رژیم غذایی برای کبد چرب

متاسفانه، آب میوه ها تمام خواص و فواید میوه کامل را ندارند، برخی پا را فراتر نهاده و می گویند آن ها به ناسالمی آب میوه های آماده در فروشگاه ها هستند، ولی نظر من اینگونه نیست ولی حقیقت این است که بیشتر فوایدی که با خوردن میوه کامل به دست می آید، در آب میوه ناپدید می شود. باید دستکم شش برش متوسط هندوانه (۷۲۰ گرم) بخورید تا ۵۰ گرم کربوهیدرات به دست آورید. بیشتر سبزیجات کربوهیدرات خیلی کمی دارند و ارزش قندی. همچنین این سازمان ها توصیه کردند که مردم دانش خود را نسبت به مواد غذایی که می خورند از لحاظ میزان شاخص قندی افزایش دهند.

طبق مجله تحقیقات علوم پزشکی، میان وعده منظمی از بادام به دلیل تأثیر آن بر متابولیسم های آن، به کاهش وزن بیشتر مربوط می شود. بزرگ ترین مشکل شاخص گلایسمی آن است که به اندازۀ وعده ای که می خورید دقت نمی کنید. با وجود این اگر اندازه هر وعده کم باشد شاخص قندی نیز کم می شود. وجود مقادیر بالایی از اسیداوریک و باز آلی پورین در جگر می تواند در ابتلا به بیماری نقرس نقش داشته باشد . به طور کلی غذاهای نشاستهای تصفیه شده مثل انواع سیب زمینی، برنج سفید، نان سفید و نیز غذاهای قندی مثل نوشابه های معمولی و انواع بیسکویت ها شاخص قندی بالایی دارند.

در واقع تزریق چربی مثل کاشت مو یک نوع پیوند سلول های چربی به محل جدید است و همینطور که در کاشت مو درصدی از سلول ها پیوند نمی­گیرند و درصدی می­گیرند ، در تزریق چربی هم همینطور است. یک مشکل دیگر شاخص گلایسمی آن است که برخی غذاهای پرچرب، بار قندی کمی دارند که به غلط تصویر مطلوبی از غذا را ارائه میکند. پس از محاسبه شاخص قندی سیب زمینی تنوری ۸۵ است، بدان معنا که با خوردن سیب زمینی تنوری افزایش قندخون ۸۵ درصد افزایش قند خون پس از خوردن همان مقدار گلوکز است. پروتئین در غذاهایی مثل گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ به مقدار فراوان وجود دارد.

بیشتر غلات صبحانه ای مثل انواع کورن فلکس ها شاخص گلایسمی بالاتری دارند تا گرانولا و حریره. غذاهای نشاسته ای کمتر تصفیه شده مثل حریره، انواع لوبیا، عدس، گرانولا و نیز میوه جات و فرآوردههای لبنی شاخص قندی پایینتری دارند. اگرچه هنوز عدد قطعی در این مورد که چه سطحی از LDL بسیار پایین است، وجود ندارد، سطوح کمتر از ۴۰ میلیگرم بر دسیلیتر ممکن است با مشکلات سلامتی ازجمله افسردگی، اضطراب و سکته هموراژیک همراه باشد.

جهت درمان گودی زیر چشم زمانی که از روش تزریق چربی استفاده می شود، چربی مورد نیاز از قسمتی از بدن خود فرد گرفته می شود ( شکم ،پهلو و ران ). چربی پس از برداشت از بدن فرد بوسیله دستگاه های پیشرفته ای خالص سازی شده و سایر اجزای آن از بافت چربی موجود جداسازی می شود، در آخر بوسیله لوله های ظریفی به نام کانولا توسط متخصص ماهر و باتجربه به زیر چشم فرد بیمار تزریق صورت می گیرد. ولی مقادیر زیر در مورد دو هورمون TSH و T4 تقریبا ثابت است. زمانی که مقادیر گلوکز زیاد شود برای مثال پس از خوردن غذاهای با شاخص قندی زیاد، مقادیر زیادی انسولین تولید و باعث میشود گلوکز اضافی وارد سلول های چربی شود.

انجام تمرینات این ورزش همراه با سوزاندن 900 کالری در بدن با لاغری و کاهش وزن باعث تقویت مهارت های حرکتی و پویایی و شادابی افراد می شود. دو ساعت بعد، نمونۀ خون هر ۱۵ دقیقه گرفته و مقدار قند خون بررسی می شود. با توجه به نقشی که غذا در سلامتی مردم دارد، شرکتهای تولید کننده موادغذایی موظفاند تا نوع و مقدار مواد مغذی و مقدار انرژی خوراکی را روی بسته آن بنویسند.

ماکارونی شاخص گلایسمی کمی دارد، زیرا گرانول های غیر ژلاتینه نشاسته در شبکۀ اسفنج مانند پروتئینی (یعنی گلوتن) خمیر ماکارونی به دام افتاده اند. درمان های طبیعی یا مکمل بیماران قلبی غالباً شامل کنترل سطح کلسترول، پایین آوردن فشار خون و بهبود سلامت قلب است. بعضی از آن ها به سلامت قلب شما کمک می کنند، در حالی که بعضی انواع دیگر می توانند آسیبی جدی به بدن وارد کنند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و همچنین مرگ زودرس را افزایش دهند.در اینجا راه هایی برای انتخاب بهترین چربی ها از میان چربی خوب و بد ارائه شده است.

نشاسته هرچه ژلاتین تر باشد (بلعیدن با آب)، سطح بیشتری برای تاثیر آنزیمی خواهد داشت و سریع تر هضم و وارد جریان خون می شود. برای مثال بلافاصله پس از فعالیت ورزشی برای جایگزین کردن سریع گلیکوژن مصرف مواد غذایی با شاخص قندی بالا بسیار مهم است. مصرف بیشازحد چربی های اشباع میتواند منجر به افزایش چربی بد شود. فرآوری غذا منجر به کاهش اندازه غذا می شود و کار را برای آنزیم های گوارشی برای دستیابی به نشاسته آسانتر میکند. اول، بسیاری از افراد وقتی به سراغ این غذاهای سرخ کردنی می روند که می خواهند شام را بیرون صرف کنند و بسیاری از ما نمی دانیم که این غذاها در چه نوع روغنی سرخ شده اند.

بدن ما نیاز مبرم به چربی های سالم دارد و رژیم های با چربی بالا مانند کتوژنیک محبوبیت روزافزونی پیدا کردند زیرا که باعث شده تا افراد بیشتری به دنبال چربی های سالم باشند. در ضمن یک رژیم غذایی مطلوب برای بیماری کبد چرب باید با فعالیت بدنی مکفی و اصلاح الگوی زندگی ادغام گردد تا توانایی کاهش تجمع چربی در کبد به حداکثر برسد. یک رژیم غذایی سالم بستگی به میزان چربی در مواد غذایی سالم دارد. ویژگی های رژیم غذایی با شاخص گلایسمی کم چگونه است؟

این مرحله با دقت زیادی انجام می گیرد چون بافت و سلول های چربی به هیچ وجه نباید آسیب ببینند. اگر شما در خانواده خود سابقه بیماری های عروق کرونری را دارید که در دوران جوانی توسعه می یابد، پزشک ممکن است آزمایش های مکرری را توصیه کند. گاهی نیز پزشک برای تشخیص بیماری خاص یا رد گزینه های احتمالی برای شما آزمایش می نویسد. همانطور که پیش تر به آن اشاره کردم تمامی اعدادی که از شاخص گلایسمی در اختیار شما قرار می گیرد بر اساس وجود 50 گرم کربوهیدرات از آن ماده غذایی محاسبه شده است.

2 نوع نشاسته وجود دارد: آمیلوز که به معنی مولکول صاف درازی که به سختی در دسترس آنزیم ها قرار می گیرد و آمیلوپکتین که به معنی بلور شاخه داری که به آسانی در دسترس آنزیم ها قرار می گیرد. نواحی درمانی در صورت که می تواند کاندید مناسب تزریق چربی باشد شامل نواحی نازولبیال (بین بینی و لب ها)، خطوط ماریونت(بین لب و چانه)، گونه های صاف، ناحیه ی فک و گودی زیر چشم می باشد. درمان با لیزر در روشن شدن ناحیه زیر چشم و تشویق تولید ذخایر جدید کلاژن برای کاهش پف چشم بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید