بیماریهای قلبی- عروقی قطعی است

البته به طور کلی می توان سبک زندگی سالم را که به کاهش چربی خون کمک می کند، در تغذیه سالم و تحرک کافی دانست. بهترین راه جهت پیشگیری از دچار شدن به چربی خون، تغییر سبک زندگی ناسالم، به سبک زندگی سالم می باشد، که شامل تغذیه سالم، ورزش و پیاده روی روزانه، استفاده از نوشیدنی های هیدراته و آب، مصرف میوه و سبزیجات تازه، کاهش مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده، کاهش مصرف چربی های اشباع شده، کاهش مصرف شیرینی و شیرین کننده های تصفیه شده و مصنوعی، استفاده از مواد غذایی آب پز یا بخارپز به جای سرخ کرده، کاهش وزن و حفظ وزن ایده آل میشود.

میل کنید. نیم ساعت قبل از نهار، یک لیوان آب ولرم بنوشید و در وعده غذایی خود، مصرف انواع سالاد و سبزیجات پخته را فراموش نکنید. قبل از انجام این آزمایش پزشک از شما می خواهد حداقل 8 تا 12 ساعت از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید. بچه هایی که آزمایش قند و چربی خون دارند به ۸ تا ۹ ساعت ناشتایی احتیاج دارند. فرض کنید که هر روز به خانه بیایید و حدود نیم ساعت تمرینهای مربوط به شکم مثل درازونشست را انجام دهید. این به این معنا است که پس از چندی از جراحی در حقیقت به تعداد و حجم سلولهایی مثل سلولهای عضلانی و سلولهای بافت نرم …

لینک “قرص سیمواستاتین موثر در کاهش چربی خون” به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد. در لینک “مواد غذایی مفید برای کاهش کلسترول بد خون یا LDL” با این گیاهان و مواد غذایی مفید آشنا میشوید. مغزیجات مناسب برای افراد با چربی بالا چیست؟ گزینههای مناسب برای میان وعده این افراد انواع میوهها و هویج، کرفس، کره بادام زمینی، آووکادو و خیار هستند. با این حال بیشتر در غذاها و محصولات حیوانی مانند پنیر، شیر، کره و استیک یافت می شوند. موی چرب به دلایلی مانند : ژنتیک ، هورمون ، مشکلات پزشکی و حتی داروهای کنترل بارداری به وجود میآید .

کبد چرب یک بیماری خطرناک و نامحسوس است. تحقیقات نشان دادهاند وقتی فردی به صورت همزمان دو تا از عوامل خطرناک بیماری قلب را داشته باشد (مثلا فشار خون و کلسترول)، این عوامل دست به دست هم می دهند تا مشکل قلبی او را وخیم تر کنند. Protein : حضور مقادیر زیاد پروتئین در ادرار میتواند یک علامت مهم بیماریهای کلیوی باشد.اما در شرایط فیزیولوژیک وبدون بیماری مثل ورزش و تب هم دفع پروتئین در ادرار افزایش می یابد. آیا سی ال ای فرم رژیمی هم داد؟

همانطور که می دانید برای آب کردن چربی های شکم و پهلو باید چربی های کل بدن را کاهش داد. به عنوان مثال زنجبیل یک ماده غذایی چربی سوز می باشد، که برای کاهش وزن از آن بسیار استفاده می کنند، و به دلیل طبع گرمی که دارد، به افزایش متابولیسم در بدن افراد کمک می کند، که در نتیجه ی آن باعث کاهش چربی خون می شود. این کلسترول برخلاف LDL یا کلسترول بد برای بدن بسیار ضروری است، و با افزایش آن نه تنها بدن می تواند از خواص آن بهره مند شود، بلکه به دفع LDL از بدن نیز کمک می کند.

در صورتی که این مشکل (رسوب چربی در رگ ها) در رگ هایی که به عضلات قلب خون رسانی می کنند، ایجاد شود، به این حالت بیماری عروق کرونری گفته می شود. به این مشکل تصلب شرایین گفته می شود، که سبب تنگ شدن و سفت شدن رگ ها می شود. چربی احشایی، به چربیهایی از بدن گفته میشود که در ناحیه شکم ذخیره میشوند و در تعدادی از اندامهای داخلی مهم نظیر کبد، قلب، لوزالمعده و رودهها تجمع مییابند. ابتلا به چربی خون اولیه (ژنتیکی) به خاطر جهش های ژنتیکی می باشد، که باعث تغییراتی در تولید چربی و لیپوپروتئین در بدن می شود.

تولید آن در سالهای منتهی به یائسگی شروع به نوسان و کاهش میکند. استفاده میکند. به همین دلیل منظور از کاهش چربی خون، مصرف چربیهای سالمی است که باعث افزایش میزان HDL یا کلسترول خوب در بدن می شود. سطح بسیار بالای AST معمولا در هپاتیت حاد دیده میشود که اغلب به دلیل عفونت ویروسی رخ میدهد. کسانی که سابقه ی حمله ی قلبی، دیابت، بیماری شریان کاروتید یا شریان های محیطی را دارند، در رده ی بسیار پرخطر قرار می گیرند.

این نکته که وجود آن در خون سازی بسیار حائز اهمیت است انکار ناپذیر است. هرچند بایستی به این نکته توجه کرد که هیچ مکمل و داروی لاغری دارای تاثیرگذاری ۱۰۰ درصدی نیست و ممکن است در برخی افراد (در حدود ۵ تا ۱۰ درصد افراد) نتیجه مطلوبی دیده نشود از هر100 نفر 98 نفر نتیجه عالی از محصول میگیرند. گردو از ۶۵ درصد چربی و حدود ۱۵ درصد پروتئین تشکیل شده است. از نظر پزشکی وجود بیش از 200 میلی گرم چربی تری گلیسیرید در هر دسی لیتر خون نشانه افزایش بیش از حد آن و خطر بروز دیابت و بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی است.

چربی خون شامل انواع مختلف تری گلیسیرید و چربی اشباع شده HDL و LDL می باشد، که این چربی ها باعث بروز بسیاری از بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت و ناراحتی های کلیه و گوارشی می شوند. در بعضی از شرایط و بیماری ها نیز افزایش چربی خون مشاهده می شود، از جمله بیماری های کلیوی، دیابت و حتی بعضی از بیماری های ارثی چربی خون.

رژیمهایی که کمتر از ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز دارند باعث چربی سوزی در افراد دارای اضافه وزن، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و خانمهای مبتلا به سندرم پلیکیستیک تخمدان میشود. یک تا دو قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را به یک قاشق غذاخوری آب لیمو اضافه کنید. همه ی افراد جامعه باید از سن 20 سالگی نسبت به آزمایش چربی خون خود اقدام کنند. در صورت عدم بهبودی با داروها پزشک خود را در جریان قرار دهید شاید لازم باشد نوع دارو یا دوز آنها تغییر یابد.

فیبر محلول می تواند میزان جذب کلسترول را در جریان خون کاهش دهد. یکی سنگین و غلیظ شدن خون که سبب کندی حرکت آن در عروق می شود، و لذا باعث اختلال خون رسانی و کمبود نسبی اکسیژن در بافت ها خواهد شد، و دیگری افزایش حرارت بدن در اثر افزایش صفرا. بیماری چربی خون همچنین می تواند باعث ابتلا به بیماری عروق محیطی شود، بیماری عروق محیطی به معنای تصلب شرایین در دیگر عروق بدن (به غیر از عروق خونرساننده به قلب) می باشد. چربیهای تک اشباع نشده با حفظ سطح کلسترول خوب (HDL) و کاهش سطح کلسترول بد (LDL) در خون به سلامت قلب کمک میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید