تاریخ مشروطه ایران/۲ – ویکینبشته

این پارک با ۴۸۱۰ هکتار مساحت از بزرگترین بوستانهای جنگلی چین است. در بسیاری از نقاط جهان، کاربری جنگل ها به دلیل منافع پایدار آن به سمت گردشگری سوق پیدا کرده است. بنیان گذار این روستا شخصی بوده به نام یوسف و به همین دلیل به این منطقه روستای یوسف میگفتند اما بنا به دلایلی و به خاطر شخص یوسف و داستان یوسف پیامبر که در مصر رخ داد، نام این کویر را مصر گذاشتند. بناگر گفت: شکل تخریب و جنگلزدایی در استانهای شمالی به دلیل ارزش بالای زمین با استانهای مرکزی و غربی فرق دارد، در برخی مناطق به دلیل نزدیکی به کارخانههای صنایع سلولزی و یا چوب بریها برداشت و قطع درختان بیشتر است، زیرا بازار مصرف و رونق اقتصادی خوبی دارد.

شما میتوانید در این مقاله از مجله دلتا همه چیز راجع به رودخانه آمازون را مطالعه کرده و به خوبی درک کنید چرا این جاذبه جغرفیایی تا این اندازه محبوب و مرموز است. این بار کارناوال در صدای طبیعت برای شما جنگلی را پدید آروده که باران در آن می بارد و لمس آن حس خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. به نظر شما جای کدام جاده در این لیست خالی بود و دوست دارید دیدنش را به بقیه پیشنهاد دهید؟

این پارک با انبوهی از درختان کاج، چنار و تبریزی درون دره ای باصفاو خوش آب و هوا جای دارد و نهر های متعددی در ان جاری است که از قنات های وکیل اباد آب می گیرند. در ضمن زباله های خود را یا از محوطه خارج کنید و آنها در آنجا به جای نگذارید و یا اینکه از سطل های زباله تعبیه شده در پارک استفاده کنید. یکی از پارک های وسیع و قدیمی مشهد پارک جنگلی وکیل آباد است که در جنوب غربی مشهد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود.

این کشور وصل کننده صحرا ها و دشتهای آسیـای مـیانـه با قلمروهای وسیع شرق مـیانـه و ایران، وجلگه های سرسبز و سوزان نیم قاره هند مـیباشد. گذشته از این ها عامل دیگر که باعث می گردد تا شاعر برای بیان گفتنی های خود از نماد ها کار بگیرد، جنبه ای معنوی و غیر مادی شعر و فضای است که شعر در آن زاده می شود. پارک وکیل آباد مشهد از زمان وقف آن توسط حسین ملک مالک این باغ در سال چهل و هشت از تفریحگاههای مهم مشهد به شمار میرود.

حسین آهنی، شاعر متولد سال ۱۳۵۷ در تهران بود که هفتم خردادماه در ۴۳ سالگی بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت. توسط مالک آن، خامه حسین آقای ملک ، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری مشهد واگذار شد و هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه ۹ می باشد.پارک وکیل آباد که دارای ۲۵۹۶۵۹ متر مربع مساحت است با آب قنات آبیاری می شود. شهرستان دشتستان در سال 1333 شمسی تشکیل شد و اکنون با مرکزیت برازجان، شامل شش بخش با نام های مرکزی، ارم، بوشکان، سعد آباد، شبانکاره و آبپخش می شود و از توابع شهرستان بوشهر به شمار می رود.

گفت: در حال حاضر احداث پایگاه اطفای حریق جنگلهای ارسباران با حداقل امکانات به اعتبار نزدیک به ۱۹ میلیارد تومان نیازمند است و برای تحقق این مطالبه از نمایندگان منطقه قرهداغ درخواست کردهایم تا پیگیری کنند. در این محوطه می توانید امکانات رفاهی گوناگونی را بیابید که هر یک از آنها باعث می شود مسافران زمانی سرشار از راحتی و آسایش را در این مکان بگذرانند. سرویس و بهداشتی و نمازخانه هم در بخشی از این محوطه دیده می شود که افراد می توانند به صورت رایگان آنها را مورد استفاده قرار دهند. آلاچیق هایی در سراسر این محوطه تعبیه شده است که افراد برای اقامت می توانند در زیر آنها بنشینند و از تابش خورشید دور باشند.

لازم به ذکر است که مهار کامل آتشسوزی نیازمند لکهگیری از طریق پشتیبانی هوایی است. از آنجایی که این پارک در فصل بهار و اواخر زمستان از آب و هوایی مناسب برخوردار است مملو از جمعیت می شود و افراد زیادی برای تفریح و گردش به این محوطه می روند. استان مازندران در شمال ایران، از نظر جاذبه های گردشگری طبیعی زبانزد همگان است. بنابراین میتوان چنین نتیجه گرفت که اغلب بازدیدکنندگان پارک را قشر تحصیلکرده تشکیل میدهند و با افزایش سطح سواد افراد جامعه و آشنایی بیشتر آنها با ارزش طبیعی جنگل طی 30 سال، تعداد بازدیدکنندگان با سطح تحصیلات بالا از پارک جنگلی نیز افزایش پیدا کرده است.

۱- محض سلامت ذات اقدس مبارک قیمت تمبر را که برای عامه اسباب ازدیاد دعاگویی است گذشت فرمایید اگر چه در اینجا ضرری بدولت متوجه است ولی این غلام بیمقدار در صورت قبول عرض آنرا محض اجراء این امر خیر و دعاگویی علماء و امیدواری عامه از خود تقدیم میدارد که بدولت هم ضرری متوجه نشود و اسباب مزید دعاگویی ذات اقدس نیز فراهم آید. شهربازی هایی نیز در این محل وجود دارد که برای بزرگسالان و کودکان به صورت جداگانه قابل دسترس هستند و افراد برای سرگرم شدن می توانند از آنها بهره ببرند.

این پارک جنگلی مساحتی برابر با بیش از 100 هکتار دارد و در 8 کیلومتری جنوب شهر برازجان قرار گرفته است. مساحت پارک وکیل آباد مشهد که در قدیم به باغ وکیل نیز مشهور بوده است، بیش از ۷۰ هکتار میباشد و جزء ییلاقات عمومی شهر مشهد محسوب میشود که در فاصله ۸ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است. این موضوع را از یاد نبرید که به هیچ عنوان به درختان آسیب نرسانید و از روشن کردن آتش پرهیز کنید.

اگر علاقه مند به کوهنوردی هستید، بازدید از دریاچه ساهون را به هیچ وجه از دست ندهید. باغ وحش وکیل اباد همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان استو بازدید از آن تنها با خرید بلیت امکان پذیر است. شمال این جنگل، از جنگلهای استان گلستان و غرب، شرق و جنوب آن هم مربوط به ارتفاعات شهر شاهرود است. برای اینکه بتوانید به این پارک جنگلی سر بزنید باید خود را به 6 کیلومتری جنوب شهر برازجان برسانید. شهر زیبای گرگان پر از جاذبه های دیدنی و جنگل های سر سبز و زیباست ، النگدره نام جنگلی دیدنی و زیبا در استان گلستان و شهر زیبا گرگان نیز واقع شده است ، طبیعت این جنگل بسیار بگر و دیدنی است ، پس اگر قصد سفر به گرگان را دارید و میخواهید از یک طبیعت زیبا و فوق العاده لذت ببرید حتماً به این جنگل زیبا سری بزنید .

باید بدانید رنگ بدن این قورباغه بسیار درخشان می باشد و همین بسیاری از شکارچیان و افراد را گول می زند. میارزد، اما باید گذر كنی. شاهرود طبع گرم دارد و كویری اما جنگل ابر سرد و با 45دقیقه فاصله. تدریس درس جنگل شناسی از سال 1342 نقطه عطف جدیدی ا پیدا کرد. در ایران پارک های جنگلی زیادی وجود دارد که یکی از آنها پارک جنگلی سرکره در شهرستان دشتستان استان بوشهر به شمار می رود. نتایج بهدستآمده همچنین نشان داد که درصد زیادی از افراد بهصورت خانوادگی به پارک مراجعه میکنند و تعداد افرادی که به تنهایی از پارک بازدید میکنند، بسیار محدود است که با نتایج Yachkashi (1978) همخوانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید