دکتر مهرداد اقدسی متخصص درمان بیماری های عروق

این بدان معنی است که وقتی والدین شما موهای چرب داشته باشند، احتمالا همینطور هم خواهد بود. هرچند تشویق پسران دارای اضافه وزن مبتلا به آلت مخفی توسط والدین برای کاهش وزن قبل از انجام جراحی، ایدهی بسیاری خوبی است. ورزش روزانه و مصرف مرتب میوه وسبزیجات اثرات مفیدی بر روی این بیماری دارند کاهش تدریجی وزن در افراد چاق لازم بوده ومفید است، ولی کاهش ناگهانی وزن، این اختلال را تشدید می کند .

دکتر زیچنر میگوید: پزشک شما می تواند در مورد گزینههای دیگر مانند معالجه هورمونی یا تزریق بوتاکس صحبت کند که ممکن است به کاهش تولید چربی پوست سر کمک کند. شما می توانید سرعت خوبی را برای یک دوره پایدار حفظ کنید – برای توانایی دویدن و سلامت کلی شما نیز عالی است! این مسئله در همه افراد متفاوت است و از یک قانون کلی پیروی نمیکند. قانون کلی انگشتها را میدانید؟ پس از عبور از معده پروتئین وی موجود به سرعت در خون آزاد میشود و کازئین آن تا ۸ ساعت پروتئین بدن را تامین میکند! پوست سر شما دائماً سبوم “sebum” تولید میکند.

دکتر ناسبوم میگوید: متخصص پوست شما میتواند تشخیص دهد که چه چیزی باعث ایجاد موهای چرب (اگزما، پسوریازیس پوست سر، شوره سر یا بیماری دیگر) میشود و بعد از تشخیص این مسئله، تجویز خوراکی یا شامپوهای نسخهای آن را درمان میکند. دکتر چیو میگوید: “چربیهای طبیعی مو، درست زمانی که موهای خود را دم اسبی میکنید، در پوست سر گرفتار و متمرکز میشوند.” چربیها به زیر ساقه مو حرکت نمیکنند. دکتر چیو میگوید: “سطح بالاتر کورتیزول میتواند باعث تولید و تحریک غدههای چربی شود. دکتر چیو میگوید: “گرد و غبار، فرآوردهها و محصولات قدیمی و باکتریها به موهای تمیز منتقل شده و باعث چرب شدن پوست میشوند.” به طور مرتب برس یا شانه خود را تمیز نمایید.

محصولات مخصوص تمیز کردن پلک نیز در بازار وجود دارند که در مقایسه با شامپو بچه اثر گذاری بهتری دارند. بنابراین اگرچه چربیهای موجود در موی سر یک مسئله نرمال و طبیعی هستند، اما در غدد چربی شما امکان تولید سبوم اضافی وجود دارد و در نتیجه موهای شما چربتر شده و ممکن است آزاردهنده باشد. هرگز نرم کننده را روی پوست سر خود قرار ندهید زیرا تنها باعث افزایش چربی مو و پوست سر میشود که این شرایط به نوبه خود موهای شما را چرب میکند. این کار به چرب شدن موها نیز کمک میکند. موهای رنگ خورده بر ترشح چربی بیشتر از غده های زیر پوست سر موثرند به همین دلیل چربی موها نیز بیشتر می شود.

اگر هنوز هم میخواهید مقداری درخشندگی در موهای خود ایجاد کنید، از این محصولات بر روی پوست سر خود استفاده نکنید. شما یک پوست سر چرب با انتهایی خشک و آسیب دیده ایجاد میکنید. جوش شیرین به عنوان یک شامپوی خشک جایگزین بسیار عالی عمل میکند. با حركت دادن چوب پنبه بوسیله میخ مخصوص ، می توان ستون چربی را طوری جابجا كرد كه عمل خواندن آسانتر شود . اما اگر هر روز سر خود را شسته و همچنان پوست سر شما چرب است، شستن روزانه سر مشکلی ایجاد نمیکند.

اگر همچنان در تشخیص این اختلال شک دارید میتوانید از دوست خود بخواهید که موهای شما را بررسی نماید. در موارد معمولی درمان این اختلال در خانه و با موارد زیر امکان پذیر است. عمل تزریق چربی در بدن شما، جای زخم یا خراش عمیقی به جا نمی گذارد و این موضوع در کوتاه شدن دوران ریکاوری، بسیار موثر می باشد. اگر این درمانها جهت کاهش چربی مو عمل نکنند، چه کار کنم؟ نتایج تحقیقاتی که اخیراً انجام شده، نشان داده است که کاهش مصرف چربیهای اشباع، منجر به کاهش ۱۷ درصدی خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی میشود.

ایجاد چربی در پوست سر میتواند منجر به رشد یک مخمر طبیعی به نام مالاسزیا “malassezia” شود. دکتر دیوید میگوید: اگرچه مالاسزیا در همه فولیکولهای مو به مقدار کمی وجود دارد اما تولید بیش از حد آن میتواند منجر به علائمی مانند خارش، حساسیت و لکههای چرب و ضخیم شود. به منظور استفاده از آن، مقدار کمی (حدود نصف قاشق چای خوری) را روی پوست سر خود بپاشید و شانه بزنید تا از سر بیرون بیاید. با توجه به هماهنگی و هدف نهایی اعضای بدن کار کرد همه ی آن ها به هم وابسته است.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی، میتوان عیوب چانه را با روشهای مختلفی رفع کرد. همچنین عصاره جلبک دریایی نیز مفید است زیرا این عصاره در راستای از بین بردن روغن اضافی پوست سر کمک خواهد کرد. یک علت دیگر چربی اضافی در پوست سر، هورمونها هستند. روش دیگر برای خلاصی از چربی اضافی مو، لمس نکردن مداوم آنها است. بسیاری از فاکتورهای دیگر نیز در این مسئله موثر هستند. به این موضوع توجه داشته باشید که حفظ آرامش و کنترل کردن احساسات منفی میتواند در درمان فشار خون بالا در منزل بسیار موثر باشد. ثابت شده است كه اشتروژنها زنان را در مقابل آترواسكلروز محافظت میكنند، كه این موضوع عمدتاً به وسیله افزایش سطح كلسترول HDL خون میباشد.

درست است؛ هم اکنون اصول پخت و پز جهت از بین بردن موهای چرب شما به کمکتان میآید. این موضوع به شما کمک میکند موها و پوست سر را سالم و مرطوب نگه دارید. رصد احساسات به ما کمک میکند به عمق احساسمان پی ببریم. از آنجا که چوست سر ما روغنها و چربیهای خود را به طور طبیعی میسازد، اضافه کردن هر روغن دیگری به این مخلوط میتواند باعث ایجاد یک تجمع اضافی چربی و در نتیجه چربی مو یا پوست شود.

هر چند گاهی نیاز به شارژ تزریق چربی می باشد اما با رعایت همین موارد مختصر از سه روز تا یک هفته متناسب با نوع تزریقی که انجام دادهاید، میتوانید بعدها آسوده و با اطمینان خاطر و بدون هیچگونه عوارضی از تزریق زیبایی خود لذت ببرید. چرب شدن پوست سر ، هر از چند گاهی ممکن است برای هر کس به وجود آید که یک امر طبیعی است. حتما نرم کنندهها را چند انگشت از پوست سر خود فاصله دهید.

دیدگاهتان را بنویسید