تنظیم تغذیه ای سنتز چربی شیر-ITPNews

مصرف تخم آفتابگردان که سرشار از فیبر است، به سیستم گوارشی در دفع راحت تر مواد زاید از بدن کمک می کند. در 100 گرم تخمه هندوانه 590 کالری انرژی و در 10 عدد آن، 5 کالری انرژی نهفته است. انجام ورزش رزمی کیک بوکسینگ با فعال سازی کلیه عضلات اصلی بدن 800 کالری در ساعت می سوزاند. پروتئین و کربوهیدراتهای آن نیز به علت قهوهای شدن افت تغذیهای مینمایند.البته بد نیست بدانید که چربی تخمه در برابر حرارت ملایم مقاوم است و با وجود آن که تیره رنگ میشود به مقدار کم تجزیه میگردد. به خاطر وجود مقدار زیاد ویتامین Aو مواد معدنی چون فسفر، فلورین و كلسیم نه تنها برای چشمها بلكه برای دندانها نیز مفید است.

ویتامین E، کاهش دهنده التهاب است، بنابراین برای افرادی که به بيماري های التهابی مانند روماتوئید آرتریت، التهاب مفصل و استخوان و آسم مستعد هستند، مفید است. به طور کلی تخمهها منبع عمدهی چربی هستند؛ که به هنگام رسیدن، مقدار زیادی از نشاسته خود را از دست داده و به میزان چربی آنها افزوده میشود. مگر این که درجه حرارت خیلی بالا باشد که در این صورت با تشکیل مواد سمی که بوی تند نامطلوبی دارد شروع به تجزیه شدن و سوختن میکنند.لذا به توصیه کارشناسان علوم غذایی همیشه از آجیلهای بو نداده استفاده کنید و یا در صوت لزوم، بو داده آن را از مراکز معتبر وزارت بهداشت و دارای مجوز بهداشتی و تاریخ مصرف هستند تهیه نمایید.

یک بار دفع در روز یا سه بار در روز. در این مواقع میلتان به غذاهای شیرین یا شور بالا میرود. کره مقدار زیادی کلسیم دارد که برای رشد استخوانها و داشتن دندانهای قوی ضروری هستند؛ همچنین این ماده در گروه لبنیات از پوسیدگی دندان و پوکی استخوان هم جلوگیری میکند. تخمهی آفتابگردان برای رشد کودکان بسیار مفيد است. نکته مهمی که لازم است به این مبحث اضافه کنیم، برای کسانی است که نمیتوانند تغذیه سالم و ورزش را برای خود فراهم کنند.

پزشک ممکن است، برای کاهش کالری های رژیم غذایی شما را به کاهش وزن تشویق کند. مواد غذایی و سایر مواد آلی که در چربی گیر ته نشین می شوند توسط میکروارگانیسم های بی هوازی هضم و تبدیل به گازهای فرار می شوند. جوانمرد رو هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارید. با این حال مردان بالای ۴۵ سال بیشترین ریسک بروز فشار خون و مشکلات مرتبط با آن را پیش رو دارند. بو دادن یکی از روشهای آماده سازی تخمهها و نوعی روش پخت با حرارت خشک است که برای ایجاد عطر و طعم مطلوبتر انجام میشود، اما نکته قابل توجه این جاست که استفاده از حرارت نامناسب و بالا میتواند منجر به کاهش مواد مغذی حساس در این محصول گشته و ویتامینهایی را که در برابر حرارت ناپایدار هستند تخریب کند.در اثر حرارت بالا ویتامین «ث» به آسانی از بین میرود و از میان ویتامینهای گروه «ب» نیز ویتامین «ب 1» راحتتر از بقیه تخریب میشود.اگرچه تخمهها از هر نوع فیبر محلول و نامحلول، غنی هستند ولی به طور کلیعمدتا میزان فیبر نامحلول بالاتری دارند.

با خوردن 100 گرم تخمه کدو نیمی از نیاز روزانه بدن به منگنز، منیزیم و فسفر تأمین میشود و میتواند برای سالمندان که در معرض پوکی استخوان قرار دارند آجیل مناسبی باشد.به علاوه تخمه کدو در حفظ سلامت پروستات نقش ضد التهابی ایفا کند.تخمه کدو تنبل بهترین منبع منیزیم است و دانشمندان دریافتهاند که سطح بالای منیزیم در خون تا 40 درصد احتمال مرگ زودرس را کاهش میدهد.در پاییز که فصل کدوتنبل است میتوانید تخمه آن را خشک کنید و این دانه را به برنامه غذایی روزانه خود اضافه نمایید.در هر 30 گرم دانه برشته شده کدو تنبل 150 میلی گرم منیزیم نهفته است.تخمه کدو دارای اثر و خاصیت تسکین دهنده اعصاب بوده و خواب آور میباشد؛ دردهای تورمی به ویژه در مجاری ادرار را تسکین داده و بر روی کلیهها و غدد فوق کلیوی اثر بسیار مفید و مساعدی دارد.

در اثر حرارت نامطلوب چربی تخمه نیز دستخوش تغییرات نامطلوب گشته و روغن مفید آن به روغنی مضر تبدیل میشود. •برای پیشگیری از تاثیر گرسنگی زیاد بیش از ۱۶ ساعت در حالت ناشتا نباشید. بین ست ها استراحت کنید ، تا بتوانید به تدریج تنفس خود را به حالت طبیعی برگردانید و ذهن خود را 100% برای ست بعدی آماده کنید. تذكر: تخمه ی بو داده به دلیل سرخ شدن و داشتن چربی در صورت مصرف زیاد ممکن است باعث جوش شوند.

پزشک ممکن است در صورت داشتن سابقه چربی خون، بیماری قلبی یا سایر عوامل خطرناک مانند سیگار کشیدن، دیابت یا فشار خون بالا در خانواده، آزمایشات بیشتر را انجام دهد. لذا، مصرف متعادل آنها برای افرادی که از یبوست، بیماریهای التهابی، سرطان روده بزرگ، افزایش چربی و فشار خون رنج میبرند بسیار مطلوب میباشد. فشار خون بالا را کاهش میدهد. در هر لحظه، کبد حاوی حدود یک بسته خون یا تقریباً 13 درصد از کل خون بدن است. برخلاف تصور عموم مردم این تخمه محصول ژاپن نیست بلکه در کشور خودمان تولید می شود.

با این حال، مطالعات نشان میدهند که مصرف تنها چربیهای غیر اشباع ممکن است آنقدرها هم برای سلامت قلب مفید نباشد و مصرف چربیهای اشباع آنقدرها هم که تصور میشد خطرناک نیست. این تخمه مانند تخمه هندوانه از درون هندوانه ای بنام هندوانه آجیلی به وجود می آید، با این تفاوت که میوه هندوانه آجیلی مانند سایر هندوانه ها قابل خوردن نیست و صرفا بخاطر استخراج تخمه ژاپنی است که کشت می شود و در خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد یا خشک شده و در کارهایی نظیر کود صنعتی استفاده می شود.

این ویتامین تنها در منابع گیاهی و در منابع چربی حیوانی یافت میشود. اسیدهای چرب امگا۶: اسیدهای چرب امگا۶ در غذاهایی مثل سبزیجات برگدار، تخمهها، آجیل و روغنهای گیاهی یافت میشوند. در امولسیونها میتوان با اضافه کردن عصارههاي گیاهی (آبی یا روغنی) از خواص زیاد عصارهها نیز استفاده کرد. مصرف زیاد آفتابگردان باعث میشود كه شخص با مسائل به صورت عاطفی برخورد نماید و در شخص رقت قلب بوجود آید. كسانی كه یبوست دارند یك قاشق آفتابگردان را له كرده با آب مخلوط نمایند صاف كنند به مدت دو هفته میل نمایند. همه می دانیم مصرف کلسیم برای حفظ سلامت استخوان مهم است اما فراموش می کنیم که استخوان ها به منیزیم برای جذب بهتر کلسیم نیاز دارند.

در ضمن تخم کدو ملین و مدر بوده و برای رفع یبوست و سوءهاضمه به کار میرود.برخلاف افکار عمومی تخمه کدو دفع کننده کرم بوده و باعث افزایش و تقویت حافظه میگردد. مصرف تخم آفتابگردان از پوست در مقابل آسیب های اشعه UV محافظت می کند. زمانی که میزان پروتئین های مفید مانند پروتئینی که به آن اشاره شد، کاهش یابد، DNA آسیب دیده و کد برداری نامناسب، آغاز ابتلا به سرطان است. مقادیر بالای تری گلیسرید خون نیز می تواند باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی در فرد شود، اگرچه مکانیسم این مورد هنوز به طور کامل مشخص نگردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید