جنگل نوردی در جنگل های ایران – وبلاگ اقامت 24

این پارک جنگلی به لحاظ دارا بودن آب گرم فراوان، حائز اهمیت است. در محدوده ی تفرجگاه کشپل ده چشمه با دبی متوسط 3 تا 5/0 لیتر در ثانیه شناسایی شده اند؛ همچنین رودخانه ی لاویج رود نیز از کنار این پارک زیبا عبور می کند. رودخانه ای به نام کرکرود نیز از ارتفاعات منطقه سرچشمه میگیرد و از قلب جنگل نیرنگ میگذرد و در نهایت به دریای خزر میریزد.

گرمارود یا گرمرو حدود 50 کیلومتر طول دارد و از ارتفاعات شمالی رشتهکوه البرز در منطقهای به نام هلی یار سرچشمه میگیرد. در یکی از آخرین تلاشها، قضات دیوان عالی برزیل به حفظ یک منطقه اختصاصی سرخپوستان در ایالت شمالی رورایما به عنوان یک سرزمین واحد و یکپارچه رای دادند. تایگا – بیوم جنگل های کاج (شمالی). وقتی شعر پایان می یابد خواننده را رقتی نا شناختهیی فرا می گیرد و ذهنش می دود به گذشته های دور. ۴۲ درصد جنگلهای کشور هم در ناحیه رویشی زاگرس است که از شمال غربیترین نقطه کشور (استان آذربایجانغربی) شروع میشود و با امتداد تا غرب و جنوب کشور، مجموع ۱۲ استان را دربرمیگیرد.

كمكم ابرها از آسمان هم دل میكنند.اینك درهها تماشایی است هر چند دلتنگ مهتاب است. در ضمن در بخش هایی از پارک برای ورزش و بازی کودکان امکاناتی فراهم شده است که با مراجعه به آنها می توانید برای کودک دلبندتان و دیگر اعضای خانواده تجربه دلچسبی به دست بیاورید. مسیر دیگر رسیدن به این جنگل از سمت شهر رامیان است که حدودا ۳۰ کیلومتر تا جنگل فاصله دارد. سمورهای غول پیکر کاملا پوشیده از خز متولد می شوند. این درختان، که در تعداد بسیار زیاد و با قدمت بالا در این محل وجود دارند، زیبایی وصف ناپذیری را به محیط بخشیده اند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.

برای دیدار از این جنگل نیازی به پرداخت هزینه نیست و می توانید در هر زمانی که تمایل داشتید راهی این محل شوید. تبصره 2 – سازمان جنگل ها و مراتع کشور مطابق ماده 29 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور در انجام مقررات ثبتی و صدور سند مالکیت جهت منابع ملی مورد تشخیص بجز حقوقی که به سردفتران اسناد رسمی تعلق می گیرد از پرداخت کلیهﻱ هزینه های ثبتی اعم از حق الثبت و هزینهﻱ مقدماتی و غیره، معاف می باشد. در صورت ادغام نکته خطرناک این است که مشخص نیست کدام سازمان نقش حاکمیتی و اختیارات را خواهد داشت و کدام ناظر خواهد بود؟

وی با اشاره به اینکه «حفاظت» در سازمان جنگلها با سازمان محیط زیست متفاوت است، ادامه داد: سازمان جنگلها در کنار وظیفه حفاظتی امکان بهرهبرداری نیز دارد اما وظایف اصیل سازمان محیط زیست فقط حفاظت است که با یکدیگر تفاوت دارند. در این جنگل می تواند شاهد رودخانه و آبشارهای بسیار زیبا باشید که به نوبه خود حالتی خاص به محیط می دهند و مسافران می توانند از آرامشی که در کنار آنها وجود دارد بهره مند شوند. علاوه بر پوشش گیاهی زیبا و منحصر بفرد، رودخانه ها و چشمه های شفاف و زلال آن منظره بسیار زیبایی را در این جنگل 7200 متری خلق کرده و هر سال تعداد زیادی توریست و گردشگر برای تفریح و سرگرمی به این مکان سرازیر می شوند.

درختان ممرز در جنگل خانیکان جزو اصلی پوشش گیاهی این منطقه هستند که البته محلی ها این درخت را با نام شَرَمدار، شَرَم و اولس می شناسند. مساحت این پارک جنگلی بیش از 7 هکتار میباشد و از نظر پوشش دارای شش تیپ جنگلی توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی است. اگر به عکاسی علاقه دارید فصل پاییز می تواند زمان بهتری باشد، اگر هم دوست دارید که زمانی را در آنجا کمپ کنید بهتر است فصل های گرم سال را انتخاب کنید، که هوا برای این کار مناسب تر به نظر می رسد.

با توجه به فضای طبیعی و مسیری که از میان طبیعت پارک جنگلی شیان عبور میکند، مناظر دلنشینی را ایجاد میکند و لحظات شاد و مفرحی را برای گردشگران رقم خواهد زد.محله شیان که در منطقه ۴ تهران واقع شده است در شمال پارک جنگلی لویزان و جنوب مجتمع مسکونی و نظامی آجا واقع شدهاست. روستای ییلاقی لاویج، یکی از نقاط دیدنی و جذاب این منطقه است که از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری این منطقه است که با توجه به این که جاده چمستان به لاویج از پارک جنگلی کشپل می گذرد و از میان جنگل عبور می کند به همین دلیل فضای دلپذیری را برای گردشگران فراهم می سازد و هر سال مسافران زیادی را به این منطقه می کشاند.

ناهارخوران که در چهار کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده، با درختان سر به فلک کشیده خود چشم هر بیننده ای را خیره میکند.اگر از مسیر جاده ناهارخوران به سمت جنوب حدود ۷ کیلومتر حرکت کنید به روستای زیبای زیارت میرسید که با دو آبشار بلند و دیدنی و چشمه آب گرم از ییلاقهای معروف شمال به حساب می آید. استرابون (سده سوم قبل از میلاد) و نیز بطلیموس و ویلس آن را به شلک مرگیانه یا مرجیانا به کار بردهاند و به همین اساس رود مرد (مرغاب) را پونانیها مرگوس گفتهاند و این واژه را مشتق از ریشه یی دانستهاند که معنای ابیاری کردن را میرساند.

این دریاچه یکی از مکان های طبیعی و دیدنی بسیار زیبای شمال کشور بشمار آمده و همچنین بهترین انتخاب برای سپری کردن زمانی در دل جنگل بشمار می آید. پارک کشپل در حاشیه زیبای لاویج رود، با چشمه های پرآب و زلال و از جاذبه های زیبا و دیدنی چمستان است که می توانید در ایام تابستان اوقات خوشی را در آن سپری کنید. شهرداری چمستان نیز تأسیسات و تسهیلاتی را برای بازدیدکنندگان فراهم ساخته است. مردم افغانستان در پشت این پرده های محیطی و جغرافیائی یک شبکه مشترک رسوم، عقاید و مهارت ها را با یک چشم اندازقابل مقایسه با زندگی بافته اند.

پارک جنگلی شیان از جمله گردشگاه ها و تفرجگاه های جنگلی محدوده شرقی تهران به شمار می رود که در مجاورت بوستان لویزان و در محدوده شهرداری منطقه چهار قرار دارد. امامزادگان خاتون رضا و حمزه رضا نیز از مکان های مذهبی این منطقه هستند که قدمتی بیش از 1000 سال دارند و به شکل هشت ضلعی نمایان هستند. او اولین نویسندهی موفق طبقهی کارگر ایالات متحده بود که شیوهی نگارش شیرین، روان و جذاب و توانایی او در نوشتن بیش از یک هزار کلمه در روز باعث شد تا در مدت 18 سال آثار مشهور بسیاری را خلق کند.

دیدگاهتان را بنویسید