هر آنچه باید درباره درشت مغذی ها بدانید – پزشکی و مباحث سلامت فردی

توصیه میشود از مصرف بی رویه نوشیدنیهای غنی از کافئین (به ویژه قهوه و مانند آن) اجتناب کنید و به جای آنها از نوشیدنیهای سالم و مفیدتری مثل چای سبز استفاده کنید. بعد اونجارو با بتادین سبز ضدعفونی میکنید . برخی اقراد گمان می کنند برای درست کردن سیکس پک وعده ناهار و شام نسبت به وعده صبحانه از اهمیت بیشتری برخوردار است اما باید بدانند که کاملا در اشتباه هستند وعده صبحانه در ساخته شدن شکم شش تکه همانقدر اهمیت دارد که وعده های دیگر و باید حتما تغذیه به خصوصی در این وعده داشته باشید خوردن تخم مرغ آپز ، ترکیب عسل و دارچین ، آجیل هایی مانند بادام ، چای سبز و ماست یونانی می تواند در این وعده کمک بسیاری خوبی برای دستیابی به هدف انجام دهد .

با توجه به این موضوع بهتر است برای تفسیر درست نتایج آزمایش خود حتما به پزشک مراجعه کنید. برای اثبات این موضوع می توانیم به افرادی اشاره کنیم که از کشور های دیگر جهت انجام عمل های زیبایی خود به کشورمان سفر می کنند تا زیر نظر پزشکان ایرانی عمل های زیبایی خود را انجام دهند و از نتایج آن بهره مند گردند. در جدول زیر میتوانید مقدار طبیعی تری گلیسیرید خون را در نوزادان و کودکان ببینید. این آزمایش بهتر است، در نوزادان تازه متولد شده، در کودکان ۹ تا ۱۱ سال و در جوانان ۱۷ تا ۲۱ سال انجام شود.

آیا آزمایش TG برای کودکان و نوزادان هم انجام میشود؟ برای اینکه بهبودی پس از آن سرعت یابد و همچنین ماندگاری بیشتر، نوشیدن آب کافی در طول روز بسیار توصیه میشود. افزایش فعالیت بدنی: حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی مانند پیاده روی سریع در ۵ روز هفته میتواند سلامتی شما را تضمین کند و چربی خونتان را کاهش دهد. قسمت ورودی دستگاه میبایست هر روز تمیزکاری شود. صدها نوع مختلف میکروارگانیسم در دستگاه گوارش زندگی میکنند.

این منبع غذایی خاصیت های فراوانی دارد و به حذف کردن ماده های سمی از بدن کمک خواهند کرد و همچنین باعث بازسازی دستگاه ایمنی و گوارش می شوند. این گروه از آزمایش کم خونی، تضعیف سیستم ایمنی بدن، داشتن آلرژی و یا عفونت را مشخص میکند. اگر تغییر سبک زندگی به کاهش تری گلسیرید شما کمک نکند یا مقدار آن در آزمایش خون شما بالاتر از ۱۰۰۰ باشد، پزشک برای کنترل چربی خون شما دارو تجویز میکند. اگر مقدار تری گلیسیرید در کودکان با رعایت رژیم غذایی و ورزش (تغییر سبک زندگی) کم نشود، پزشکان برای آنها هم دارو تجویز میکنند.

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است اگر یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید میتوانید سالها از سلامت کبد خود لذت ببرید و در صورتی که با مشکل کبدی مواجه هستید نیز میتوانید با تغییر سبک زندگی و استفاده از رژیم غذایی سالم به بهبود وضعیت کبد خود کمک کنید. البته نباید در خوردن آن زیاده روی کرد به ویژه اگر با روغن تهیه شده باشد. سر بچه را با دستتان حمایت کنید و انتهای او را روی خم آرنج خود قرار دهید. قبل از اینکه با آب سرد بشویید بگذارید چند دقیقه روی آن بماند.

اسید های چرب غیر اشباع polyunsaturated قابل تهیه از فروشگاهها، مانند روغن ذرت، کاجیره، دانه بزرک و آفتابگردان، روغن نباتی خالص (تصفیه شده) نامیده می شوند. هر نوع چربی یا روغن، حاوی ترکیبی از اسیدهای چرب اشباع یا اسید های چرب غیر اشباع است. در واقع چربی گوشت گاو تقریباً به اندازه ی روغن بادام زمینی اسید چرب غیر اشباع monounsaturated دارد ولی اسید چرب دیگر گوشت گاو، از نوع اشباع شده است؛ اما اسید چرب دیگر روغن بادام زمینی عمدتاً از نوع اسید های چرب غیر اشباع polyunsaturated است. برای کاهش مقدار کلسترول، نوعی روغن یا چربی را انتخاب کنید که از کمترین مقدار اسید های چرب اشباع شده و بالاترین میزان اسید چرب غیر اشباع monounsaturated تشکیل شده است.

این برنامه غذایی حاوی مقدار کمی چربی اشباع و چربی غیر اشباع با چند باند مضاعف ۲( PUFA ) است، زیرا عمده چربی آن از روغن زیتون و دانه های روغنی تامین می شود که عمدتاً حاوی روغن های غیر اشباع با یک باند مضاعف هستند. مقدار تری گلیسیرید موجود در خون باید کمتر از ۱۵۰ میلیگرم در دسیلیتر خون باشد؛ پس این مقدار از triglycerides برای یک فرد خیلی بالا به حساب میآید و میتواند باعث افزایش خطر سکته قلبی و مغزی شود. این روش کاملا تضمینی بوده و زمان انجام تزریق چربی و پس از آن هرگز عوارض و آسیب های مختلف را متحمل نخواهید شد.

سعی کنید در تمام طول تمرین پای خود را صاف نگه دارید. مطالعات فراوان نشان داده است رعایت رژیم مدیترانه ای باعث افزایش طول عمر ، کاهش بیماری های قلبی – عروقی ، کاهش سرطان و سایر بیماری های مرتبط با تغذیه می شود. نوع شدیدتر آن استئو هپاتیت کبد چرب غیرالکلی (NASH) نامیده می شود که ممکن است به شرایط جدی تر مانند سیروز و سرطان کبد تبدیل شود. روغن هایی مانند روغن دانه ی بزرک، کاجیره، آفتابگردان و ذرت مقدار زیادی اسیدهای چرب غیر اشباع polyunsaturated شامل اسیدهای چرب ضروری دارند. چربی های غیراشباع که جزء چربی های سالم دسته بندی می شوند، در آووکادو، ماهی های چرب (مثل سالمون و ساردین)، دانه ها، روغن های گیاهی (مانند روغن زیتون و روغن کانولا) و آجیل به وفور یافت می شوند.

در حالی که این ویژگی در تخمین خطر بیماری قلبی مفید است اما در درمان پیشنهادی نیز بسیار اهمیت دارد. اما فرمول نهایی ما برای شما یک ترکیب سالم دیگر است که بر اساس ترکیب یک خیار بزرگ خرد شده با سیر حب شده است. ویتامین و مواد معدنی: ویتامین ها و مواد معدنی می بایست یک جزء مهم از برنامه غذایی بیماری کبد چرب باشند، چرا که آنها برای متابولیسم، رشد، تکامل و فرآیندهای تولید انرژی از درشت مغذی های چربی و پروتئین و کربوهیدرات ضروری می باشند. رژیم مدیترانه ای دارای چربی اشباع کمی است ( کمتر از ۷ تا ۸ درصد کل انرژی ). در حالیکه چربی ۲۵ تا ۳۵ درصد کل انرژی را در این رژیم تشکیل می دهد، یعنی بیشتر چربی این رژیم را، چربی های غیر اشباع تشکیل می دهند.

تری گلیسیرید یکی از انواع چربیهای موجود در خون است که انرژی عضلات و اعضای بدن را تامین میکند. این جوشانده علاوه بر چربی، قند و مایعات اضافی بدن را دفع میکند. برای تهیه دوسین یک واحد سیاهدانه را با یک واحد عسل مخلوط کنید. مقدار مصرف چربی در یک فرد عادی که رژیم غذایی کمچرب ندارد، باید ۲۰ تا ۳۵ درصد کل کالری روزانه باشد. در همین زمان، افرادی که رژیم مدیترانه ای را مصرف کرده بودند، خصوصاً ساکنین جزیزه Crete در یونان، کمترین میزان سکته و بیماری های قلبی را داشتند که دلیل آن مصرف کم چربی اشباع بود، درحالیکه مصرف چربی کل که بیشتر آن را روغن زیتون تشکیل می داد، بالا بود.

کبد چرب غیرالکلی: این بیماری زمانی رخ میدهد که کبد در شکستن چربی ها دچار مشکل میشود و با جمع شدن چربی در بافتهای کبد، فرد دچار کبد چرب میگردد. در مدل های اتوماتیک این مخزن چربی ها بعد از جمع آوری به به مخزن ذخیره چربی منتقل می شوند. در صورتی که مقدار تری گلیسیرید در خون افزایش پیدا کند، بدن آن را به صورت بافت چربی ذخیره میکند. آزمایش خون بیلی روبین میزان بیلی روبین در خون را اندازه گیری میکند. یک آنزیم موجود در کبد است که به بدن شما کمک میکند پروتئین را متابولیزه کند.

دیدگاهتان را بنویسید