علائم اختصاری آزمایش خون – (بنیانگذار جنبش چکاپ شو)آزمایشگاه مصطفی

کاهش مواد غذایی و شرایط نامساعد محیطی رشد سلولی را کاهش میدهد، در این شرایط سلول ترکیبات ثانویه تولید میکنند که سلولهای ریزجلبک را مقاوم میسازد. کلروفیل 1.5 تا 5 درصد وزن خشک سلولی را تشکیل میدهد که به عنوان رنگدانه غذایی و دارویی کاربرد دارد. آستاگزانتین 1.5 تا 5 درصد وزن خشک ریزجلبک هماتوکوکوس را تشکیل میدهد. در شرایط دمای بالا، شوری اشباع و نور شدید حدود 14 درصد وزن خشک سلول را بتاکاروتن تشکیل میدهد. این ترکیبات در تولید مواد غذایی با ارزش برای انسان، مکمل غذایی برا حیوانات و آبزیان، سوخت زیستی، ترکیبات شیمیایی صنعتی و داروها کاربرد دارد.

ریزجلبکها تولید کننده مواد زیستی فعال زیستی با اثر درمانی- ضد سرطان، آنتی بیوتیک، ضد ویروس و ضد التهاب است. ریزجلبکها دارای مجموعهای از آمینواسیدهای ضروری قابل جذب و رنگدانهها، روغنهای ضروری، ویتامینها، پلی ساکاریدها، استرولها و سایر ترکیبات فعال زیستی موثر است. ریزجلبکها تنوع زیادی در رنگدانه، مواد ذخیرهای حاصل از فتوسنتز، ساختار دیوارهی سلولی، چربی، روغن، هیدروکربن و مواد زیستی دارند. بهتر است به جای سرخ کردن غذاها در روغن، مواد غذایی را به روش های آب پز، بخارپز کردن، کباب کردن استفاده نمائیم. جذب پایین روده ای کلسترول ناشی از استرول های گیاهی باعث کاهش جذب کلسترول کبد می شود، که کبد با افزایش بیان گیرنده های LDL پاسخ می دهد و در نهایت منجر به جذب بیشتر LDL پلاسما و در نتیجه یک اثر خفیف کلسترولمی می شود.

کبد چرب که تحت عنوان استئاتوز کبدی نیز شناخته می شود، زمانی روی می دهد که در کبد چربی انباشته می شود. نکروز چربی در افرادی که جراحی سرطان سینه و شیمی درمانی انجام می دهند کمکی دریافت می کنند که برای پیشگیری از عود تومور اصلی انجام می شود، شایع تر است. از این رو، این رژیم غذایی از طریق ایجاد کمبود کالری، که در صورت سوختن مکمل بدنسازی سعی کنید صبح را با یک لیوان آبمیوه طبیعی شروع کنید. روی به ساخت هورمون تستوسترون که عامل تشکیل ماهیچه و سوختن چربی است کمک میکند.

افزایش دریافت پروتئین یکی از راههای از بین بردن چربی شکمی بعد از زایمان است، زیرا خوردن پروتئین به افزایش ترشح هورمون سیری و کاهش اشتها کمک میکند و در نتیجه میزان غذای مصرفی را کاهش میدهد و بسیاری از مطالعات نشان میدهد کسانی که غذا میخورند. به همین دلیل هم بسیاری از جگرهای مرغ، آلودگی بالایی، بخصوص به آنتی بیوتیک ها دارند. با این حال ، وقتی هدف از دست دادن چربی است ، بسیاری از افراد از آن چشم پوشی می کنند. در حال حاضر این چربیها در آمریکا و آلمان تولید و در غذای کودکان نارس مصرف میشود.

در آسیب های عضلانی ، حال چه عضلات بدن و چه عضله ی قلبی اندازه گیری می شود. علایم بیماری کبد چرب: (جگر) اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. بیماری کلیه پلی کیستیک (Polycystic Kidney Disease): این بیماری یک بیماری مادرزادی است که در آن کلیه فرد دچار کیستهای متعدد میشود. دونیلا ریز جلبک تک سلولی و متحرک است که قطر آن تقریبا 9 تا 11 میکرون است و در آبهای شور زندگی میکند. ریزجلبک هماتوکوکوس در سراسر جهان در آبهای شور و شیرین یافت میشود. ریزجلبکهای مهم که به صورت گسترده در کارهای تحقیقاتی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند شامل اسپیرولینا (ارتروسپیرا)، تتراسلمیس، کلامیدوموناس، هماتوکوکوس، دونیلا، سندسموس، کلرلا و …

پودر کلرلا حاوی عناصر معدنی فسفر، پتاسیم، منیزیم، آهن، منگنز، روی، مولیبدن، مس و کوبالت است. ریزجلبک اسپیرولینا منبع غنی از آمینواسیدهای ضروری، پتاسیم، ویتامینها و چربیهای غیر اشباع است. ریزجلبکها همهی آمینواسیدهای ضروری را میسازند. غلظت بالای آمینواسیدهای آزاد و قابل جذب، ویژگی دیگر پروتئینهای ریزجلبکهاست. 4- اگر قند خون شما بالای 250 میلیگرم بر دسی لیتر است، آزمایش کتون انجام دهید. نظریه­های متعددی در جهت تشریح این رابطه پیشنهاد شده­اند و تحقیقات، حمایت کمی را برای نظریه­های متکی بر محدودیت در منبع پیش سازهای لیپوژنیک ارائه می­دهند. در رابطه با مراحل اولیه کاهش وزن نیز باید بدانید که اساساً برنامه بر اساس خوردن غذاهای نامحدود با پروتئین بالا است و مصرف سبوس جو دوسر نیز اجباری است.

ریزجلبکها در بین موجودات فوتوسنتز کننده، مسئول بخش زیادی از فعل و انفعالات جهانی فتوسنتزی هستند که منجربه تولید 40 تا 50 درصد مواد اولیه در طبیعت میشود. پیش بینی میشود بیش از 100000 گونه ریزجلبک در طبیعت وجود داشته باشد که تاکنون حدود 30000 گونه شناسایی و طبقه بندی شده است. بیش از 50 گونه از آن شناسایی شده است. ریزجلبک کلرلا حدود 100 گونه دارد و در آبهای شور و شیرین یافت میشود. در آبهای شور و شیرینی قلیای یافت میشود.

ریزجلبکها به صورت تک سلولی، کلونی و رشتهای هستند و در آبهای شور، شیرین دریاها، رودخانهها و زمینهای مرطوب زندگی میکنند. در برخی از مبتلایان به بیماری کبد چرب عوارضی از جمله اسکارینگ یا زخم کبد که تحت عنوان فیبروز نیز شناخته میشود، مشاهده میگردد. VLDL نیز همچون LDL ذرات کلسترولی را بزرگتر ساخته و منجر به تنگ و باریک شدن رگهای خونی میشود. افزایش چربی خون از علل اصلی گرفتگی رگهای قلب و سایر عروق است. در صورتی که سطح کلسترول بد بیشتر از ۱۳۰ باشد، ممکن است چربی در دیواره رگهای رسوب کند.

مکملهای بسیار زیادی در بازار وجود دارند که ادعای کاهش سریع وزن را دارند. در طی این جریان ذرات چربی و روغن به دلیل داشتن وزن مخصوص کمتر به روی سطح آمده و فاضلاب از بین بافل ها عبور و فاضلاب عاری از مواد روغنی و چربی از چربی گیر خارج می گردد. این کارشناس ارشد تغذیه بیان کرد: لبنیات کم چرب (کمتر از یک درصد) مصرف و تمام چربیهای گوشت، پوست مرغ و ماهی قبل از مصرف جدا شود.

نوری پور اظهار کرد: در سمت مقابل میتوان روغن نارگیل را نام برد. برای مثال در مبتلایان به فشارخون بالا یا دیابت، با توجه به بالا رفتن خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، ممکن است استفاده از دارو جهت کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید ضرورت پیدا کند. ریزجلبکها برای رشد نیاز به نور، آب، ترکیبات غذایی و محیط مناسب میباشند و طیف وسیعی از دما، شوری، pH، نور را تحمل میکنند و به صورت مستقل یا همزیست زندگی میکنند. این ریزجلبک میتواند شوری، گرما و شرایط قلیای بالایی رو تحمل کند. درست است که شما نمیخواهید موهای خود را بیش از حد خشک کنید اما اگر میخواهید از شر موهای چرب خلاص شوید، خشک کردن مو میتواند کمک کننده باشد.

در افراد دچار اضافه وزن و کلسترول خون بالا، کاهش وزن کمک شایانی می کند. اگر بتوانید به کمک هوازی چربی اضافی شکم را آب کنید، طبعا عضلات شکم شما هم نمایانتر خواهد شد. عضلات شکم را منقبض کرده و سر و شانهها را از زمین بلند کنید. باید یک لیوان آب سرد را با 5 تا 10 گرم پودر حاوی BCAA مخلوط کرده و میل کنید. می توانیم آنرا از وسط دو نیم کرده در یک ظرف دو لیوان آب ریخته با پیاز و مقداری نمک و فلفل با حرارت ملایم می گذاریم پخته شود.

در شرایط مناسب محیطی، ریزجلبکها سبز و متحرک است و وقتی مواد غذایی کاهش مییابد و در شرایط خشکی و گرمای زیاد، شوع به تولید آستاگزنتین میکند که سلول را در مقابل پرتو فرابنفش و اکسایش حفاظت میکند و سلولها رنگ قرمز به خود میگیرند. بنابراین با افزودن عناصر معدنی میتوان پودر کلرلای غنی شده با عناصر مهم تولید کرد که در افزایش سیستم ایمنی، پیشگیری از سرطان، استئوآرتریت و دیابت مصرف میشود. نمونهی ادرار در اوایل صبح با ارزشتر است؛ زیرا غلظت بیشتری دارد. در ابتدا تصور میشد که چربیهای ترانس جایگزین سالمی برای چربیهای حیوانی باشند، زیرا از چربیهای اشباعنشده هستند و عمدتا از روغنهای گیاهی به دست میآیند.

اما بعضی افراد به اشتباه این تصور را دارند که هر ماده غذایی دارای چربی از جمله آجیل و روغن زیتون برای سلامتی مضر است و نباید مصرف شود. روغن نارگیل: یکی از بهترین مواد غذایی که وزن شما را به راحتی کم میکند خوردن روغن نارگیل است. از جمله این مواد غذایی میتوان کره کاکائو را نام برد که اسید استئاریک بالایی دارد. خب کلسترل در بدن ما و در کبد تولید می شود و مقداری از آن توسط مواد غذایی وارد بدن می شوند و برای این که این میزان کنترل شود نیازمند رژیم غذایی درست می باشد.

این چربیها توسط حیوانات و گیاهان تولید نمیشود و فقط مقادیر کمی از آن در شیر مادر و در هنگام تولد نوزاد تولید میشود و نقش مهمی در تکامل مغز کودک دارند. کاهش میزان کالری دریافتی حداقل به میزان 30٪ یا تقریباً به میزان 750-1000 کیلوکالری در روز باعث بهبود استئاتوز کبدی میشه. زمانی که این کار را انجام میدهید چربی روی انگشتان به ساقۀ مو منتقل میشود و چربی موجود روی ریشۀ مو و کف سر به سمت ساقۀ مو میآید. عدم نیاز به تکرار مجدد تزریق چربی به صورت و در یک جلسه انجام شود. در صورت کمبود کلسیم به خصوص در رژیم غذایی کودک تراکم استخوانها به نحو مطلوب انجام نمیشود و در بزرگسالی به پوکی استخوان مبتلا میشوند.

در کل بیشتر انواع ماهی ها چربی کمتری از گوشت قرمز و ماکیان دارند. همسرم بیشتر از ده سال هست که لیپوم ( غده های چربی) زیر پوستی به تعداد زیاد روی بازو و ساعد و پشت کمر و … در ضمن ماهی دارای روغن امگا 3 می باشد که باعث لغزنده شدن بیشتر خون و کاهش کلسترول می گردد. امگا ۳ در تن ماهی، ماهی ساردین ، ماهی سالمون و تخم مرغ و… روغن آفتابگردان منبع غنی اسیدهای چرب امگا ۶ است.

دیدگاهتان را بنویسید