون هیدروژن همراهند PH ادرار افزایش می یابد. در ماکروگلوبولینی به دنبال افزایش گلوبولین های خون، آلبومین در جهت تثبیت هومئوستاز انکوتیک دفع میشود. خوردن خيلي زياد غذاهای حاضري (fast-food) می تواند باعث افزایش خفیف در ALT، به علت آسیب کبدی شود. در اثر تخریب سد خونی – ادراری به علت تروما ، پروتئین می تواند وارد ادرار شود. در آزمایش های ادرار 24ساعته برای تشخیص بیماری به خصوص بیماری های کلیوی به فاکتورهایی نیاز داریم. اندازه گیری مقدار گلبولهای سفید خون یکی از روش های اصلی تعیین وجود عفونت در بدن است چون این سلولها که جزو سیستم دفاعی بدن هستند در شرایط بیماریهای عفونی و غیرعفونی واکنشهای مختلفی از خود نشان میدهند.

البته قبل از اینکه با دوستان خود به خوردن کباب جگر سفید مشغول شوید بهتر است خواص و مضرات جگر سفید را مطالعه کنید و اگر دچار چربی خون یا مشکلات مربوط به قلب هستید، به اندازه محدود جگر بخورید. علاوه براینآزمایشگاهها با انجام کنترل کیفی و کالیبراسیون دستگاهها سعی بر به حداقل رساندن میزان خطای کاری خود دارند. در عوض غذای خود را با گیاهان و ادویه جات بدون کالری میل کنید. آمیلویدوز اغلب همراه با پروتئینوری می باشد و ممکن است آن چنان شدید باشد که سندرم نفروتیک ایجاد نماید. ادرار آلوده با ترشحات پروستات یا واژن ممکن است سبب پروتئینوری شود.

بیلی روبین در ادرار، به ویژه هنگامی که با نور تماس پیدا کند، پایدار نخواهد بود. این افراد لازم است که بهطور مرتب آنزیمهای کبدی را بررسی کنند و در صورت هرگونه عدم تناسب به متخصص مراجعه کنند. علاوه بر همهی این موارد، پزشک متخصص میتواند با استفاده از آزمایش چربی خون، برخی از بیماریهای ژنتیکی را نیز شناسایی نماید. نیترات و نیتریت که در بسیاری از این غذاها از جمله سوسیس و کالباس یافت میشوند، ارتباط مستقیمی با بسیاری از بیماریها از جمله سرطان دارند. معمولاً سیلندرهای چربی در ارتباط با سندرم نفروتیک می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید