شهر چشمه ترکیه: عروس اژه ای ترکیه؛ راهنمای کامل + ویدیو

قدمت این بناها مربوط به دوره صفوی بوده و پلان معماری آنها از نوع تک ایوانه با گنبد مخروطی با مصالح خشت و آجر است که در سالهای اخیر مرمت شد. این کاخ که شاهکاری از معماری اصیل از دوره صفوی است در ۶ طبقه ساخته شده است. این میدان که از دوره صفویان به جای مانده از بزرگترین و شگفت انگیزترین میدان ها محسوب میشه. ملاصدرا یکی از بزرگترین دانشمندان و فلاسفه پس از اسلام بود که به مدت 15 سال در این خانه زندگی کرد و به دلیل ارزش تاریخی، یکی از جاهای دیدنی ایران محسوب میشود. «پیشینه تاریخی، فرهنگی و مشاهیر استان».

حسن کیائیان در یک کتابفروشی در بابل مشغول به کار بود؛ فردی کتابخوان که رؤیای خود را با گذر از یک مسیر پر پیچ و خم به واقعیت تبدیل کرد. قلعه الموت یا قلعه حسن صباح یکی از جاهای دیدنی ایران است که از لحاظ تاریخی اهمیت بالایی دارد. جالبه بدونی که این بنای تاریخی از لحاظ فنی، هنری و انواع معماری در ادوار مختلف اسلامی دارای شهرت جهانی است و حتی تونسته در فهرست میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۱۲ به ثبت برسه.

از نکات جالبه این مناره تکان خوردن آن است. آنیونها و کاتیونهای مهم آن بی- کربنات، کلرور، سدیم و کلسیم است. این پل زیبا یکی از جاذبه های پرطرفدار در شهر اصفهان است. این صخرهها در 5 کیلومتر خارج از شهر همدان قرار دارند و یکی از ارزشمندترین جاهای دیدنی ایران هستند. فریدونشهر یکی از شهرهای استان اصفهان و در غربی ترین نقطه آن واقع شده است و با مرکز استان حدود ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد.این شهر با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان به یکی از نقاط پرطرفدار برای گردشگران تبدیل شده است اگر قصد سفر به اصفهان دارید بازدید از دیدنی های فریدونشهر را از دست ندهید در ادامه همراه با نیک صالحی شوید تا با جاهای دیدنی فریدونشهر بیشتر آشنا شوید.

دهکده گردشگری گلستان کوه در کیلومتر 2 جاده خوانسار به سمت اصفهان و مقابل سد خاکی باغکل قرار دارد. چشمه هاي ماستخور در مجاورت دهکده ماستخوردرپنج کيلومتري رودبار و در سمت غربي سد منجيل قرار دارد، آب اين چشمه هنگام خروج گرم و جوشان است، اهالي اين منطقه و منطقه علي آباد سفلي از گذشته آب چشمه را به خزينه هايي ريخته و در آن استحمام مي کردند. پارک ساحلی زرین شهر در حاشیه ی زاینده رود از جاذبه های دیدنی این شهر می باشد. از بالای این قلعه میتوان شهر خرمآباد، رودخانه و تمامی محیط اطراف را دید و چشماندازی بسیار زیبا دارد.

در آیینهای عروسی، تمامی اهل روستا حضور مییابند و داماد از ابتدای مجلس تا پایان آن به احترام مهمانان روی پا میایستد. ۲۰۰ متر جلوتر از قرارگاه در داخل دره به پاکوبی می رسید که بر روی یالی کشیده شده است. فرایندی ساخت این سد که عنوان نخستین سد مخزنی خاکی و نیز اولین سد مدرن ایران را به خود اختصاص داده است، از سال ۱۳۲۳ شمسی شروع و در سال ۱۳۳۶ به اتمام رسید. این بازار عنوان طویلترین بازار سرپوشیده کشور را از آن خود کرده است. اراک پایتخت صنعتی کشور است ولی این بدان معنا نیست که جاهای دیدنی اراک کمتر از سایر شهرها باشند!

در دوران صفویه پایتخت و مرکز قدرت سیاسی این سلسله بوده است. این آتشگاه که در غرب اصفهان و در ۸ کیلومتری مرکز شهر قرار داره یکی از آثار تاریخی کهن و پر قدمت است. بهخاطر همین آبوهوا، بازدید از این شهر و استان در فصول گرم سال توصیه میشود. فصول سال جلوهای زیبا از ریزش آب بر روی صخرهها به نمایش میگذارد. عمارت هشت بهشت به راستی که همچون بهشت روی زمین به زیبایی طراحی شده است. اما بعدها متوجه شدن که پدیده ای فیزیکی به اسم «تشدید» یا «اثر دوپلر» باعث این اتفاق است و چون این دو مناره شبیه هم و بسیار سبک هستن، تکان خوردن یکی روی دیگری اثر می گذاره.

از زیر یخ های این غار، چشمه ای با آب سرد در جریان است كه نهایتا به سد كوهرنگ می ریزد. آب رودخانه غار از 10 متری سرازیر شده و صدای آبشار در اینجا به قدری زیاد و هراس انگیز است که بیننده خیال می کند هواپیمای جنگی دیوار صوتی را می شکند . این اتفاق برای مدت ها عجیب و حیرت انگیز بود! دیدن آثار تاریخی و قدیمی میتونه بهت کمک کنه تا تاریخ رو بهتر بشناسی و رفتن به موزه ها یکی از تفریحات جذاب برای هر مسافری است. علاوه بر این ها اجاره ویلا در دماوند هم کار سختی نیست و می توانید به راحتی ویلایی متناسب با بودجهتان پیدا کنید و برای سفری یک یا دو روزه آن را اجاره کنید.

در سمت شرقی خیابان اما در شهر ماکو عمارتی به نام کلاه فرنگی وجود دارد که قدمت آن به اواخر حکومت قاجار بر می گردد و متعلق به علی قلی خان بیات ماکوئی می شود. گفتنی است امروزه نام غار پنجعلی در لیست اثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است. برخی از آثار باستانی و تاریخی شگفتانگیز و برخی از منابع طبیعی بینظیر جهان لقب میراث جهانی یونسکو را میگیرند، یعنی این آثار بهقدری برای جهان ارزشمندند که تنها متعلق به کشور خودشان نیستند، بلکه میراث زمین و پیشینیان برای همه انسانها هستند.

این چشمه و زمین حاصلخیز اطراف آن باعث رشد گونههای متنوع گیاهی و درختان شدهاند. آری آنچه که در چاراویماق اتفاق افتاد و میافتد باعث شده حدود 65 درصد از مردم این منطقه به مکانهای بالا کوچ کنند. سرسبزی و وجود آبشار در این منطقه باعث شده که در هوای گرم تابستان این مکان خنک باشد. هنگامی که وارد این جنگل میشوید محو زیبایی، عظمت و سرسبزی آن خواهید شد و گذر زمان را حس نخواهید کرد. پیشینه شهرکرد به دوران ساسانیان و اشکانیان بازمیگردد و سرسبزی و آبوهوای این شهر، بسیار دلپذیر است. مثلاً مراسم«شال سالاما» که در شب چهارشنبه سوری توسط پسران جوان انجام میگیرد، از این جمله است.

کوه سفیدخانی بهخاطر چشمههای موجود در دامنهاش شهرت یافته و به یکی از جاهای دیدنی ایران تبدیل شده است. چشمه بلقیس و باغ اطراف آن بهقدری زیبا و اعجابانگیزند که حتی اگر نام آن را نشنیده باشید، احتمالاً در مجموعههای عکس جاهای دیدنی ایران آن را دیدهاید. برج میلاد نام برج مخابراتی چند منظوره است که در شمال غربی تهران، میان تپه ای با مساحت تقریبی ۱۴ هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. دو موردی که بالاتر نام بردیم، جاهای دیدنی خارج از شهر رشت بودند، اینبار جایی را در داخل این شهر زیبا معرفی میکنیم.

اگر خواستید در این شهر خرید کنید، به بازار سنتی شهر بروید تا هم همهچیز را با قیمت بهتری بخرید و هم از یکی از جاهای دیدنی ایران بازدید فرمایید. استان سمنان در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته و یکی از متنوعترین استانهای کشور از نظرطبیعی و آبوهوا است. استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استانهای سرسبز و چهارفصل کشور است که طبیعتی ستودنی دارد. این شهر ساحل و دریا ندارد اما طبیعت سرسبز، بکر و بینظیر آن از کمنظیرترین مناطقی است که میتوانید در کشور مشاهده کنید.

این شهر در شمال شرقی ایران واقع شده و آب و هوایی مدیترانه ای دارد. وجود قلعهای تاریخی در میان جنگل و در ارتفاعات کوه به اندازهای زیبا و هیجانانگیز است که حداقل یکبار باید آن را ببینید. با وجود اینکه تقریباً همه شهرهای ایران یک بازار سنتی و محلی خاص خود را دارند، اما بازار سنتی زنجان کمی خاصتر است. این چشمه قبلا مرمت شده است اما با توجه به اهمیت تاریخی و طبیعی آن به مراقبت دائمی نیاز دارد. جاهای دیدنی کردستان ایران به طبیعت زیبای آن محدود نمیشود و انواع جاذبههای توریستی باستانی و تاریخی متنوع میزبان گردشگران هستند.

محدود نمیشود و آثار تاریخی درون شهر هم از جاذبههای آن محسوب میشوند. چشمه آبگرم حمام ( ۱ ) با دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و حمام ( ۲ ) با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد در شرایطی که دمای محیط ۲۶ درجه سانتیگرادبوده اندازه گیری شده است جزءآبهای گرم(Homothermal ) محسوب می شوند . این بازار 56 ورودی اصلی و فرعی دارد، در مرکز شهر قرار دارد و تقریباً مهمترین نقطه شهر محسوب میشود.

شهر اصفهان مشهور به نصف جهان دارای قدمت تاریخی است و از نظر شکوه زیبایی و هنر در جهان شناخته شده است. شهر سرسبز گرگان مرکز استان گلستان در شمال کشور است. شهر چشمه ترکیه در واقع یکی از شهرهای توریستی این کشور به شمار می رود و به دلیل سواحل شنی، آفتاب گرم و آب های شفابخشی که دارد بسیار در بین مسافران معروف شده است. این چشمه خاص و زیبا در شهر کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد، در آبادانی این شهر نقش بهسزایی داشته و یکی از زیباترین جاهای دیدنی ایران است. این سیستم یکی از زیباترین صحنههایی را که میتوانید ببینید، خلق کرده است.

در عهد آل مظفر، شاهیحیی و مبارزالدین محمد مظفر برای در امان ماندن شهر یزد از حملههای دشمنان، خندقی عظیم گرداگرد شهر حفر کرده بودند. زریوار در نزدیکی شهر مریوان قرار دارد. همچنین این کوه در نزدیکی زاینده رود قرار داره و اگه به اصفهان سفر کردی میتونی از این مکان جذاب هم دیدن کنی و لذت ببری. این کاروانسرا همچنین چهار برج در چهارگوشه بنا و سه نیم برج دارد. چشمه های آبگرم محلات از شهرت زیادی در استان مرکزی و همچنین سراسر ایران برخوردار است. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هشترود باید حداقل تعداد شرکا دو نفر باشد و همچنین شرکا می توانند با یک دیگر نسبت فامیلی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید