افغان ها، فصل ١ تا ١٤

اگر قصد دارید که به گرگان بروید و از پارک جنگلی النگدره هم دیدن کنید میتوانید همین حالا برای اجاره آپارتمان مبله برای چند ساعت یا چند روز به سایت پینورست سر بزنید. مسئولین گرگان هم برای حفظ محیط زیست و هم اهمیت دادن به سلامت گردشگران و شهروندان گرگانی، در پارک جنگلی النگدره، قانونی وضع کردهاند که بر اساس آن تردد خودرها در روزهای زوج در این پارک ممنوع است. امکانات النگدره به همینجا ختم نمیشود و در قسمتهای مختلف این پارک جنگلی سرویس بهداشتی، محل بازی کودکان، نمازخانه، زمینورزش و امکانات رفاهی از این دست برای گردشگران تعبیه شده است.

این روستا در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده که به این علت، پدیده اقیانوس ابر، اکثر اوقات در این روستا دیده می شود. استشمام رایحه جنگل بارانی شاداب کننده بوده و احساس آرامش و قدرت را افزایش می دهد. به ابتدای مسیر پیاده روی میرسیم و در جنگل بلیران پیادهروی خواهیم کرد و از تماشای زیباییهای جنگل لذت خواهیم برد. اگر تجهیزات لازم برای کمپزدن در جنگل را به همراه داشته باشید، میتوانید شب هیجانانگیزی را در دل جنگل بلیران سپری کنید؛ اما اگر بخواهید ویلا اجاره کنید، باید به مناطق اطراف روستا سر بزنید. چرا تنوع گیاهان در جنگل های کاج کم است؟پاسخ: زیرا درخت کاج مواد از ریشه خود در خاک ترشح می کند که از رشد بسیاری از گیاهان جلوگیری می شود.

عناصر غذایی آن به خاک بازگردانده می شوند و توسط ریشه گیاهان جذب می شوند. زیباترین و معروفترین جنگل های قائم شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و نوع گونه های گیاهی جانوری موجود در آن ها، از نوع جنگل های هیرکانی هستند. «جنگل سیسنگان» یکی از معروف ترین جنگل های ایران است. اظرف غنی اظهار داشت که از اثر جنگ های چندین دهه، جنگلات افغانستان آسیب دیده است که با استفاده از تجارب فنلند این جنگلات احیای مجدد خواهد یافت. مدیر اجرایی پروژه نیز در سخنانی اظهار داشت: شروع عملی این پروژه در 20 آبان 1394 بود و امروز نیز روز پایان عملی آن محسوب میشود.

بیشتر جنگلهای بارانی خیلی گرمند و متوسط دمای آنها ۸۶ درجه ی فارنهایت یا ۳۰ درجه ی سلسیوس در طول روز است و ۶۸ درجه ی فارنهایت یا ۲۰ درجه ی سلسیوس در شب است. اعتماد با بیان اینکه نسبت دست اندازی به طبیعت از جمعیت بیشتر شده گفت: با وجود اینکه دخالت در طبیعت روز به روز در حال افزایش است، اما علم و دانش و دانایی ما هم نسبت به طبیعت خیلی بیشتر شده است. تماس های نزدیک با ایلام و بین النـهرین نمـیتواند انکارشود، اما هیچ دلیلی وجود ندارد فرض شود کـه بکما یک شاخۀ تمدن شرق نزدیک بوده باشد.

درقدیمترین ساحات بکما درون مرغزارمرو، پشتکاررسوم محلی هنوزهویدا است. باستان شناس روسی، ساریـانیدی مـیگوید کـه سفالی یـاز 1 درمراحل آخری ساحات بکما یـافت شده و در توگولوک 1 مارگیـانا، مراحل بکما بواسطۀ اشیـای کـه مربوط (اواخر) دورۀ یـاز1 است، شامل مـیشود. چیزیکه دررابطه بـه دوره های بعدی بکما یـافت شده هست شواهد زیـادی مبنی برتماسها با سرزمـینـهای شمالی وفرهنگهای صحرای آسیـای مـیانـه اشاره مـیکند، زیرا مدت طولانی با هندو- ایرانیـها رابطه داشته اند. هندو- ایرانیـها کـه درتماس مستقیم با بکما بودند خود شان بواسطۀ عشایر ایشان از عقب تحت فشار قرارگرفته و کنار رانده مـیشوند. این باز هم حتما نشان دهد کـه بکما درون زمانی ظهورمـیکند کـه تمدنـهای اندوس، ایلام و بین النـهرین هنوزشگوفان بوده اند.

یوسی و کوین از راهی که افراد قبیله نشان داده بودند، به سنخوزه رسیدند اما مارکوس هیچگاه پیدا نشد و حتی تیم تحقیق نیز هیچ ردی از او پیدا نکردند. این اتفاق تا به حال بارها در این قسمت رودخانه رخ داده و جان بسیاری را گرفته است اما هنوز هیچ دلیل علمیای برای این پدیده وجود ندارد، زیرا همیشه این حفره در این قسمت وجود ندارد و فقط گاهی به وجود میآید. گرگان یکی از شهرهای شمالی کشور است که طبیعت بی نظیری دارد اما می توان گفت در حق آن کم لطفی می شود.معمولا گردشگران و افرادی که قصد سفر به شمال را دارند استان های مازندران و گیلان را برای سفر انتخاب می کنند البته دلیل آن بیشتر نزدیک تر بودن این دو استان نسبت به گرگان است.اما گرگان نیز جاذبه های گردشگری بی شماری دارد که یکی از آن ها جنگل النگدره است.با هم اقلیم همراه باشید.

در جنگل های مصنوعی ( دست کاشت ) توده ها اغلب یک آشکوبه هستند . تبدیل ترموشیمیایی زیست توده شامل تجزیه در اثر حرارت و گازدهی است . منطقهای به شدت مستعد که در این سالهای اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با امکاناتی که دارد به یکی از جذابترین مناطق برای سفر و همینطور بهترین مقاصد ماه عسل در ایران تبدیل شده است. بارش کم دارد و بیشتر در زمستان اتفاق میافتد. زیرا اکثراً مـــردم محل چوب سوخت ایام زمستــان خویش را با قطع درختـــان پسته تهیه میکنــند ونیز در قسمت تکثیر پسته دولت تا کنون کدام پروژه مشخص را روی کار نگرفته.

کیفیت بالای کار که در نهایت باعث رضایتمندی مشتریان می شود یک موضوع بسیار مهم بوده که در انتشارات جنگل قابل چشم پوشی نیست. فراموش نکنید که نظرات و تجربیات خود از سفر به این جنگل زیبا را با ما به اشتراک بگذارید. جنگل های خاردار واقع در آفریقای جنوبی و جنوب غرب. تقریبا در همین زمان بود که مقامات بانک جهانی واشنگتن قبول کردند که به ژنرالهای برزیلی که بهدنبال ۱/۶ میلیارد دلار بودند که ناکامی خود از جنبش راهپیمایی بهسوی غرب را جبران کنند، کمک کنند. امیر یوسفیان اهری:سبزپوشانی که زندگی شان با حضور در طبیعت پیوند خورده است.قشری که مراقب آرامش طبیعت هستند و هرکجا که می خواهد استرس دست ساخت انسان به طبیعت وارد شود آنجا حضور می یابند تا منبع استرس را از محیطزیست دور نمایند.محیطبانان این سرزمین با وجود بسیاری از مشکلات در مسیر انجام وظایفشان با دقتی تمام طبیعت و محیطزیست جامعه را دیده بانی می کنند تا مبادا سودجویانی حقوق مردم را به یغما برند.

شهر سوادکوه در فاصله سهساعته از تهران بهعنوان یکی از مقصدهای سفر نزدیک به تهران است و به خاطر طبیعت زیبا و جنگلهایش، در هر فصل سال جزو مقاصد پر گردشگر است. «ارسباران»، «قره داغ»، «آرازبار» و «قراچه داغ»، نامهای منطقهای کوهستانی و جنگلی در بخش شمالی استان آذربایجان شرقی است که میتوان آن را در گروه برترین مقاصد گردشگری طبیعی در کشور قرار داد. اگر بکما عمدتا بواسطۀ مردمان صحبت کنندۀ غیرهندو- ایرانی صورت گرفته باشد، هیچ شکی وجود ندارد کـه عصرآهن جانشین آن نمایـاندۀ غلبۀ محلات توسط یک مردم متفاوت است. اگردرساحات بکما مردمان ماقبل هندو- ایرانی ساحه مسلط بوند، ساحات عصرآهن بگمان اغلب و بطورعمده توسط مردمان صحبت کننده با زبان هندو- ایرانی پرجمعیت مـیشود.

دردورۀ 3 (مطابق کاوشگر کـه مربوط بـه دورۀ هخاان پارسی 600- 400 ق م مـیشود)، افزارهای دستکاری تقریبا بطورکامل وجود ندارد. ازمراحل یـاز آشکارمـیشود کـه بقایـای آن مربوط بـه فرهنگ دیگری است. ازمراحل بعدی (یـاز3) نیزه های برونزی سه پره (شاخه) بدست آمده است. مسکونـه های بعدی احتمال دارد درجنوب و جریـان بالائی مرغاب (دریـای عمدۀ مارگیـانا) یـافت شود. درون یـاز 2 اولین افزارآهنی یـافت شده است. اولین گروه مهاجمین درشمال افغانستان درنیمۀ سده چهارم، شیونایت ها اند.

ساحات گروه یـاز 1 بصورت عام کوچکترازآنـهای بکما است. دورۀ 2 توسط ساریـانیدی مربوط 800- 600 ق م بوده وبواسطۀ عام شدن افزایشی سفالی چرخکاری بشمول بعضی افزارهای سیـاه صیقل شده دارای منشای نامعلوم مشخص مـیشود. این همزیستی دراشکال مختلف دیده مـیشود. از سال ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۴ بهدلیل اختلافات مرزی ایران و عثمانی مامور در کمیسیون تعیین مرزهای این دو کشور از آرارات تا خرمشهر شد و بیش از صدها دفترچه خاطرات از وی به جای مانده است. و یا زراعت فن است که نسل بنسل میراث باقی مانده است. سفالی زمخت دستکاری (بعضا با مایـه های سادۀ هندسی) نشاندهندۀ یک قطع آشکاربا افزارهای چرخکاری بدون تزئینات بکما است.

کتله های هندو- ایرانی از طریق سرزمـین های مردمان مسکون بکما بدون پذیرش خصوصیـات ایشان مقیم شده و عبورمـیکنند. مراسم تدفین نشان مـیدهد کـه یکتعداد هندو- ایرانیـها دربین مردم مقیم مستقرشده اند. یـافته های مارگیـانا بطورواضح نشان مـیدهد کـه بکما انکشاف فرهنگهای عصربرونزمـیانـه هست که درهزارۀ سوم درسرزمـین های غرب ترکمنستان فعلی درخشیده است. باینترتیب نمونـه های فرهنگ مادی بکما مسیر خود را دروادی کویته و بلوچستان پیدا مـیکند. یکی از”ساحات نمونـه” به منظور عصرآهن اولیـه دراین قسمت جهان، یـازدیپه درون مارگیـانای قدیم است. پس ازنیمۀ هزارۀ دوم ق م ساحات بکما درافغانستان وسرزمـینـهای مجاوربواسطۀ یکتعداد مسکونـه های تعویض مـیشود کـه بطورعنعنوی مربوط عصرآهن است، باوجودیکه آهن دراوایل، یک محصول بسیـارکمـیاب مـیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید