جنگل ارسباران ؛ سرزمین قله و قلعههای همیشه در مه – سفرزون

پارک جنگلی النگدره یکی از آن مکانهایی است که با خیال راحت میتوانید به آنجا سفر کرده و تک تک فصلها را، به موقع و به وضوح ببینید. وی اظهارداشت : در پی حفظ آداب و رسوم محلی و تقویت طبیعتگردی هستیم كه نتایج آن از هم اكنون آشكار شده و از جمله در منطقهٔ بَلیران شهرستان آمل، حضور گردشگران خارجی به قدری زیاد شده كه مشكل كمبود جا پیش آمده است. به خاطر همین این ناحیه با وجود ارتفاع زیاد از سطح دریا، آب و هوای متنوعی دارد که طبیعتا تاثیر زیادی در پوشش گیاهی و جانوری منطقه گذاشته.

من گفته مـیتوانم کـه دراینجا تعداد زیـاد قصرهای مرغوب و ویلا های مرمری وجود داشته کـه هنوزهم دیده مـیشود، اما حالا بـه مخروبه ها تبدیل شده است. تا زمانی که نور کافی در محیط وجود داشته باشد، شما میتواند در جایجای جنگل ابر شاهرود عکسهای بینظیری بگیرید. در کنار تبلیغات رنگارنگ چاپ کتاب بدون مجوز و چاپ کتاب فوری باید به این نکته توجه داشته باشید که هر گونه چاپ کتاب بدون مجوز، کپی غیرقانونی کتاب یا ترجمه کتاب بدون پرداخت حق مؤلف، علاوه بر این که میتواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند، آسیب غیرقابل جبرانی به صنعت نشر وارد میکند.

هرچه این هرج و مرج طولانی تر شود، نه تنها مردم منطقه آسیب خواهند دید بلکه جنگل ها هم زودتر تخریب خواهند شد. فرآیند طولانی کسب مجوز چاپ کتاب و از طرفی دسترسی نداشتن به ناشران و نویسندگان خارجی باعث شده تا بعض از افراد به فکر چاپ کتاب بدون مجوز باشند. با این حال، بر اساس قانون، چاپ کتاب بدون مجوز امکان پذیر نیست و افرادی که اقدام به این عمل میکنند علاوه بر وارد کردن صدمات جبران ناپذیر به صنعت نشر، از لحاظ اخلاقی نیز مرتکب عملی نا بخشودنی میشوند.

با اینکه در سفر به آمل برای بازدید از این آبشار می بایست فاصله قابل توجهی را طی کنید، اما آبشار قو در میان معدود جاهای دیدنی آمل است که ارزش صبر و طی کردن مسیر طولانی را دارد. شبها بعد از پیادهروی طولانی که در کل روز داشتم، سعی میکردم دور از آب آتشی برپا کنم. این انتشارات مانند سایر ناشرین، برخلاف ناملایمت هایی که در این زمینه می باشد، سعی درارتقای سطح آگاهی و فرهنگی جامعه را داشته و این هدف عالی را سرلوحه کار خود قرار داده است. انتشارات گوناگون همانند جنگل، هدف مقدسی را الگوی خود قرار داده اند تا بتوانند بی سوادی و عدم آگاهی را از بین ببرند و کتاب های مختلف را برای دسترسی راحت عموم چاپ و منتشر نموده اند.

در ادامه این مطلب همراه مارکا کتاب باشید تا به مسئله چاپ کتاب بدون مجوز و روشهای جایگزین آن بپردازیم. مراحل چاپ کتاب در خارج کشور که به آن اشاره کردیم، شامل توضیحات کلی برای همه کشورهای جهان است. علاوه بر این افراد سودجویی نیز از عدم نظارت کافی بر بازار نشر سو استفاده میکنند و با سرقت ادبی اقدام به کپی یا چاپ بدون اجازه کتابها مینمایند. در صورتی که کتاب شما مورد تأیید قرار بگیرد، قراردادی بین شما و آژانس ادبی منعقد میشود که به آژانس ادبی اجازه میدهد تا حق تألیف یا حق ترجمه کتاب شما را به ناشرهای خارجی بفروشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نکته که ثبت جهانی جنگلهای ارسباران موجب افزایش تعداد گردشگران میشود گفت: این مساله ارزش افزوده را برای کشور به دنبال داشته و در بهبود وضعیت جوامع محلی نیز نقش موثری دارد. همچنین توصیه میکنیم نتنها برای چاپ کتاب، بلکه حتی برای استفاده از سایر خدمات چاپی مانند چاپ سررسید نیز تنها از خدمات مراکز چاپ دارای مجوز استفاده نمایید. هزینه چاپ کتاب در انتشارات خارجی پس از بررسی و تأیید محتوا توسط انتشارات ادبی تعیین میشود.

انتشارات جنگل یکی از ناشرین کتاب های زبانی و حقوقی می باشد که توانسته جایگاه مناسبی را در این زمینه بدست آورد. ولی عینالدوله چون اینان را گرفت، چنین پراکند که بابی (بهایی) میبودند، و به طباطبایی که میانجیگری دربارهٔ مجدالاسلام میکرد، همین را پیام فرستاد، و برای فریب مردم دستور داد سه تن از بازرگانان را که ببهاییگری شناخته میبودند گرفتند و بند کردند و چند گاهی نگه داشتند و سپس از هر کدام یکصد و پنجاه تومان گرفته رها گردانیدند. توصیه ما این است که ابتدا فرآیند قانونی چاپ کتاب در داخل کشور را طی کنید و سپس با انتشارات خارجی برای چاپ ترجمه کتاب خود ارتباط بگیرید.

در طراحی این شهر زیبا، پیادهروی مورد اهمیت ویژهای قرار دارد و به همین دلیل مسیرهای پیادهروی متعددی در داخل محوطه جنگلی آن تعبیه شده است. البته هزینههای چاپ کتاب مانند ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد، چاپ کتاب در چاپخانه و هزینه صحافی و جلد کتاب برعهده ناشری است که حق تألیف را از آژانس ادبی طرف قرارداد شما خریداری کرده است. در کنار این موارد صحافی کتاب نیز از مواردی است که در همان نگاه اول تفاوت یک کتاب قانونی و غیرقانونی را نشان میدهد.

در این جشن که در واقع برای بزرگداشت رفتگانشان برپا میشود، هر قبیله رقص، غذاهای بومی و آیینهای خود را به نمایش میگذارد. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی گاردین، به تازگی ویدئویی شگفت انگیز و باور نکردنی از آخرین بازمانده یک قبیله بدوی آمازون که به مدت دو دهه به تنهایی در جنگلهای انبوه برزیل زندگی می کند، منتشر شده است. اما باید توجه داشت که این منطقه بهدلیل شکنندگی و چشماندازهای بکر در سال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۲ بهعنوان منطقه ممنوعه و سپس منطقه حفاظتگردیده، تحت حفاظت و نظارت اعلام گردید. این منطقه زیبای جنگلی جایی است که هر سال گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب میکند و از پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یکی از مراکز مهم گردشگری مازندران برخوردار است.

به همین دلیل است که باید از یک کارشناس نشر بین الملل کمک بگیرید یا کار چاپ کتاب خود را ابتدا در ایران و با کمک یک انتشارات معتبر انجام دهید و سپس اقدام چاپ کتاب خود در خارج از ایران نمایید. حتی در صورتی که کتاب مورد نظر ویژگیها و استانداردهای لازم از سوی انتشارات جنگل را داشته باشد، اقدام به چاپ رایگان کتاب خواهیم کرد. با تمام تفاسیری که گفته شد باید به این نکته اشاره نمود که انتشار کتاب یک شغل مقدس بوده که در هر جای دنیا اجر و قرب خاصی را دارد.

رابرت واتسون دانشمند بریتانیایی که رئیس هیئت سازمان ملل بود، گفت:منظور ما یک سازماندهی گسترده و اساسی در تمام ابعاد ازجمله چارچوبهای فکری، اهداف و ارزشها است. جادهای که شریان اصلی برنامهی توسعه بود، در جریان فصول بارانی به باتلاق تبدیل میشد و در طول فصول خشک از شدت ناهمواری قابل عبور نبود. انتشارات جنگل با این هدف پیش می رود که هیچ فردی در سطح جامعه به دلیل دسترسی سخت به کتاب یا محصولات آموزشی از پیشرفت و آگاهی جا نمان و بتواند به منابع مورد نظر خود در حداقل زمان دسترسی داشته باشد. عمارت آینالو یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می شود که از دوره قاجار به جا مانده است.

شمناز برگشت، چندان نکشید که غضب خدا به بیرحمی شمناز درگرفت! اطلاعات بیشتری در این رابطه به دست آورید. میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد اهمیت این موضوع به دست آورید. انتخاب ناشر بین المللی برای چاپ کتاب اهمیت زیادی دارد، گاهی اوقات شما باید با چندین ناشر و آژانس ادبی ارتباط برقرار کنید تا بتوانید نظر یکی از آنها را برای چاپ کتاب در انتشارات خارجی جلب نمایید. از طرفی کیفیت چاپ خوبی ندارد، صفحه بندی صفحات به درستی انجام نگرفته و حتی شاهد حذف بعضی از صفحات کتاب هستیم. این انتشارات با حضور تعدادی متعددی کارمند و پرسنل توانسته اشتغال زایی خوبی را فراهم نماید و در این عرصه نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید