عیون و چشمههای بهشتی :: مجله عیون

تامی همواره مضطرب و بیقرار است و به نظر ظرفیت تحمل از دست دادن ایزی را ندارد،اما در پایان فیلم که تامی به بینش عمیقی دست پیدا میکند(مرگ اغاز جاودانگی)درخواست ایزی را قبول میکند. توانایی آرنوفسکی در این است که توانسته عشق را نه بعنوان سرلوحه فیلم بلکه بعنوان عامل حرکت بدون اینکه خیلی از تصاویر مرسوم بهره گیرد به جریان ساخته خویش وارد نماید.طی سکانسی که بارها در فیلم تکرار میشود؛ تامی درخواست ایزی را برای یک پیادهروی رد میکند و کار در آزمایشگاهش برای کشف داروی شفا بخش را ترجیح میدهد.

از آنجایی که این شهر در کنار لاریجان قرار دارد، با نام «رینه لاریجان» نیز شناخته میشود؛ البته بهدلیل بافت سنتی و سبک زندگی مردم رینه، اغلب افراد هنوز این منطقه را تحت عنوان روستای رینه میشناسند. کشتی حرکت کرد سمت جزیره بعدی اسم جزیره اشک آداسی بود (جزیره خرها)جزیره خرها قرار بود خانومم لباس عروسشو بپوشه منم کت شلوارمو تا عکسامونو اونجا بگیریم خانومم تو یکی از اتاقا لباسشو عوض کرد منم زودی کت شلوارمو پوشیدم، بعد دیدم به به من کت شلوار تنمه با دمپای انگشتی خلاصه چاره ای نبود اینم یجور دوماد ایستادن بود با دمپایی و البته موهای نیمه خیسو پریشان از کشتی که پایین امدیم مسافرا مارو دیدن کلی ذوق کرده بودن یه دختر ترکیه ای امدن نزدیک و ازمون خواست کمکمون کنه مام از خدا خواسته دوربین رو دادیم دست این خانوم ترکیه خوش خنده رو و خونگرم تا عکسامونو ایشون زحمتشو بکشه دختر خانوم بهمون گفت مدلهاتونو من میگم و از هر مدل چندتا عکس میگیرم تا خودتون موقع ادیت راحت باشین، خلاصه کلی عکس گرفتیم کنار کشتی تو آب ساحل انصافا هم خیلی کمکمون کرد از تفریح خودش زد تا به ما کمک کنه و عکسای خوبی هم با مدل های خوب ازمون گرفت .

و أنهار من لبن لم یتغیر طعمه یعنی از علوم مفید متعلق به افعال و اخلاق که مخصوص افرادی است که به کمال نرسیده اند ولی آماده و شایسته ی ریاضت و سلوک در منازل نفس قبل از وصول به مقام قلب هستند این مقام به وسیله ی پرهیز از معاصی و رذیلت ها حاصل می شود، همانند علوم دینی و حکمت عملی که مانند شیر مخصوص کودکان خردسال است. ساختمانهای قدیمی دیگری مانند عمارت شهربانی،محل شورای داوری سابق و چند بنای دیگر در اطراف عمارت کلاه فرنگی وجود داشت. چشمه دوم که در بخش غربی چشمه آب شور واقع شده است آبی ترش مزد ه دارد و در اطراف آن رسوبات آهن دیده میشود.آب این چشمه به رنگ قرمز و نارنجی متمایل است.

آب این چشمه گوگرد دارد و در محل خروج آب از زمین، رنگ آن شیری است که نشانه وجود مواد آهنی و گوگردی در آب است. این چشمه را چشمه سلیمان نامند و گویند قدمگاه حضرت سلیمان (پیغمبر) است جریان آب چشمه از مشرق به مغرب است و به عقیده اهالی، چهل قدمگاه در آن هست و سکنه به زیارت آن محل می روند نذر و قربانی می کنند و خون قربانی را در آب می ریزند اگر مارها و ماهی های آب از آن خون خورند به زعم خودشان نذر و قربانی مقبول شده است و حاجت برآورده می شود والا فلا.

اگرچه مسير ۲ کيلومتری اين چشمه و نيز جاده دسترسی به باغات و مزارع پرورش ماهی روستای رستمآباد (بهعنوان يک پتانسيل اقتصادی منطقه) به لحاظ وجود دستاندازها و گرد و خاک آن آزاردهنده است، اما با عبور از اين مسير بر فرار تپهای، چشمانداز بديع چشمه سرداب و پوشش سبز دره پايين دست اين چشمه با داشتن درختان انبوه و سر به فلک کشيده برای هر مسافر تازه واردی خيرهکننده است. راه دسترسی به چشمه از طریق جاده ارتباطی شازند به روستای قدمگاه و سپس روستای هفته عمارت است.

اسماعیل بزرگ شد و با یکی از دختران جرهمی ازدواج کرد و سپس با پدر خود خانه کعبه را ساخت. امید است مسوولان و فعالان عرصه گردشگری کردستان نسبت به فراهم کردن زیر ساخت لازم برای مسافران و بازدید کنندگان این اماکن همت کنند. ارونفسکی 6 سال را برای ساخت این فیلم صرف کرد.ابتدا بنا بود که فیلم با بودجه ی 70 میلیون دلاری و با حضور ستارگان هالیوود از جمله برد پیت ساخته شود اما با جدایی پیت از پروژه،کمپانی سازنده فیلم (برادران وارنر) از ترس شکست تجاری فیلم در اکران، بودجه ی فیلم را به کاهش دادند و ارونفسکی مجبور شد فیلم را نصف هزینه ی مورد نیاز بسازد.فیلم دارای جلوه های ویژه ی بدیعی است که حتی با فیلم هایی که با هزینه ای چند برابر این فیلم ساخته شده اند نیز رقابت میکند.این فیلم در سینمای محصور در تجارت هالیوود اتفاق محسوب میشود.

قلعه طبره یا طبرک، بنا به نقل جابری انصاری توسط فخرالدوله­ی دیلمی بنا شد و نام طبره به مناسبت دیالمه است که نژادشان از طبرستان بود(جابری انصاری، 1378: 15). استاد جمشیدمظاهری مینویسد: «درباره­ی طبرک، آرای دیگری نیز هست. خداوند آب زمزم را از جوشش انداخته و خشک کرد، طوری که حتی الامکان آن نیز محو گردید. بنابراین، نماد سلامت و پزشکی به آن نسبت داده می شود. آب زمزم همواره نزد مردم مکه قداست و اهمیت فراوانی داشته، آنان مردگان خود را با آب زمزم غسل داده و خود مقید به استفاده و نوشیدن آن بودند. تنوع مطالب فصلنامه آشتیان بیشتر بدان خاطر است که به عنوان یک نشریه محلی، کلیه اخبار و رویدادهای منطقه را پوشش داده و نوشتههای خوانندگان را بی پاسخ نمیگذارد.

را در کنار این چشمه ها گسترش دهند قطعا می توان کمبودهای این منطقه محروم را برطرف کرد و استانی غنی، با مردمانی با سطح اشتغال و درآمد و جذب گردشگران بیشتر را شاهد بود. در نقش برجستههای دوران باستان، مجسمه ها و سکه ها به تصویر کشیده شده است. چرا مار که از دوران باستان بر بشر تأثیر گذاشته و در افسانه ها و اساطیر جای باز کرده است، در نقش برجسته های دوران باستان، مجسمه ها و سکه ها به تصویر کشیده شده است. دقیقاً مشخص نیست که مار برای اولین بار در کجا و چه زمانی در افسانه ها و اسطوره ها راه پیدا کرده است، اما مشاهدات حاکی از آن است که از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد نقش مهمی در افسانه های شرقی و آسیایی داشته است.

« کتاب گلستان زیباتری کتاب نثر فارسی است و شاید بتوان گفت در سراسر ادبیات جهانی بی نظیر است» از مهمترین خصوصیات این کتاب آن است که نثری آمیخته با شعر می باشد و هر حکایت و مطلبی را که به نثر آورده در پی آن یک یا چند شعر نیز به فارسی یا عربی سروده که مکمل و تأئید و توضیحی بر آن مطلب است که می خواسته بیان نماید. چشمه خداساخت سورت، چشمههای پلکانی با آبهای کاملاً متفاوت از لحاظ رنگ، بو، مزه و حجم آب هستند که در جنوبیترین و محرومترین بخش مرکز استان واقع شدند، اما حضور در منطقه و مشاهده از نزدیک این چشمه، در نگاه هر بینندهای کمنظیر است.

همچنین جهت و جریان وزش بادهای غربی ـ مدیترانهای و اقیانوس اطلس، تودههای هوای فشار زیاد اقیانوس هند و جریانهای سرد آسیای مرکزی شرایط اقلیمی استان را تحت تأثیر خود قرار میدهد. مرودشت بعد از شیراز، دومین شهر بزرگ و مهم استان فارس است. دشت وسیع مرودشت عمری به طول تاریخ شناخته شده ایران دارد و بارها شاهد دگرگونی و تحولات بسیاری بودهاست. در طول تاریخ ، مار با ویژگی های متعددی از جمله نو شدن دوره ای، جوانی، باروری، دارو ، زندگی طولانی، جاودانگی، حس مشترک، احتیاط، قدرت جسمی، خرد، دور بینی، پیشگویی، خوش شانسی و سرعت شناخته شده است.

مردم در این مکان تنها فرش نمیشستند بلکه دور هم جمع میشدند، گپ میزدنند و تفریح میکردند. « سعدی شاعر نوآور است یعنی شیوه ی مخصوصی در غزل بوجود آورده که در اشعار شاعران قبل از او سابقه نداشت بدین معنی که سعدی توانست عناصر پراکنده ی غزل یعنی عشق و لطافت ظاهری و معنوی را به طرز بسیار شایسته ای در یک جا جمع آورد.» در اشعار سعدی از عشق انسای و شور و وصل چنان صحبت به میان می آید که خواننده بی هیچ تردیدی وجود معشوق واقعی را باور می کند. چون افراد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته در مقابل افسردگی های شدید بسیار آسیب پذیر هستند، مخصوصا در میانسالی، افسردگی آنها نیز مورد روان درمانی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، چشمه ريزه نام چشمه اي است در مسير جوانرود به ثلاث باباجاني كه حدود 10 كيلومتر مانده به شهر تازه آباد قرار دارد. به گزارش خبرنگار ایمنا، مسعود ردایی امروز (پنجشنبه) در بازدید از طرحهای توسعهای پل چشمه کیله تنکابن تصریح کرد: توجه به نما و منظر شهری از اولویتهای هر مجموعهای خواهد بود و در این حوزه از طرح و برنامههای جوانان خوش فکر و با انگیزه شهر، استقبال میشود.

فیلم روایتگر مردی است بنام تامی کرو(هیو جکمن) که در پی یافتن راهی برای درمان تومور مغزی است تا همسرش،ایزی(راشل وایز) را که مبتلا به تومور است را نجات دهد.ایزی در پیش چشمان تامی هر لحظه به مرگ نزدیک میشود و تامی مضططرب و سرگردان در جستجوی راهی برای جلو گیری از مرگ اوست.ایزی که به درک برتری از مرگ و زندگی رسیده است،مرگ را پذیرفته و در پی ارام کردن تامی است.او کتابی نیمه تمام را نوشته است که درباره ی فرمانده ی اسپانیایی است که از جانب ملکه مامور شده است تا برای جاودانه شدن ملکه، درخت زندگی را بیابد.

درباره اهمیت آب زمزم و فضیلت نوشیدن آن روایات زیادی نقل شده است. و طوایف آن عبارتند از : بازگیر – ماسبی- زرگوش – میمه ای – مموس. نوشیدن از آب چشمه یا شنا کردن در آن بیانگر تجربه هشیاری وسیعتری است که از ناخودآگاه سرچشمه میگیرد. به این دلیل قبایل کنانه و خزاعه جرهیمان را از محدوده مکه بیرون راندند و بر آن سرزمین مسلط گردیدند. مرودشت فرودگاه ندارد، اما به دلیل مجاورت با شهر شیراز مسافران به این شهر میتوانند در فرودگاه بینالمللی دستغیب شیراز پیاده شوند و با طی مسافت چهل و پنج کیلومتری با تاکسی به این شهر برسند.

مرودشت دارای چهار خط اتوبوس است و شما میتوانید در کل مرودشت با اتوبوس با کمترین هزینه بروید. در مسیر خط اهنگ اصفهان شیراز، ایستگاه مرودشت هم افتتاح شده است. این شهر جاذبه های طبیعی بسیار زیادی داشته که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. باداب سورت درواقع چند چشمه پلکانی هستند که در ارتفاع 1840 متری از سطح دریا واقع شده اند و نطیر این چشمه ها در دنیا بسیار کم است. زمانی که شما کنار این ساختمان ها نیستید دشت ورتون تازه را زیر پای خود حس می کنید و همچنین اگر شب در این منطقه بمانید به خاطر کویری بودند شاهده آسمانی بسیار صاف و پرستاره خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید