حقایق عجیب درباره جنگل آمازون

پس این بوت نظامی ضمن داشتن راحتی و مقاومت کاملا برای شرایط آب و هوایی مرطوب و جنگلی مناسب بوده و در مقابل نفوذ آب و سرما مقاوم است. در پارک جنگلی النگدره علاوهبراین، امکانات ورزشی زیادی برای ورزشهای توپی مانند بدمینتون، والیبال، پارک بازی کودکان و حتی مکانهای مخصوصی برای ورزشهایی مانند یوگا در اختیار مراجعهکنندگان قرار گرفته است. اگر در بهار به این منطقه بروید میتوانید گیاهان دارویی زیادی را ببینید. شما در این کمپ علاوه بر استراحت و توقف میتوانید به سراغ چیدن گیاهان دارویی مانند آویشن، کهلیک اوتی و شیرین بیان بروید. به رفقا گفتم شما نیز بروید بگردید بلکه صیدی بزنید، من باید این را بخوانم.

بعد از همهٔ اینها پاکت رسمی را باز کردم که با سر فارغ بخوانم. وی تصریح کرد: این پویش با مشارکت انجمنهای مردم نهاد، دوستداران و همیاران طبیعت، همراهی و همکاری مردم، جوامع محلی، مسئولان دولتی و با هدف حفظ و احیا جنگلها و مراتع اجرا شد. این پستاندار توانایی استفاده از دم خود به عنوان یک دست و پای پنجم را دارد که به وی اجازه می دهد به راحتی و سریع در میان درختان و پوشش گیاهی متراکم جنگل حرکت کند. درختان زیادی در این جنگلها همیشه سبز هستند یا دوره خزان کوتاهی دارند. آن وقت به سهولت میفهمد که تفاوت ملل وحشی و متمدنه نه در استعداد مادی و فطری است، بلکه در کم و زیادی احتیاج است.

وحشی از لباس به پارگی پوست و کرباس اکتفا می کنند، از مسکن به چالاش مختصر و محقر، و از غذاهای لذیذ به گوشت قدید و میوههای خود روی صحرا و بیشهها قانع است، متمدن به لباس حریر و فاخر، غذای لطیف، تجملات خدم و حشم، عمارات عالیه بساتین، باغ، اسب و کاروت محتاج، و مساعی هردو در طبق تحصیل مایحتاج خود صرف میشود. دراین جنگلات چندین نوع حیوانات وحشی نیز زنده گی می کنند این حیوانات شامل گرک ، دله خفک که مشهوربه خفک است ، روبا، خرگوش ، وغیره نیزمی باشد .وهم چنان درین جنگلات مردم ها از ولایات مختلف بخا طر تفریح میروند ومردم این ولسوالی تقریبآ %30 شغل شان مالداری وباغداری می باشد .

بدیهی است نتیجهٔ غضب الهی انقراض دولت و فقدان استقلال و اعدام ملیت چندین هزار سالهٔ ما میشود. اول وسیلهٔ تحریک غیرت و کفایت نوع بشری احتیاج و صعوبت زندگی معیشت اوست، و اول نتیجهٔ غیرت و کفایت وضع قوانین و استقرار آزادی و اطمینان مال و جان است، بعد از آن بالطبع رفع احتیاج و دفع موانع صعوبت، خود به خود به عمل آید، هرگاه جزایر انگلیس در ناف محیط اطلس محصور آب نبودی تا هزار سال دیگر عمل کشتیرانی عمومی نگشتی، و کشتیهای ماهیگیری آنها از طراده به سفینهٔ کوچک و متدرجاً وسیع و بزرگ و بادبانی و بالاخره به کشتیهای بخار مختارالحرکه تبدیل نیافتی.

جنگل الیمستان را اگر بخواهیم در جمله ای کوتاه وصف کنیم باید گفت که جنگل الیمستان پهنه ای وسیع از دشت های پر گل و مراتع بکر و سرسبز است که کوه دماوند با شکوه هرچه تمام خود در پس زمینه ی این منظره ابهت خود را به رخ می کشد. مناطق وسیع جنگلهای آمازون با آتش سوزی و جنگل زداییهای بی شماری که با هدف ایجاد زمین برای مزرعه انجام میشود ویران شده است. یکی از بزرگترین خزندگان روی زمین که از اندازه چشمگیر خود برای نگهداشتن شکار در زیر آب استفاده میکند، تا وقتی که جانور بیچاره غرق شود.

مسوولان کشاورزی ولایت هرات میگویند که از چند سال گذشته تا کنون شکار غیر قانونی و قاچاق انواع مختلف پرندگان در این ولایت ادامه داشته و دارد. خفاشان بومی داری جسامت کوچک بوده در نزدیکی شهرها زندگی میکنند. بیشتر جنگل نوردان و کوه نوردان قبل از حرکت در روستا استراحت میکنند و بعد راهی جنگل میشوند. چرا حریت را به اسر عوض میکنند؟ چرا رجال ما طالب استبداد است؟ تمامی هدف و آرزوی مسئولان و همکاران ما در این موسسه بر این مسئله متمرکز شده است که محصولات خود را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در اختیار علاقه مندان و مشتاقان به فراگیری علم و دانش قرار دهیم و همواره سعی داشتهاند که تخفیفات مناسب و قابل توجهی را نیز برای خریداران محصولات موسسه در نظر بگیرند.

تا دانستیم که شب از کدام سفارت که پیش صدراعظم با وزیر خارجه آمدند و رفتند کار مابین را میفهمیم و میدانیم، به تفتیش تفصیل او برآییم… و مطلق دماغ کار ندارند، از میرزاها نسخهٔ همهٔ نوشتهجات را میگیریم… هر کدام به درختی بر آییم و منتظر آخر کار باشیم. شیرعلی که پیش ما منتظر مشایعت بود، گفتم برود برای ما تدارک ناهار بکند. تحصیل علم بکند؟ «مکانیک» بشود؟ تاریخ ممالک رومیان به تمثل ما کافی است که هرکس یاد آورد و حالت آیندهٔ ممالک مارا قیاس بکند… او در همان حالت از حشرات ریزی که در اطرافش وجود دارند تغدیه می کند و در دنیا بیشتر به خاطر حالت تنبل کونه و استتار بی وصفش معروف است.

دندانهای پیرانا بصورت مثلثی هستند و حالت خاصی دارند که به آنها اجازه میدهد تا حد زیادی تیز باشند. متاسفانه امروزه بخش زیادی از این بنای تاریخی تخریب شده است. آمازون لفظی یونانی و متشکل از دو بخش «آ» و «مازون» است . در منطقه آمازون سه نوع جنگل وجود دارد: جنگل باتلاق ، جنگل لیانا و جنگل خرما. در این مطالعه که یک پژوهش گیاه قوم شناسی می باشد از ابزارهای پژوهش کیفی مانند مصاحبه های ساختار نیافته، نیمه ساختاریافته و مشاهده مشارکتی استفاده شده است.

شما می توانید برای اجاره سوئیت در شاهرود از سایت اتاقک استفاده کنید و با خیالی آسوده اقامتگاه خود را از اتاقک اجاره کنید. قبل از تجربه شرایط بسیار سخت کوچ اجباری میلیونی ایرانیان بعلت کاهش تهدیدی منابع آبی زیرزمینی و رو زمینی بعلت خشکسالی، عدم مدیریت و فرهنگ صحیح استفاده از آب و یا بقول متفق اکثر کارشناسان هشدارهای جدی بحران آب را قبل از آنکه از جنگ نفت به جنگ آب برسیم !

جالبه بدونید این انیمیشن بیش از 23 میلیون دلار فروش داشت که رقم بسیار قابل توجهیه . قرهداغیها بسیار مهماننواز و دست و دلبازند، وارد چادرهایشان شوید و ساعاتی در کنارشان زندگی کنید. دولت پرو در این منطقه امکانات توریستی از جمله کشتی کروز در نظر گرفته که میتوان با آن در این منطقه سفر کرد و حتی شب را در این کشتی مجهز اقامت نمود و بدین ترتیب یک تجربه هیجان انگیز داشت. فیلبند یکی از جنگل های شمال کشور است که طبیعتی سحر انگیز و آب و هوایی باورنکردنی دارد.

تأسیس بزرگترین مرکز آب درمانی کشور کلیبر که در تیر ماه ۱۳۹۲ راهاندازی شد، یکی دیگر از عوامل جذب گردشگر به این منطقه است. بعد از بیست و شش سال الان که این سطور را مینویسم از همان کویت توپخانه و لشکر به «کوشکه» باید بفرستند که جلوگیری حملهٔ روس را در صد فرسخ دور از سرحد هند بکنند. معاصرین ما همه میدانند در مراجعت «بیکونسفیلد» و «سالسبوری» از کنگرهٔ برلین، که معاهدهٔ «ساناستفانوس» عثمانی و روس را تسویه و تصحیح نموده، و جزیرهٔ قبرس را به نودونه سال یعنی وعدهٔ قیامت از دولت عثمانی اجاره کرده بودند، «گلادستون» رئیس فرقهٔ معترضین پارلمنت لندن در تعرض و توبیخ پولتیک بیکونسفیلد نطق مفصلی نموده میگوید: من اسم «کویت» را در جغرافیای دنیا نخوانده و نشنیدهام، نمیدانم صدراعظم ما چرا ثروت انگلیس را در آنجا مخارج استحکامات جلوگیری دشمن موهومی هند میکند.

سفیر انگلیس وقتی بیدار شد که ایوبخان از شاهرود گذشته بود… ورثههای حاجی محرم قاضی را به گرفتن گاو و شکستن چراغ راضی نمودند، ده یک سید را سه هزار تومان برآورد کردند، چیزی نمانده بود که ملک صد سالهٔ مرا روز روشن از دستم بگیرند… اگر به کنگرهٔ برلین برای جانبداری عثمانی رفته بود پس چرا چماق دوستی خود را اول به کلهٔ او زد؛ و جزیرهٔ قبرس را از دست او گرفت! تخمین زده میشود که یک درخت بالغ و برگدار برای دو تا 10 نفر در روز اکسیژن تولید کند.

برای اقامت در این جنگل هم مانند فیلبند چند گزینه پیش رو دارید. آنها برای کشف عجایب خلقت و زیباییهای طبیعت به دل جنگل و دریا و کویر میزنند تا احساس بهتری داشته باشند. دیپلومات مغز دارد اما دل ندارد، یعنی آب دارد اما گل ندارد… «سببی ساز خدایا که پشیمان نشوند.» این مجالس مکرر چیده شده، این مژدهها بارها دل ایرانی را در انتظار تعقیب او به طپیدن واداشته، و در نبض محبت وطنپرستان تب شدید پدید آورده.

تنوع زیستی هم برای اکوسیستمها و هم برای اقتصادهای انسانی یک مسئله بزرگ است، با این حال به طور فزایندهای در سراسر جهان توسط جنگلزدایی تهدید میشود. بعد از عبور از جنگل، وارد از ارتفاعات کوتاه و بلند با شیبهای مختلفی عبور میکنید و در نهایت به آبشار صخرهای عظیم و زیبای اسپی آر و جلسنگ میرسید. اگرچه روسها از این اغفال فایده نبردند، آشوبی که به واسطهٔ او میخواستند در سرحد افغانستان برپا کنند نتوانستند… بادغیس (یا بادغیسات)، ناحیهای در شمال غربی افغانستان و شمال شرقی ولایت هرات میان هریرود و قسمت علیای رود مرغاب. مار هم یکی دیگر از حیوانات بومی منطقه است که البته کسی به این مارها آسیبی نمیرساند زیرا طبق باور اهالی بومی منطقه، این مارها همزادی دارند که حتما برای انتقام به سراغ فرد میروند و البته ااعتقادشان این است که ین همزاد معمولا یک جن است که در زمان مناسب به مار تبدیل میشود و فرد را میکشد.

روزی در لندن به یکی از دیپلوماتهای معروف گفتم: به کدام وسیله از اسرار دربار سایر دول تحصیل اطلاعات میکنید؟ در استان آذربایجان شرقی و در منطقه ای به مرکزیت شهرستان اهر، یکی از نواحی رویشی پنج گانه ایران به نام «اَرَسباران» وجود دارد. خرس قهوهای، گرگ، پلنگ، خوک وحشی، شغال، روباه، خرگوش، کل و بز، شوکا و مار و از پرندگان کبک، کبوتر جنگلی، بلدرچین، عقاب جنگلی، کرکس، شاهین، فاخته و قرقاول از جمله حیواناتی هستند که در این جنگل مشاهده شدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید