افغان ها، فصل ١ تا ١٤

پارک جنگلی نهارخوران فضاهایی خاص و منحصر به فرد برای عکاسی دارد و پوشش گیاهی هیرکانیِ آن در هر فصلی از سال رنگی به خود می گیرد. گردشگری جنگل شامل ماجراجویی مانند رفتن به پیک نیک، شکار، ماهی گیری، قایقرانی، اسب سواری، عکاسی و تماشا کردن و آ موزش دربارهی مسائل جنگل می شود. جنگل ها به طور مستقیم به عنوان جاذبهی گردشگری شناخته می شوند. گردشگری جنگل به عنوان محصولی از خدمات مستقیم و غیر تجاری جنگل ها شناخته می شود. این شهرستان جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که یکی از آنها پارک جنگلی سرکره نام دارد و یکی از جاذبه های طبیعی آن به شمار می رود و سالانه افراد زیادی به دیدار از آن می پردازند.

در بسیاری از نقاط جهان، کاربری جنگل ها به دلیل منافع پایدار آن به سمت گردشگری سوق پیدا کرده است. جاده قدیم لواسان نیز از شمال این ده می گذرد و گذر آن در این ده معروف به گذر جاده سوهانک و لواسان است. این شهرستان را ناحیه وسیعی از گرمسیر فارس در امتداد خلیج فارس، از خورموج تا گناوه در شمال دانسته اند. دشتستان سرزمین نسبتا هموار و وسیعی است که در قسمت پست ساحلی خلیج فارس و در جنوب غربی استان فارس بین ناحیه دستی و کهگیلویه قرار دارد. گمان میرود مردمان باشندۀ آنجا اجداد مادها و پارسها باشند، دو کنفدراسیون قبیلۀ غربی ایرانی که برای چندین سده برفلات مسلط میشوند.

پارک جنگلی سراوان متشکل از دو بخش است. متوسط بارندگی سالیانه این ناحیه کمتر از 200 میلی لیتر می شود، با این حال به سبب وجود رودخانه ها بسیار حاصلخیز است. جاذبههای توریستی و تاریخی این پارک ملی جنگلی کوهستان یوان ژیاژیه، جاده تونتیان، بلندترین آسانسور جهان، رودخانه جریانهای طلایی، دروازه بهشت و بزرگترین پل شیشهای جهان است. اگر انبوه درختان به تنهایی حس زیبایی شناسی شما را ارضا نمیکند، شاید بد نباشد بدانید، دو رودخانه سفید و سیاه رود از پارک جنگلی سراوان عبور میکنند. اگر متن را با دقت دنبال کرده باشید، در بالا بیان شد که دو رود از دل این جنگل گذر میکند.

به گزارش ایسنا؛ میرحامد اختری در گفتوگو با خبرنگاران، با اشاره به آغاز آتشسوزی در دو شب گذشته در دو شهرستان سیاهکل و رودبار، اظهار کرد: عملیات اطفا از شب گذشته در جنگلهای رحمتآباد و نقلهبر رودبار شروع شده و نیروهای یگان حفاظت ادارهکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در منطقه حضور دارند. آنها درحوالی 1150 م تحت علاوالدین حسین یکی از پسران عزالدین حسین از کوههای افغانستان مرکزی برآمده و به لشکرکشی بطرف افغانستان شرقی وجنوبی شروع میکنند.

کلبههای داخل پارک ساخته شدهاند که تمام امکانات لازم برای اقامت را دارند و مسافران و بازدیدکنندگان میتوانند به راحتی در آنها استراحت کنند. در ایران پارک های جنگلی زیادی وجود دارد که یکی از آنها پارک جنگلی سرکره در شهرستان دشتستان استان بوشهر به شمار می رود. این پارک یکی از بزرگ ترین پارک های استان بوشهر به شمار می آید که دارای امکانات رفاهی متنوع و زیادی است. میرزا کوچک خان با تنی چند از افراد وابسته به اتحاد اسلام در تهران تماس گرفت و قرار شد کانون ثابتی برای مبارزه با متجاوزان به وجود آید.

از آنجا غلات و بن شن و صیفی به دست می آید و از قنات مشروب می شود. دشتستان یکی از شهرستان های استان بوشهر به شمار می رود که از قدمت بالایی برخوردار است. جنگل ابر در شاهرود بخشی از قدیمی ترین جنگل های هیرکانی است و گونه های نادر و منحصر به فرد گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و با مناظر خارق العاده خود، هر ساله گردشگران متعددی را بسوی خود می کشاند. با ایجاد نیروگاههای خورشیدی در مناطق دارای جنگلات، زمینه دسترسی به انرژی پاک مساعد میشود. برقرسانی در مناطق دارای جنگلات باید اولویت حکومت باشد.

سایر مناطق کشور هم باید خود را به جاده رشت- تهران برسانند. ظرفیت تولید انرژی آفتابی کشور ۲۲۲ هزار و ظرفیت بالقوه تولید انرژی بادی در حدود ۱۴۷ هزار میگاوات برآورد شده است. در تابستان در حدود ده خانوار ییلاقی بد ین ده می آیند. قهوه، کاکائو، انواع روغن ها، لوازم آرایشی و عطر ها، کائوچو، لاستیک و خمیر دندان از آن جمله اند.عصاره گیاهان استوایی در ترکیب بسیاری از داروهای شیمیایی به کار می رود.

همین امر به همراه نزدیکی آبهای زیرزمینی به سطح سبب گشته تا در جای جای این پارک دریاچه و برکههایی تشکیل شود که نگریستن به آنها گرد و غبار از سطح روح آدمی میزداید. لازم به ذکر است که ایمنی اقامت شما در این پارک کاملاً تضمین شده است، زیرا پاسگاه نیروی انتظامی در همسایگی این جنگل وجود دارد و سابقه جنگل سراوان در این زمینه روشن و مقبول است.

قسمت اول، درختان کاملاً طبیعی دارد و قسمت دوم، کاشت دست انسان را در دل خود جای داده است. سراسر املاک ده اربابی و متعلق به تیرداد بارسقیان حسابدار دبیرستان البرز است. جگوار به عنوان پادشاه واقعی جنگل، بزرگ ترین گربه سان در قاره آمریکا است. در نتیجه، در مذاکرات کنونی که در دوحه میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در جریان است، هدف از آن پایان دادن به سالها جنگ و ترسیم نقشه نظام سیاسی آینده کشور است. پارک ملی ژانگ جیاجی از پارکهای جنگلی کشور چین است و در شمال استان هونان (به استان شیان هم شهرت دارد) قرار دارد.

جنگل شناسی در ایران علم و فن بسیار جوانی است.امروزه که این سطور نگاشته می شود قدمت این علم در کشور ما به 60 سال نمی رسد. چوب جنگلات ما درجهان بی نظیربوده. در این صورت مقابلمان هزار و چهارصد هکتار جنگل قرار میگیرد که از نظر تنوع گیاهی و جانوری بی نظیر است، چشمانداز محسورکنندهای دارد و در یک کلام، گنجی است به جامانده از دل تاریخ که مانند یک آهن ربای غول آسا، توریست جذب میکند.

طعم آب آن شیرین و گوارا است. در دامنه شمالی تپه های جنوبی شیان دیم کاری است و محصول آن میان مالک و رعیت نصف می شود. کافی است هفده کیلومتر از رشت، به سمتِ غربِ جاده رشت-تهران برانیم. وی گفت: تمام تلاش بر این است که این جاده تا انتهای سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد و تمام این مسیر زیر بار ترافیک برود. اول اینکه، اگر از تهران قصد پارک جنگلی سراوان را کردهاید کارتان راحت است، کافی است جاده خروجی مربوط را پیدا کنید و به پارک برسید. این ده در سیزده کیلومتری شمال شرقی تهران و هوای آن خنک تر از هوای تهران است ولی ییلاقی کامل نیست.

محله شیان که در اصل یک دهکده است در شمال پارک جنگلی لویزان و جنوب مجتمع مسکونی و نظامی آجا واقع شدهاست. از آنجایی که این پارک در فصل بهار و اواخر زمستان از آب و هوایی مناسب برخوردار است مملو از جمعیت می شود و افراد زیادی برای تفریح و گردش به این محوطه می روند. در این پارک جنگلی آثاری از کاخ زمستانه کوروش نیز دیده می شود، پس علاوه بر اینکه می توان زمانی را به استراحت در این محوطه گذراند، در عین حال می توان به دیدار این اثر تاریخی نیز رفت.

بنابراین از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر میتوانید بدون دغدغه رفت و آمد ماشینها، در میان مسیر آسفالت این پارک، با آرامش قدم بزنید، بیمحابا بدوید و یا دوچرخهسواری کنید. جنگل ها با در بر گرفتن مساحت تقریبی 31 % از سطح کرهی زمین، در میان پر منفعت ترین اکوسیستم های طبیعی قرار دارند. سردرختی و میوه میان مالک و رعیت نصف می شود. شهر آمل واقع در جلگه مازندران و قطب صنعت و صادرات می باشد. شیان یکی از محلههای شمال شرقی شهر تهران است. ما در سایت میهمان شو بیش از بیست خانه برای اجاره در این شهر با قیمت متفاوت برای شما فراهم کردهایم.

اگر نظر ما را میخواهید، پارک جنگلی سراوان جان میدهد برای این سه کار، پیادهروی و گردش بین درختان؛ قایقسواری روی آب و در آخر، گذراندن حداقل یک شبِ جنگلی. علاوه بر امکان اسکان در خود پارک و هتلهای ذکر شده، انبوه سوئیت و منزل روستایی در دسترس شما خواهد بود. این دسته از افراد، از حضور در پارک جنگلی سراوان لذت خواهند برد زیرا، آلاچیق، سرویس بهداشتی و هر آنچه که یک اسکان معقول میطلبد، در این پارک فراهم آورده شده است. علاوه بر این، جنگل دارای اثرات مفیدی بر روان انسان، آن را به یک داروی ضد افسردگی قدرتمند است.

دهکدهای بکر با مناظر طبیعی اعجابانگیز که به دور از هر گونه هیاهو بر ارتفاعات بالا آرمیده و میزبان گردشگران است. این پارک با ۴۸۱۰ هکتار مساحت از بزرگترین بوستانهای جنگلی چین است. در تصاویر روز عکسهایی ا زپارک ملی جنگلی ژانگ جیاجی چین را ببینید. شیان در جنوب قلعه سردار و مشرق مبارک آباد، از آبادی های قدیمی شمیران است که از قدیم بیش تر به قلعه شیان شهرت داشت. مرکزایشان درشهرهای بخارا و سمرقند میباشد، اما قلمرو حاکمیت ایشان شامل قسمت اعظم افغانستان امروزی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید