جاهای دیدنی گالیکش

17 تن دیگر از خانوادههای اشتری در آن زمین به خاک سپرده شدند. حسن میگوید: مرید هم باید مثل عاشق که همه تن متوجه معشوق خودش است، با ارادت و بیعت خود را در وجود پیر خود گم کند. حسن میگوید: در کتب حکایت عرب، اثر سماع در حیوانها هم ذکر شده و یک حکایت معروف را نقل میکند که قبیلهای بود که وقتی که میخواست آهو را شکار کند، به صیدگاه میرفت و شروع به آواز خواندن میکرد. پس از رسیدن به محدوده روستای بش اویلی که بیشتر مردم این روستا از اقوام ترکمن هستند باید ابتدا از روستای بش اویلی قدیم که خالی از سکنه میباشد، از جادهای خاکی عبور کرده و با پشت سر گذاشتن یک کیلومتر به این چشمه آرامشبخش برسید.

اقامتگاه بوم گردی قوشه چشمه دارای 3 نوع واحد اقامتی سوئیت، اتاق و خانه ترکمنی می باشد که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش 60 گردشگر را دارد. آب چشمه لال از زیر کوه بیرون می آید و چون جریان آن دارای صدا نمیباشد به آن چشمه لال گفته میشود جالب است بدانید که آب چشمه لال در زمستان گرم و در تابستان بسیار سرد و زلال میباشد. چشمه لال یکی از اماکن تفریحی و دیدنی در شهرستان گالیکش است در نزدیکی روستای بش اویلی قرار دارد. با اینکه این چشمه در محدوده جغرافیایی روستای بش اویلی قرار دارد اما به دلیل حرکت مسیر چشمه روستاهای دیگر نیز از آب آن استفاده میکنند.

همین امر باعث متمایز شدن این روستا با دیگر روستاهای اطراف تهران شده است. این جاذبه های طبیعی باعث آبادانی و سرسبزی محیط اطراف خود هستند. یکی از این جاذبه های طبیعی چشمه لال به شمار می رود که محل تفریح افراد بسیاری چه در داخل منطقه چه از خارج آن محسوب می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این جاذبه طبیعی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا در صورت تمایل به دیدن آن بروید. همین بیصدایی سببشده تا محلیها این چشمه را لال بنامند. غار و چشمه وقت و ساعت دورود از پدیدههای طبیعی اسرارآمیز و کمترشناختهشده کوه پریز در نزدیکی شهرستان دورود در استان لرستان است.

مسیر دسترسی به چشمه شگفتانگیز وقت و ساعت دشوار بوده و نیازمند چندین ساعت کوهنوردی در دل رشتهکوههای زاگرس است. مطففین / 27 – 28.) سوره مبارکه انسان اشاره به یکی دیگر از چشمههای بهشتی دارد و می فرماید: «ان الابرار یشربون من کأس کان مزاجها کافورا عیناً یشرب بها عبادالله یفجرّونها تفجیراً، نیکان از جامی می نوشند، که با عطر خوشی آمیخته است و این چشمه شراب طهور که بندگان خدا از آن می نوشند آن را از هر جا بخواهند جاری می­سازند درواقع چنان در اختیار ابرار است که هر جا اراده کنند از همانجا سر برون می آورد.

نظام آبیاری این باغ بر اساس فوران آب چشمههای اصلی و چندین چشمه فرعی میباشد که بوسیله نهرهای کوچک و بزرگ متعددی در باغ جریان مییابد و آب مازاد آنها بوسیله جویی بزرگ به طرف استخر باغ که در ضلع جنوب غربی باغ واقع شده هدایت میشود. در جنوب شهرستان دورود در استان لرستان روستایی به نام چشمه ده کولیان قرار دارد. رینه روستایی بسیار خنک است و به همین دلیل در زمستان رینه بسیار سرد شده و این مورد رفتن را به رینه کمی مشکل می کند. مسافرینی که قصد سفر به منطقه بینظیر چشمه لال را دارند، مشکل سکونت و اقامت نخواهند داشت.

چشمه ترکیه یکی از شهر های این کشور است که زیبایی فوق العاده ای دارد و همین زیبایی سبب می شود که هر ساله تعداد بسیار زیادی از مسافران به سمت این شهر روانه شوند. دسترسی به این چشمه از راه اصلی اراک – بروجرد امکان پذیر است این چشمه و زمین های اطراف آن زیر نظر آموزش و پرورش شهرستان شازند می باشد و در نزدیکی این چشمه هنرستان کشاورزی علی ابن ابیطالب (ع) شازند واقع شده است .

روستای بسیار زیبا و دیدنی قوشه چشمه دارای طبیعتی بکر و سرسبز و آب و هوای مطلوبی می باشد که در فاصله 47 کیلومتری شمال شرقی شهرستان گالیکش قرار دارد. همچنین در بخشهایی از شهرستان فراهان مخصوصاً روستای کسرآصف مناظری زیبا دارند که انسان را به یاد جنگلهای شمالی ایران میاندازد. همچنین در این ارتباط میتوان از حوزه بنیاد خان ، حوزه جم ، حوزه زورآباد ، تنگنای کمان بهشت ، تنگنای ذوالفقار و غیره یادآوری کرد .

آب این چشمه در زمستان گرم و در تابستان بسیار سرد و زلال است.دلیل نامگذاری چشمه به لال این است که آب این چشمه در سکوت کامل از درون کوه بیرون آمده و بدون صدا از وسط جنگل پس از طی مسیری کوتاه به رودخانه دوغ که از پارک ملی گلستان سرازیر میشود پیوسته و پسازآن به سد گلستان میریزد. شما باید ۳ کیلومتر دیگر طی کنید و از روی پل رستمآباد عبور کنید. شهرستان گالیکش یکی از شهرستان های استان گیلان به شمار می رود که نسبت به دیگر شهرستان های آن کمتر شناخته شده است. از خط نوشته دوران ماد، در داخل ایران چیز زیادی باقی نمانده، تنها سند مهم زبان تاتی است که از شاخههای زبان مادی بوده و اکنون در بخشهایی از استان مرکزی (منطقه وفس) در کمیجان با آن زبان سخن میگویند.

در «روستای گراب» از توابع شهرستان طالقان، میراثی باقیمانده از دوران قاجار مشاهده میشود که به «سنگنبشتهی گردنه عسلک» شهرت یافته است. بعد از پیمودن 10 کیلومتر در جاده زرین دشت تابلوی روستای خمده را مشاهده خواهید کرد. اواخر شهریور بودکه عروسیمون رو گرفتیم ورفتیم سر خونه زندگیمون و پا گذاشتیم تو زندگی مشترک.که ایشالا همه خوشبخت و موفق باشن تو زندگیشون بعد عروسیمون رفتیم سراغ برنامه مسافرتمون و گزینه های پیش رو. امروزه در روستای میر حدود ۳۰۰ نفر زندگی میکنند. این پیست اسكی در فاصله 12كیلومتری روستای آلوارس و 24 كیلومتری سرعین قرار گرفته است و از آنجایی كه پیست فوق در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا قرار دارد به سبب بارندگی برف فراوان در طول پاییز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برف های این منطقه می تواند در حدود 6 تا هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد.

اگر به کنار این نقطه بکر طبیعی رفتید حتما عکس ها و فیلم هایی که می گیرید را برای ما هم بفرستید تا در همین پست منتشر کنیم. آهنگ متابولیسم آبزیان، به ما بستگی دارد. قلعهای که چند صد سال قدمت دارد و شاید هم روزگاری مرکز یک ارگ بزرگ حکومتی بوده است. سالها بعد، یعنی در سال 1313، به تهران آمد و مدرسهای مخصوص کر و لالها تاسیس کرد. چشمه ها در واقع، آب های زیرزمینی هستند که از راه های طبیعی و از درون ترک ها و شکاف ها به سطح زمین راه پیدا می کنند و اکثر آن ها در دامنه کوه ها و یا در کف دریاها جریان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید