آدرس ، عکس و معرفی (1400) ☀️ کارناوال

ارژن منطقهای حفاظت شده و پر از گونههای مختلف گیاهی و جانوری است و در گذشتهای نه چندان دور شیر ایرانی هم در آن زندگی میکرده. ماندنی زاده عنوان کرد: این بنای ارزشمند که سالیانه میزبان تعداد زیادی گردشگر ایرانی و خارجی است همچنان نیازمند تامین اعتبار برای بقاست. لولب آهنی که وسیله ٔ اتصال لنگرهای در به چهارچوب و گشاد و بند در است . شناسایی ترکیبات موجود در اسانس به وسیله دستگاه ‭GC/MS ‬انجام شد. قسمت های هوایی گیاه سنبله ی ارغوانی بعد از خشک شدن با دستگاه کلونجر(تقطیر با آب) اسانس گیری شد. این روستا جاذبه های تاریخی و طبیعی زیبایی دارد و هوایی کوهستانی دارد و قدم زدن در طبیعت ان برای گردشگران تجربه ای دلپذیر است.

این روستا حتی در فصول گرم سال، آب و هوایی خنک دارد. روستای قلات شیراز با شهر شیراز 36 کیلومتر فاصله دارد و به آن نزدیک است. روستای قلات به شیراز نزدیک است و طبیعت زیبایی دارد. جدا از شیراز، که دیدنی های زیادی دارد و همه چیز در آن خوب و خوش و خرم است، در اطراف شیراز هم دیدنی های زیادی قرار گرفته که بعد از اینکه به حافظیه سر زدی و از باغ ارم و جهانگشا دیدن کردی و در نارنجستان قوام قدم زدی، سر زدن به دیدنی های اطراف شیراز هم خالی از لطف نیست و سفرت را به خاطره جامع و کاملی تبدیل میکند.

رودخانه دائمی این گذرگاه و درختان سر به فلک کشیده آن که شامل درختان بید، بلوط و بادام است، گردشگران زیادی را به این منطقه میکشاند. فرایندی ساخت این سد که عنوان نخستین سد مخزنی خاکی و نیز اولین سد مدرن ایران را به خود اختصاص داده است، از سال ۱۳۲۳ شمسی شروع و در سال ۱۳۳۶ به اتمام رسید. داخل آن حمام مردی غریب و ناشناس بود که می خواست کسی بدنش را کیسه بکشد. دشت ارژن همه زیباییها را یکجا دارد. این منطقه دیدنی و خوش آب و هوا در کوهمره سرخی در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب شیراز و شرق روستای کره بس قرار گرفته و به دلیل داشتن رودخانه و گذر از معابر آبی، طرفداران زیادی دارد.

وقتی هوا مطبوع است میشود در دشت و روی چمنهایش ولو شد و بعد به دیدن آبشار چرونیز رفت. هوا که سرد میشود دریاچه پر می شود از پرندگان مهاجر. اینجا پر از باغهای سرسبز و کوچه پس کوچههای پرپیچ و خمی است که میشود ساعتها در آن پیادهروی کرد. در اینجا میشود چادر هم برپا کرد و یک شب را در دل طبیعت گذراند و اگر تجهیزاتت کامل بود ماهی گیری هم کرد. در این مطلب به شما اطلاعاتی از این جاذبه گردشگری در استان فارس ارائه خواهیم کرد.

شاید شهر یزد در ذهن شما یک شهر کاملاً کویری باشد اما در این شهر هم فضای سبز و پارکهای زیبایی قرار دارند. شما می توانید در روستا این موارد را خریداری کنید. در اغلب موارد ديده شده است که از آب چشمه به عنوان آب زراعى استفاده مىشود و چنانچه آب چشمه زياد باشد ، چشمه به طور مستقيم به باغها ، کرتها و مزارع کوچک صيفىکارى هدايت مىشود. تالاب گندمان یکی دیگر از تالابهای زیبای نزدیک شهرکرد است که در نزدیکی شهر گندمان از توابع شهرستان بروجن قرار گرفته و یکی از زیستگاههای اصلی پرندگان در ایران محسوب میشود.

آبشار مارگون که به آن آبشار چشمهای هم میگویند، در کنار روستای مارگون در غرب شهرستان سپیدان قرار گرفته. ‬نتایج حاصل از آنالیز داده های فیتو شیمیایی با نرم افزار ‭MINI TAB ‬به روش ‭ward ‬به تشخیص 3 گروه متمایز منجر شد که نشان دهنده ی وجود تنوع درون گونه ای در این گونه گیاهی است. چهلچشمه به برکت زمستانهای طولانی کردستان و ارتفاعات بلندش بزرگترین ذخیرهگاه آب است و صدها گونه گیاهی دارویی بینظیر را در خود جای داده است.

این امامزاده بنایی ساده داشته ولی همچنان زایٔرین خود را دارد. بزرگ علوی داستان را با یک گره آغاز میکند؛ در ادامه داستان روایت کننده سعی در گره گشایی دارد. ادامه این مسیر به آبشار تنگ دم اسب منتهی میرسد، جایی که صدای آبش آدم را حسابی آرام میکند و زیباییاش چشم را خیره. در مطالب بالا به این موضوع بسیار مهم اشاره کردیم که بافت قسمت عمده شهر چشمه ترکیه سنتی است، همین امر سبب می شود که مغازه های این شهر هم زیبایی خاصی داشته باشد. چشمه دوم که در بالادست و شمال غربی این چشمه واقع است، ترشمزه و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی است و در اطراف آن نیز رسوب آهن نشسته است.

دریاچه لزور یا همان دریاچه سد سیاه رود تهران که برخی به آن معجز چشمه نیز میگویند، معجزهای شگفتانگیز در دل… در این مسجد جامع یک قطعه سنگ سیاه موجود است و این عبارت روی آن سنگ به خط توقیع نقش است و ظاهراً تاریخ بنای قدیمه آن ۸۳۲ قمری به خط توقیعنما حافظ اوبهی است. تالابها به عنوان اکوسیستمهای حاصلخیز و غنی و منحصر به فرد می توانند در برنامه های راهبردی جهان اقتصادی،اجتماعی نقش تعیین کننده داشته باشند. وی عنوان کرد: این آثار با هدف اخذ اعتبار برای تعیین حریم و پیشگیری از تعرض سودجویان پس از پیگیری های فراوان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

روستای قلات شیراز روستایی محبوب برای گردشگران در استان فارس است. برای رفتن به دریاچه بعد از خروج از شیراز، مسیرتان را در بزرگراه شیراز – قائمیه ادامه دهید و پس از حدود ۵۵ کیلومتر و گذر از کنار خان زیان وارد یک جاده فرعی شوید که به دریاچه ختم می شود. در ادامه مسیر دریاچهای به طول ۲۰۰ قرار گرفته که با شنا یا قایقهای بادی میتوان از آن گذشت. دشت ارژن، ارجن یا ارزن، تنها ۶۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد. این منطقه که در حاشیه جاده اصلی شیراز – بوشهر قرار دارد به دلیل کوچ پرندههای مهاجر به دریاچه آن در شش ماه دوم سال دیدنیتر هم میشود.

این روستای زیبا که در ۱۵ کیلومتری جنوب غرب فیروزکوه جای گرفته، از نعمت آب دائمی حاصل از نمرود برخوردار است. دریاچه ی پریشان که از مناطق حفاظت شده ی کشور به شمار می آید در ۱۷۰ کیلومتری غرب شیراز و ۱۵ کیلومتری کازرون قرار دارد. بندر شرفخانه: بزرگترین بندر ساحلی دریاچة ارومیه است که در شهرستان شبستر واقع شده و رشته ای از راه آهن تبریز. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشت گفت: پل تاریخی بریم به عنوان مهمترین بنای تاریخی این شهرستان تاکنون هفت بار مرمت شده است. قدمت تاریخی این تنگه به عنوان تفرجگاه، در کتاب های قدیمی نیز آمده است.

کتاب فروشی گیتاشناسی یکی از اصلیترین مراکز فروش محصولات جغرافیایی در ایران محسوب میشود. شهرت بناب از مرزهای ایران گذشته و حتی به کشورهایی مثل امارات، ترکیه و بحرین هم رسیده است. از این گذشته گیوه، سبدها و وسایل چوبی قلات نیز برای سوغات مناسب است. معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می گوید:درخت ۲۷۷۰ ساله روستای لار و محوطه تاریخی آن برای ساماندهی نیازمند اعتبار است. ماندنی زاده ابراز داشت:سنگ فرش،دیوارکشی و نرده کشی از بخش های مختلف مرمت پل تاریخی بریم در مراحل پیش بوده است. در هنگام حضور نیروهای خارجی در افغانستان، نیروهای امریکایی یک پایگاه نسبتاً بزرگ نظامی در این ولسوالی داشتند، اما چند سال پیش این مرکز نظامی را ترک کردند و مسوولیت آن به نیروهای امنیتی افغانستان واگذار شد.

كاوشهاي علمي و گمانهزنيهايي كه در تپههاي مختلف جلگه مرودشت انجام گرفته است نشان ميدهد كه هزاران سال پيش از آنكه داريوش كبير، تپه سنگي را بر دامان كوه رحمت براي احداث كاخهاي بزرگ خود انتخاب كند، اقوامي متمدن در دشت وسيع آن ميزيستهاند. عمل به احتياط: مکلف تکليف خود را بگونه اي عمل نمايد که يقين پيدا کند تکليف شرعيش را انجام داده است. سپس به روستای دیمه خواهیم رسید که زیباییهای منحصر به فرد خود را دارد.

دستگاهی جنگی که با آن سنگ و آتش به سوی دشمن می انداختند. کلیسای روستا، آسیابهای آبی، گورستان قلات، بازار قدیمی و سنگ فرش شده، قلعه قزل ارسلان از دیدنیهای قلات است. قلعة جوشین: قلعه جوشین یا جوشون در ۲۶ کیلومتری غرب ورزقان به سوی جلفا در شش کیلومتری روستای جوشین واقع شده و راه آن بسیار سخت و کوهستانی است. بس قلعه که المنة لله گرفتی. 2. محدودهای که در آن، احداث چشمه برای دیگری ممنوع است؛ هر چند دیگر تصرّفات جایز است.

تماشای آبشارها و صدای برخورد آب به سنگ ها به همراه هوای بی نظیر، تجربه ای تکرار ندشنی برای بازدیدکنندگان رقم می زند. همچنین در دل کوه ها واقع شده و خانه های پلکانی محیط این روستا را جذاب کرده است. روستای قلات 7000 نفر جمعیت دارد و خانه های آن از جنس چوب، گچ، خشت و سنگ است. جنس سنبله ی ارغوانی ‭(Stachys inflata) ‬یکی از بزرگترین جنس های تیره نعناست. این تنگه ی بسیار زیبا که دارای چشمه ی فراوان و درختان بسیار مو و گردو است، یکی از گردشگاه های شهرستان ممسنی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید