سوالات با پاسخ علوم چهارم ابتدایی درس دهم، بدن ما (2)

از آنجایی که منابع کوکیوتن ما با افزایش سن کاهش می یابد ، خوردن کبد و سایر گوشت های بدن یک راه عالی برای بالا بردن سطح بدن است و به کاهش اثرات آسیب رادیکال های آزاد و کاهش استرس کمک می کند. در برخی از نمونه رژیم گیاهخواری برای لاغری حتی لبنیات و تخممرغ هم حذف میشود. می توانید از دمنوش زرشک در کنار رژیم غذایی خود استفاده کنید تا تاثیر آن را افزایش دهید.

سپس آب لیموترشها را بگیرید و به همان آب اضافه کنید. دیوید میگوید: برای درست کردن مدل دم اسبی، شامپوی خشک را روی پوست سرتان بطور یکنواخت اسپری کنید، سپس با نوک انگشتانتان، موها را به سمت عقب شانه کنید و به آن ظاهری طبیعی بدهید. کبد چرب همانند چربی شکم نیست و نباید آن را مشکل ساده کبدی تلقی کرد. افرادی که به کبد چرب ساده مبتلا هستند، ممکن است به گرید 2 پیشرفت کنند. غذاهای فرآوری شده که ترکیبی از چند ماده غذایی هستند، بیشتری آسیب را به بدن میزند.

افراد باید به جای غذاهایی که حاوی چربی های اشباع یا ترانس هستند، از چربی های اشباع نشده یا چند غیر اشباع استفاده کنند. همچنین بر اساس توصیه انجمن قلب آمریکا (AHA) مصرف پروتئین گیاهی بیشتر به جای انواع گوشتهای حیوانی به بهبود سلامت قلب کمک می کند. یونجه دارای ساپونین است که سبب محلول شدن چربی ها می شود و علاوه بر آن سلامتی رگ های خونی را نیز تضمین می کند. همگی ما آزمایش ارشمیدس برای تشخیص مقدار طلا و نقره بکار رفته در تاج پادشاه را یادمان هست؛ این روش از قانون ارشمیدس برای سنجش میزان بافت چربی، استخوان و عضله بدن استفاده میکند.

درصورتیکه شخص علائمی مانند کاهش وزن، ازدستدادن اشتها، درد شکم و تهوع و استفراغ داشته باشد، پزشک برای تشخیص سرطان آزمایش تصویربرداری یا بیوپسی بافت کبد را تجویز میکند. در سوزاندن چربی شکمی، عضله نیز بسیار با اهمیت است چون نرخ سوخت و سازتان را بالا نگه می دارد و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد تا از انباشته شدن چربی در میان تنه جلوگیری کند. با مشورت متخصّص طبّ سنّتی، مصرف روغن پاک(روغن زرد یا حیوانی)، کره محلّی و روغن دنبه نیز می تواند به شما کمک کند. در این مطلب از مجله گزنه، قصد داریم شما را با چند دمنوش لاغری آشنا کنیم.

همچنین تمرینات منظم و هدفمند طناب زدن تقویت عضلات ساق پاها، افزایش انعطاف پذیری و هماهنگی و تعادل بین اعضای بدن و قابلیت ارتجاعی رباط ها و تاندون های پاها را در پی خواهد داشت. تمرینات ورزشی شدید و سنگین نیاز به سوزاندن سریع انرژی دارد و به سوختن چربی بدن کمک میکند. لاغری با دمنوش نیاز به رژیم غذایی یا ورزش خاصی نداره ولی فعالیت ورزشی سبک ( مثل روزانه سی دقیقه پیاده روی تند) و غذاهای سبک و کم کالری خوردن، روند لاغری رو سرعت میبخشه. محققان علوم ورزشی بر این باورند که انجام تمریناتی مانند جهش های عمودی همچون طناب زدن و یا پریدن از روی طناب می تواند در کاهش احساس گرسنگی در افراد بسیار موثر واقع شود.

در هنگام طناب زدن آرامش خود را حفظ کنید و زیاد به سمت بالا جهش نکنید و دست ها و شانه های خود را نچرخانید و همواره به دنبال یافتن یک نوع ریتم مناسب باشید و برای کسب مهارت بیشتر تمرین کنید. زمانی که طناب در هنگام گردش از سمت جلو به پاهایتان نزدیک شد از روی آن جهش کنید ( در هنگام جهش بر روی قسمت نوک انگشتان پا تکیه کنید تا جهش سریعتر و مناسب تر صورت گیرد) در هنگام طناب زدن چنانچه زانوهایتان خم شوند، در طناب زدن و گردش آن با مشکل روبه رو خواهید شد.

بنابراین، شاید نتوانید تنها چربیهای یک اندام را از دست بدهید و باقی بدن را کنار بگذارید، ولی میتوانید یک ماهیچهی مشخص را بیشتر تمرین داده و تقویت کنید. شما همچنین باید حتیالامکان آب آشامیدنی را جایگزین نوشیدنیهای شیرین مانند نوشابههای گازدار، شربت، آب میوه و الکل کنید. شما برای داشتن یک رژیم چربی سوزی شکم مناسب، باید موارد زیر را در برنامه غذایی خود لحاظ کنید. صابون جامد را از گرم کردن مخلوط روغن های گیاهی یا جانوری مانند روغن زیتون، نارگیل، دنبه با سدیم هیدروکسید تهیه می کنند. فقط کافی است ۳۰ روز بعنوان بخشی از رژیمغذایی روزانهتان یک فنجان چغندر تازه رندهشده مخلوط با روغنزیتون آبلیمو بخورید.

شما میتوانید بسته به اولویت های خود، پروتئین را از منابع گیاهی و حیوانی، یا فقط گیاهان دریافت کنید. نیاسین در محیطهای اسیدی، قلیایی، حرارت، نور و اکسیژن هوا مقاوم است و فقط مقدار مختصری در آب حل می شود. اگر بعد از دادن آزمايش خون متوجه شده ايد مقدار تري گليسريد خون شما بالاست و پزشک به شما گفته است که اگر آن را کاهش ندهيد، دچار سکته قلبي مي شويد، مي توانيد به توصيه هاي زير عمل کنيد. ویتامین c جامدی سفید رنگ و محلول در آب و غیر سمی است که مصرف آن سامانه ایمنی بدن را افزایش میدهد.

این چربی می تواند شریان های شما تنگ و یا مسدود کرده و در نتیجه جریان خون با مشکل مواجه شود. تحقیقات نشان داده است که خوردن مقدار کافی پروتئین میتواند به شما در از دست دادن وزن و جلوگیری از نفخ شکم کمک کند. لاغری یکی از بحثهای داغ روز است و خیلی از افراد با استفاده از راههایی همچون قرار دادن بالون معده، ورزش کردن، خوردن میوه های لاغر کننده و مصرف انواع نوشیدنی چربی سوز و دمنوش لاغری و … رازیانه یکی از گیاهانی است از زمانهای قدیم در طب ایرانی مورد استفاده بوده است. امگا ۳ یکی دیگر از مواد مغذی مورد نیاز برای کاهش وزن گیاهخواران است.

خوردن بیش از حد مواد غذایی که بسیار چربی دارند باعث افزایش کلسترول در خون می شود که خطر ابتلا به سکته و بیماری های قلبی را افزایش خواهد داد. چگونه این دستگاه (یونیزاسیون الکترولیز آب) بدن را سم زدایی می کند؟ همانطور که گفته شد جهت سم­زدایی موتور دستگاه آب را یونیزه ( یونیزاسیون) میکند. در گذشته، چربی های اشباع را مضرترین نوع چربی برای سلامت قلب می دانستند. اگرچه چرب شدن موها آزاردهنده است اما میتوانید عادت چندین و چند ساله خود را برای حمام رفتن و شستن موها عوض کنید. همچنین افرادی که داروهای رقیق کنندهی خون مصرف میکنند بهتر است چای سبز را با احتیاط میل کنند و حتما با متخصص تغذیه یا پزشک مشورت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید